bugün

kendini, kuran'ın şifrelerini çözmeye adamış doktor adayı. şu sıralar tv kanallarında sıkça görmeye alıştık kendisini.
(bkz: turkiye de kitap okunmamasinin nedenleri)
2004 ya da 2005 yillarinda dunya ya gokta$i/kuyruklu yildiz du$ecegini soylemi$ $ahsiyet.
(bkz: foya)
tip tip hareketleri ve kıvırcık saçları ile ilerleyen zamanlarda canımızı teslim edeceğimiz kişidir. Hem tıpta okuyarak hemde bu işlerle uğraşmak kolay deildir.
evet okudum ben bu adamın tüm kitaplarını. gerçekten bunu yapabildim. küfür ederek başladım okumaya, sonra hakeretlere düşürdüm dozumu, sonra tebesümle birlikte alaya, en sonunda hadi be ne oluyor böyle derken buldum kendimi. inanası gelmiyor insanın okurken. tesadüfte olsa bulmuş adam. atmamış biyerlerinden. hem de aynı şifrelemeyi benzer ayetlerde yaparken. elime kuran meali almışlığım var bu adam yüzünden, bu adam çözmüşse ben hayli hayli çözerim demiştim. sonuç mu? tabii ki sıfır. yetenek lazım, teknolojiyi kullanmak lazım..
ayrıca eleştirmek haksızlıktır. bırakalım birileri en büyük tabu olarak kabul edilen kuran ı incelesin, farklı şeyler arasın içerisinde. düşünmeyi, eleştirmeyi, araştırmayı, birilerine önyargılı olmamayı öğreniriz belki
gaziantep anadolu lisesi mezunudur. aysel sayın presents...
fatih altaylı'nın programına ayda bir konuk olarak getirdiği, kuran'ın sifrelerinin matematik yardımıyla çözebildiğini iddia eden, bu konuda kitapları olan yazar kişi..
şizofreni hastası olması muhtemel süpürge saçlı adam.
arkadaşımın arkadaşı. bu haseple diyebilirim ki; ne ajan, ne sahtekar son derece iyi niyetli bir insan. dahi seviyesinde zekidir de. tübitak yarışmasında birinci olmuşluğu vardır ve kaliteli bir aileye mensuptur. lakin, profesör etiketi taşıyan post-modern gericiler onu mezun etmeyecekler cerrahpaşa'dan, yazık...
an itibariyle star objektifte konuşan ve tiklerinden konuşmanın dinlenemediği kafasını kıyamet alametleriyle bozmuş çocukcağız.
üç artı beş eşittir sekiz. bu kuranda var. birgün bunu da diyecek.
kadir çelik'in "has..tir niye çağırdık bunu programa" bakışı ile baktığı, konuşması daha hızlanıp anlaşılmaz hale gelen kişilik.
bu arkadaşın aklını kim çeldi bilinmez ama asıl mesleği olan doktorluktan ziyade kuran'ın şifreleri ve kehanetlerine takmıştır. sonuçta çok da zorlarsan, üzerindeki surelerden rakamlardan tarihte olan sayısız olayı " bakın kuran'da hitler'in geleceği, istanbul'un fetih tarihi aya çıkılacağı tari" diye uydurabilirsin ama aslolan şudur ki kuran bir kehanet kitabı değildir; kutsal bir kitaptır. bizzat kuran'ın kendisi fal, büyü, gaipten haber verip kehanette bulunmayı yasaklar.
hep aynı şeyleri anlatmaktadır. kara - deniz oranı dışında başka da bir halt anlatabileceği yoktur. Ayrıca kıta kelimesine kıtaaa der adamı uyuz eder. boştur. yazıktır.

Tarihi 2014'e ötelemiştir. .ötünden attığı için bu tarih daha da ötelenecektir. http://www.kuranca.com sitesinin reklamını yapmaktan başka bir halt edememektedir. Ayrıca kafasındaki saç modeli enterasandır.hörgüç modeli yapmıştır.
boş adam değildir; zamanında tübitak yarışmasını kazanmıştır; sıradışı zekilikte ve tevazuda biridir; 'bilgi edinmeden fikir edinmemelidir'.
akıllımı delimi olduğu tartışılan kişidir. ancak şöyle bir durum vardır. Allah bize yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi okuyup anlayalım diye göndermiştir. Öyle çarpıp bölüp; toplayıp çıkartıp, ebcet hesabı yapıp saçmalansın diye göndermemiştir. Bence bu adam kendini tıbba versin, aklını kendi ilmine yönlendirsin yoksa bu uğurda epey alay malzemesi olacak.
bir gün bir yerde denk gelsem 'aga bırak bu işleri de adam gibi bi berbere gidelim seninle' diyerekten büyük bir iyilikte bulunmak istediğim garip saçlı kişi.
- aç kapıyı!
+ buyrun, kimsiniz?
- ben istanbul berberler derneği başkanı. bu da yardımcım. bizi rezil mi etmeye çalışıyon arkadaşım sen? ülkenin tüm şehirlerden alay dolu telefonlar alıyoruz. senin saçından biz sorumluyuz. tut ahmet, kaçırma!..
onu bunu bilmem ama sayesinde kuran dan 3-5 ayet okumama vesile olmuş kişidir. kendiside bunu söyler zaten " dediklerimin hepsi saçmada olsada, hiçbiri gerçekleşmese bile, en azından birileri bu ayetleri okumuş, görmüş olur" diye. biraz düşününce hakikaten doğrudur.

kendisi şizofren midir yoksa deli mi bilmem ama yaptığı iş bir hayli caba gerektiri. bakın sonuçlarından bahsetmiyorum. gönderdiği mesajları falan baya güzel aslında. bir programda şöyle demişti :" insanlar artık küşlar için pencerelerinin kenarlarına ekmek parçaları koymuyor, insanlar birbirlerine sıcak bakamıyor herkes birbirinden kıllanıyor, kuran bir matamatik kitabı yada fizik kitabı değildir, ilk olarak kuran insalığa gönderilmiş evrensel, sosyal bir kitaptır ve bu yönüyle okunması gerekir." gibi. kendiside yaptığı çalışmanın o kadar abartılmaması gerektiğini söylüyor, zira olmayabilir diyor, adamın anlatmak istediği, kuran ın çok büyük bir kitap olduğu ve içerisinde herşeyden bahsedildiği, bu kuran ın büyüklüğünü arttırdığı vs. kötü birşey söylemiyor ki adam.

neden bu vatandaşa bu kadar tepkiler veriliyor onuda anlamış değilim. a.cık peşinde koşmaktansa kendisini kuran a vermiş ve bu uğurda kafayı cizme riskini bile almış birisi. kimsenin etlisine sütlüsüne karışmıyor, arkadaşım sen inanmak istemiyorsan inanma, beğenmiyorsan takip etme bu kadar basit.

müslümanlıkla çok fazla haşır neşir olan birisi değilim ama söylenenler ilginç geliyor çünkü birisi farklı bişeyler söylüyor ve dikkatimizi çekiyor. doğdum büyüdüm, annemden arkadaşlarımdan aynı muhabbet geldi hep, cennet cehennem, ya yanıcaz ya ömür böyü zevki sefa edicez cennette. çocukken evde yapılan mevlütlerde kuran ın arapca okunduğu ve bazı yaşını başını almış kimselerin feryat figan gaza geldiğini biliyorum, hatırlıyorum. yaw ne anlıyorsun be kadın, okunan şey arapca, sende arapcanın gramı yok, ama cevrendeki insanlardan prim alabilmek için kendinden geçiyorsun, ayılıyorsun bayılıyorsun vs. kaç kere türkçe okuyup, ne denilmek istediğini anlamaya çalıştın?? bence çok nadir. neyse ney, ama birisi diyorki "falanca yerde, falanca denmiş, o gün için okastedilmiş ama araştırdım ilerisi içinde bu kastedilmiş, buda zamanımızın formülleri içinde yapılmış" deyince ne demişlan , ne olmuş diye alıp okuyoruz. sonra sacma ya diyoruz yada olabilir. neyse ne, caktırmadan 2 ayet okumuş oluyoruz.

(bkz: bugün allah için ne yaptın)
ne yaparsa yapsın, o saçlar ile inandırıcı olmaktan çok uzak kişilik.
'beklenen kıyamet' adlı kitabı çıkmış kişi.
kuran'ın şifresini çözücem derken kendini kaybetmiş dolayısıyle de sanırım uzun süredir saçlarını kestirmeyen kişi. kendince bir şeyler bulmuş, bunları kamuoyuna sunma medeni cesaterinde bulunmuş biri evet ama, bunu yaparken insanların ondan şüphelenmesini, tırsmasını anlayamamış çocuk.
çoğu kişi tarafından inanılmayan insan.
bunun ancak tek bir sebebi olabilir; küsüratlı rakam vermemek.
doktor, ancak doktor olmalıdır... mesleğinde yetersiz olduğunu düşünen türk doktorları başka bir şeylerle meşgul olurlar... kimi gitar çalar, kimi ticaret yapar...
Bugün kanal d de dobra dobra programına çıkmış olan kişidir.
güncel Önemli Başlıklar