bugün

Buğdaygillerden, sulak, nemli yerlerde yetişen, boğumlu, sert gövdesi olan bitkiler (Phragmites australis).
Sıvı içecekleri bardak veya şişeden kolayca içmek için kullanılan ince, plastik boru, pipet.
Erkeklik organı.
bazı insanların pipet demek yerine ısrarla kamış demeleri durumunda insan kendini gülümsemekten alamaz..

belki temelde ikisi de aynı anlama gelmektedir ancak, pipet kelimesinin çük anlamında kullanıldığı vaki değildir
olta makinasının sopamsı uzun kısmı.
Buğdaygillerden, sıcak yerlerde yetişen bir bitki. Dallarının içi boş ve düğümlü, yaprakları çok uzun ve serttir. Kalınlığı ve başka özellikleri bakımından şeker kamışı, bambu gibi bir çok çeşitleri vardır.
garsonlarla ilginç diyaloglar kurmanıza ve mekanda olay bile çıkarmanıza neden olabilecek (bkz: pipet)yerine de kullanılan sıvı içme aracıdır.

sevgiliyle mekana oturulur siparişler verilir,şen şakraksınızdır.garson gelir ve olaylar gelişir.
+hoşgeldiniz efendim!
-hoşbulduk sagol.
+ ne alırsınız?
-ben bi köfte bi de gazoz alayım.
+siz ne istersiniz hanfendü?
*ben sadece bi kola alacağım.
+tabi ki.kamış vereyim mi hanfendü?
-%&/()=)+%+*/
bambu tribine girmiş ot.
dere kenarlarında ve sulak arazilerde yaşayan, beton icat edilmeden evvel evlerin damlarını kapamak için kullanılan, şimdilerde dekorasyon amacıyla yine mimaride kullanılan, uçurtmanın iskeletini oluşturan, sepet yapımında kullanılan çok amaçlı bitki.
necip fazıl kısakürek'in şiirinin ismidir.

kamış

ben o kutsi nefesin üflediği kamışım;
ses onun, ben imzamı atmışım, atmamışım...

(1976)
pipet kelimesi yerine kullanılan sözcük.
erkeğin cinsel organının argodaki karşılığı.
şeker kamışının bir bölümüdür.

Şeker kamışı (Saccharum officinarum), buğdaygiller (Poaceae) familyasından şeker elde edilen bir bitkidir. Sıcak bölgelerde yetişir. Şeker üretim maliyeti pancara göre daha düşüktür. Dünya şeker üretiminin yüzde 70'i şeker kamışından sağlanır. En büyük üretim yüzde 15 olarak Küba'nın dır. Kübalılar şeker kamışını kahveye batırırlar. Küba'nın milli içkisi rom şekerkamışından üretilir. Küba'da en çok şeker kamışı üretilen yer Pınar del Rio'dur. Küba'ya ispanyollar tarafından taşınmıştır. ispanyollar Şeker Kamışını Büyük iskender ile tanımışlardır. Hindistan'dan Avrupa'ya yayılmıştır. Şeker kamışından çıkartılan etanol, Brezilya'da arabalara yakıt olarak kullanılmaktadır.

not. entry kopyala yapıştır içerir.
13 yaşından once kendisine su yürütülemeyen şey.
kırsal kesimde erkeklik uzvuna halk arasında verilen isimdir.
Ney yapımında kullanılan, sulak yerlere yetişen bir bitki.