bugün

ömer çelakıl'ın berberinden ziyadedir.
'ustacım kafana göre takıl' deseniz de demeseniz de aynı saç stilini yapacak berberdir.
(bkz: berber kör reşat)
''ustacım yanlardan biraz al'' cümlesindeki biraz kelimesini ,bariz olarak anlayan berberdir.
istediğiniz kadar anlatın, açıkların, şurası şöyle, burası böyle olsun deyin, yine de olacak olaydır. artık bunu misyon mu edinmişler, yoksa harbiden ibnelik yapmaktan hoşlanıyorlar mı nedir anlamadım.
ulan hayatım boyunca hiç bi berberden saçımı beğenerek çıkmadım ki..bi ara sırf bu yüzden saçımı uzattım..
kafasına göre takılırken dalganın kafasını da size sürtmesi muhtemel berberdir.
- abi üstler uzun kalsın biraz, yanları kısalt. (son derece basmakalıp bi saç stili)
+ tamamdır kabızcığım.

35dk sonra:

+ nasıl böyle iyi oldu mu?
- abi.. eline sağlık... (yanlar da üstler de kısa, hatta eşit)
berberin, benim aslan yelesi gibi* saçlarımı; yanları 3 numara üstler belirgin şekilde daha uzun ve ense 1 karış olacak şekilde yaparak esaslı bir apaçiye benzetip her şey bittiğinde "bu ne amınakoyyim" dememe sebep olması durumudur.
turuncu yapsın diye gidip, kuaförün kızıl kahveyle sizi eve gönderirken aynada gördüğünüzü hatırlayıp gözlerinizden yaş geliyorsa eğer saçın amına koymuştur işte.
edit: o saç bir daha zor turuncu olur.

edit 2: öyle bi turuncu yaptım ki o kuaföre kapak oldu.
-abi yanlardan biraz keselim, enseyi düzeltelim.
+diyosun...ama sana pek gitmez,istersen sana uygun bişey yapıyım çok yakışacak.
-peki abi.

(10 dakika sonra)

+evet nasıl?
-ne nasıl abi bu bitti mi yani şimdi?
+aslında çok güzel bişey düşünmüştüm, ama senin kafada olmadı. şimdi daha zorlamayalım daha kötü olabilir.
-ne diyosun abi sen nasıl berbersin, sıçtın bıraktın ya.
+aslında 3 numara iyi gider sana, hem kökü sende çıkar yine.
-kes bakalım allah belanı versin!
öküzlüğe öküzlük katar.
okul başlıyor diye herkeste aynı sorun var. Yazın uzatılan saçtan sonra berberin supersonik fikirleri ile yok olması. O değilde adam gibi berber yok mu abi şu ülkede. Bunalıma sokuyor insanı.
hayır saçın amına koy her zaman başımıza gelen şey ama şu omzuma değdirmesen be demek istediğim berberdir.
saçın içine ettikten sonra kolonya süriyim mi demesi muhtemeldir.
klasik berber tipi. sen ne dersen de hiçbir zaman senin dediğine uymaz, belli bir kesim bilir onu hep uygular.
saçları kısa kestirip, 2 hafta sakal bırakıp, kulak memesinin az üstünde ve ucu üçgen değil, tam düz olacak şekilde olmasını istediğim, tasarladığım favorilerimin, abi düz mü olsun favoriler (elvis tarzını kastediyor) yoksa ince mi (yukardan kalın başlayıp aşağı doğru incelen ve benim kesinlikle istemediğim tarz) diye sorması, benim de inceden kasıt elvis gibi değil de tam düz inecekmiş, sivri ucu olmayacakmış gibi anlamamla başıma gelen olay. sonra da nasolsa 1 ay sonra skerim, ne favori ne sakal kalacak diye kendimi teselli etmem.
erkek için oldukça sıradan bir durumdur.

karadeniz'de adını vermek istemediğim bir ilde -gizemli olsun- yine böyle berbere detaylıca anlattım ki sonuçta ilk defa gidiyoruz. saçın amına koymasın diye. neyse şudur budur yine lafa tutarak -müşteriyi lafa tutmak taktik gereği- saçın amına koydu. buraya kadar normal. neyse en son aynayı enseme yapıştırıp "nasıl oldi?" -şive şakası yapmadı demeyin diye yazıyorum- -zaten şive değil ağız da anlamaz mallar ağız yazarsam- diye sordu. dedim dayı olmamış. "neresu?" dedi kaşlarını çatarak. sağı solu belli olmaz diyerekten: "ense kısmını yanlış yapmışsın" dedim. iyice çattı kaşları "neresu da deyiver" dedi. "aşağıda kalmış biraz yukarı kaldır" dedim. "olmaz" dedi. "nasıl olmaz?" dedim. "olmaz da, öyle saç mi olur?" dedi - şive esprisini uzatmaya gerek yok- "dayı dedim o ne öyle iyice aşağıda" dedim. ben yapmam dedi. biri sorar hangi berberde kestiler saçını ne diyecem ben dedi. "ismini vermem merak etme" dedim. "yok gardaşum yapmam oni" -son şive esprim- dedi. yapmadı göt. sonuç olarak Türkiye'nin her yerinde başınıza gelebilir.
insanda anlık sinire sebep olan berberdir.

Sonrasında kökü bende değil mi amk, 3-5 kıl için insanı kırmaya değmez diye düşünülür.

Bu gün saçta değilde sakalda yaşadığım olayda berbere sakalları biraz inceltelim dedim, eleman muhabbet edeceğim diye 1 numara ile daldı sakallara.

Tam kızacaktım sonra siktiret amk diye düşündüm, neredeyse komple sakal traşı oldum.
Berberinle iyi geçin yoksa sonu facia olabilir.