bugün

bunlar ikiye ayrılı
1. topu iyi vurduğu (genellikle sağ) ayağına çekerken pozisyon kaybedenler
2. ne cekicem gol olmazsa yuhalanırım deyip topu bir baskasına vermeye calısanlar.
her ikiside gözümde topcu degildir. ödlek ve beceriksiz tavuktur.
aynı zamanda, en çok küfür işiten futbolcudur. önündeki kalenin rakip kale olduğundan bir türlü emin olamaz. kendi kalecisini de bir kereliğine şöyle uzaktan görmüştür.
gol beleş olacaksa, ellerinden öpmek lazım.
ayhan akman'Dır. bir kere vurdu sivas'a ve muhteşem gol oldu. çok çok uzaklardan. vursana be kardeşim sürekli.
ekran karşısındaki insana türlü türlü gol vuruşları yaptıran futbolcudur.
başına aldığı darbe sonrası kalelerden emin olamayan futbolcudur. "ulan ya kendi kaleme şut çekip doksana takarsam" korkusu içinde pası atar, keyfine bakar.
dün bosna maçında altı pasta vurmayıp top dolaştıran futbolcularımız da bu gruba sokulabilir pek doğal olarak.
(bkz: küfür yemeye can atmak)
(bkz: sabri değil bu)
hazzı erteleme gibi bir şey bu sanırım.
ben de kendimden biliyorum. halı saha maçlarında kale önüne kadar gelmişken ille daha egzantrik vuruşların, topu kaleye daha bi löp diye sokabileceğim vuruş açılarının derdine düşerdim. tabi aklımdan bunlar geçerken ayaklarım da boş durmuyordu, adeta bir zamk gibi ayağıma yapışan topla leblebi gibi adam geçme yeteneğim vardı da böylesi derin düşünüyordum. yoksa sığır gibi kale önünde debelenip de topu kaptıracak olsaydım elbette ilk fırsatta kaleye topu yollardım.
zaten futbolcu dediğin önce kendini bilecek.
kendine güveni olmayan futbolcudur, halbuki vur allah ne verdiyse.
ceyhun gülselam olmayan futbolcudur.
hakan şükürdür. çekmiş olsaydı 650 gol falan atmış olurdu. biz de statta çıldırmazdık.
(bkz: gökhan gönül)
türk milli takımının bazı oyuncuları birlik olmuş bu şekil futbolcu olmaya karar vermişler.
(bkz: arda turan)
(bkz: gökhan gönül)
hakan şükür de bir ara bu triplerdeydi. sonradan akıllandı.
kesin sabri değildir bu.
Ayak bileği sikilesice futbolcudur. Antrenmanlarda o kadar şut çalışan adam maça gelince iki arada bir derede kalır ve ya pas atabileceği bir adam arar.
taraftarların vur, vur, vur haykırırışlarını ömemsemeyen, kendi bildiğini yapan futbolcudur.
boştaki forveti görmüş futbolcu da olabilir.
her ayağına gelen topu kaleye şutlayan futbolcuyla eşit uyuzluktadır.
topu ayağında fazla bekleten futbolcudur. eğer yetenekli bir adam değilse topu ayağından kaptırabilir.
Ulan herkes vur vur diye bağiriyor ama yine denize gönderirsem topu ne yapacagiz hacı diyen futbolcudur. Ornekleri malesef besiktasimizda yillardir vardir.
güncel Önemli Başlıklar