bugün

moderatör sikmek şeklinde bir başlık açtığı için ağır derecede cezalandırılmış yazar.

şimdi bu durumda objektif olmak lazım, ne yazardan yana, ne moderasyondan yana, bariz bir taraf tutmadan olaya yaklaşalım.

evet yaklaştık, ne görüyoruz?

bok, hem de bombok, peki neden?

söyleyeyim, sabahtan akşama kadar ona buna, kimileri için kutsal sayılan değerlere çatır çatır küfredilirken, aşağılanırken ortada görünmeyen moderasyon, bu ve buna benzer durumlarda bir anda peydah oluveriyor.
hiç eleştirilmeyelim, hiç hicvedilmeyelim istiyor efendiler, ha belki üslup konusunda haklı olabilirler, 'moderatör sikmek' çok ağır gelmiş olabilir -ki bana göre asla ağır değil, kaldı ki moderatör kelimesi sadece sözlük moderatörü için kullanılmaz- ama ben yazının içeriğini okuyanlardan biri olarak, yanlış hatırlamıyorsam moderasyona yönelik bariz bir hakaret vb.. görmedim, gören varsa beri gelsin.

ha haydi oldu diyelim, kardeşim 120 gün nedir ya? insan olun biraz insan.

bir derdim var'da, nickinin görünmemesi rahatlığıyla, önüne gelen yazarla taşşak geçen o herif kim bilmiyorum ama o adam burda moderatörlük yapıyorsa, bu ve buna benzer başlıkların açılması gayet normal ve kaçınılmazdır.

sen moderasyon olarak yazarları ciddiye almazsan, yazarlar da seni ciddiye almaz güzel kardeşim, ha biliyorum ki sikinizde değil, e o zaman benim de sikimde değil, neden olsun ki?

hadi beni de 520 gün çaylak yapın ya da silin ne bileyim, kötü yanlarınızı işaret edenleri bir an evvel susturun ki, kendinizi iyi zannedin, bu, beceriksiz ve korkakların, ellerindeki gücü kullanma biçimidir.

ve siz bir hayli beceriksiz ve korkaksınız sevgili moderasyon!

düzeltme: düzelttim.
ulan sabahtan akşama kadar kimi insanların en ulvi değerlerine söven sayan başlıklar orda burda. bu adam moderatör sikmek dedi. 120 gün çaylak ettiler. haa siz en ulvi değeriniz kendiniz. doğru. ama bir sıkıntı var. bir acı var gibi.
ulan amınakoyim çok küfürlü konuşuyor diye yedirmişler birkaç gün de... illa ki 120 güne tamamlayacaklar anladığım kadarıyla. he çok da siklemediğini biliyorum şu anda. ve ben de çok küfürlü yazmaya başladım amınakoyim ama bu konuda elimde adminin özel mesajı mevcut "bir şahsa, bir kuruma küfredilmedikçe karışmıyoruz." diye. geçerliliği 1 yıl değilse sorun yaşanacağını da sanmıyorum lan amınakoyim.

işine gelmeyeni çaylak yap, işine gelmeyeni sil. eğer ki hiçbir açıklığını bulamazsan da eften püften sebeplerle üstüste çaylaklık cezaları ile bezdirmeye çalış adamı. tey amınakoyim tey...

bundan sonra sikmek yerine silksin tuttuğunu, hiçbir sikim olmaz silkmekle.
hakkında bu kadar girilince moderatör sikti sandığım...

noluyo lan burda. *
amınakoyim ki silinmiş sikik sebeplerle aldığı çaylaklıklar sonrası, muhtemel ki "bacağım girsin" demiş ve kendisi girmemeyi tercih etmiştir artık tutarsızlıkların peyda olduğu şuraya.

artık kimse moderatör sikmeyecek amınakoyim, çocuklar ölmeyecek ve hatta şeker de yiyebilecekler. mutlu olabilirsiniz amınakoyim kapital karl "altıncı nesil silik" yazıyor. silik olsa da sikik olmadı ya hiç işte benim için mevcut mesele bundan ibarettir.

tanım: ilk tanıştığımızda ahmet telli ile komşu olduğunu söylediğinden beri kendisine karşı ayrı bir sempati duyduğum gardaşım. bu onun için bir imtiyaz mıydı? hayır ama ahmet telli'yi severim... artık burada yazmayacak belli ki ama yazmadan da duramaz bilirim. bir şekilde okuyabiliriz yazdıklarını ve bunu bilmek bile kaybın kimin adına olduğunu açıkça gösterir durumda.
(bkz: damdaki deli/@kapital karl)
örnekli anlatım (7 nolu entry e bakınız) ;

http://img202.imageshack.us/img202/4093/66130993.jpg

insanlara açık ve net bir şekilde "orospu çocuğu" diyenler, moderasyonun kankası olduğu için uçmaz. ama moderasyonla falan alakası olmayan, kendi çorbasına bakan adamlar; 120 gün çaylak olur.

moderasyonun taraf tuttuğunu, hatta nasıl tuttuğunu defalarca gözler önüne serdim, serdik.

tutuyorlar hacı, bazı adamları var onları tutuyorlar. herif açık açık "ananı sikerim" diyor, ama nurcu olduğu için atılmıyor bu sözlükten. bazen sesini çıkarmadığın zaman çaylak dahi olmuyor, usulca kaldırılıveriyor entrysi. sessiz sedasız.

gammazlık mühim bir şeyken, bir tane adamın, 1 günde 35 entrysini "hakaretten" dolayı sildirdim; ama 1 gün bile ceza almadı.

benim kardeşim, 1 tane hakaret edip 120 gün ceza alıyorsa; hakkaniyet yoktur bu işte. adalet hiç yoktur.

ha, olmadığını zaten biliyorduk. ama sen buna rağmen yaz bu sözlükte, çünkü senin yazman bazılarını rahatsız ediyor ki; "oğlum", "kardeşim", "evladım" diye çağırdıkları moderasyon seni 120 gün uzaklaştırıyor en ufak hatanda sözlükten.

demek senin yazıların dediğim gibi bu moderasyonun koruduğu adamları rahatsız ediyor. yaz ki kaşınsın dursun tek başına bir şey olamayan simbiyozlar.

sakın çekeyim gideyim deme.
amına koyim eğer ki erkek değil orta şeker ibne olsaydı, bu nick altı da durup dururken yalanırdı. içimden geldi mekanını yalıyım dedim.
uludağ sözlüğün en sevilen, en çok okunan, okuyanı güldüren aynı anda düşündüren yazarıdır. açtığı bir başlık nedeniyle süpersonic moderatörlerin gazabına uğramıştır. sabahtan akşama kadar sevmediği partilileri, futbolcuyu, karşıt görüşten insanları, otobüste yerini kapanları, eşyasını çalan hırsızı, sevdiği kıza asılan çocuğu, eşcinsel olduğunu öğrendiği arkadaşını, hoşlandığı kızı ya da gün içerisinde sinirini bozan her kimse onu ana avrat siken, ağız dolusu küfürler, hakaretler yazan sözlük yazarlarına hiç bir şekilde ceza verilmiyorken ( gammazlanmalarına rağmen ) bu arkadaşa 120 gün çaylaklık veriliyor.

kendisini tanımam etmem, kankişi, cancişi değilimdir. sadece okurdum yazılarını ara ara.

hani yarası olan gocunur derler ya.

mod.lara da öyle birşey olmuş sanırsa. *
sünnet yıl dönümü olan yazar. kendisini tebrik ediyor ve bir küçük altın ile tez zamanda ziyaretine gelecegimi deklare ediyorum. * *
bu gün beklenen faslı ankara zirvesine torunu ile katılmış tontiş amca.
helal olsun diyoruz kendisine bu yaşta hala zirvelere gitmek.. valla helal olsun ancak adam artık gençlerin önünü acma vakti gelmedi mi? zirvelerden emekli olmasının vakti gelmiş tontoş ak sakallı amca.
bugün yaşananlar ile ilgili olarak 120 gün çaylaklığın söz konusu olmayacağını yetkililerden öğrendiğimiz yazardır.

konu ile ilgili olarak ne kadar süreyle çaylak kalacağı da kendisine iletilecektir sanırım ki... birilerine göre "kankişler, cancişler yaptırdı" olacaktır muhtemel.
eğer ki çaylak olma sebebi "moderatör sikmek" şeklinde açtığı başlıksa, birilerinin bu konuda muzdarip olduğunu ciddi ciddi düşünmekteyim. benim böyle düşünmeme sebep ise yazarın "moderatör sikmek" başlığı değil, bu başlık sonrası aldığı 120 günlük çaylaklıktır.
bi önceki zirveyede geldiğini duyduğum ama konuşamadığım bu zirvede de sadece isimleşip pek sohbet olanağı bulamadığım yazar.bi sonraki zirveye daha detaylı bir şekilde tanışmak isterim saygılarımı sunarım *. merak ediyorduk gördük tanıştık mutluyuz.
geçen hafta itibariyle 2210 kez oylama yapmış, bilinç seçmen tadındaki yazar.

takdir ediyoruz efendim.