bugün

erkekleri arkadaş diye yedirme çabaları.
onu yiyen var mı ya hala.
gereksiz derin düşünmek, trip atmak, herkese sözünü geçirebileceğini sanmak. Kadınım ordan biliyoru.
(bkz: inanmak)
ilişkiye başlamak.
sadık sadık beklemek
Hepsi için diyemem ama türk kızları için diyeceklerim:
Her şeyi erkekten beklemeyin.
Her şeyi kıskanmayın.
O bir hata yapınca adamın ağzına s.çmayın.
Sevişirken ceset taklidi yapmayın, eğer yaparsanız erkek tarafından "sikilmiş" olursunuz (sizin sevmediğiniz bir fiil). Eğer adama yardım ederseniz "seks yapmış/sikişmiş" olursunuz.
Oral seks kursu alın.
Sevişeceksiniz seksi bir şeyler giyin.
Sadece sikişmeyin; azcık sohbet edin, kaynaşın.
Onun hobilerini ve sevdiği şeyleri muhakkak bilin.

(edit: eksileyen türk kızları, siz anca benim amım altın, herkes beni kıskanıyor kafasıyla yallah afrika'ya.)
Kafa sikmek.

Premses gibi gezdirilmek istemek.
aşık olduğu erkeği düzeltmek.

kolay ulaşılabilir bir kadın olmak.

Muhafazakarlık temelinde modernleşme süreci içerisinde bulunan bir ülkede ne yazık ki kolay ulaşılabilir, kolay anlaşılabilir bir kadın olmanın eril hafızadaki tezahürü hayli aşağılayıcı olabilir.

Delaney, kadın bedeninin doğası gereği açık olarak algılanarak tıpkı toprak/tarla gibi dışa kapatılması gerektiğini ifade eder. Misal, bizimki gibi toplumlarda vatan toprağı ve kadın bedeni benzeştirilir. Bu da elbette ki ataerkil bir pratik olarak namus temelinde gerçekleştirilir.

Burada kadının sembolik bir rolü bulunur, vatan bakire bir kadın gibi tanımlanan uğruna savaşılacak değerli bir hazinedir yahut sömürülen topraklar gibi bir fahişe olarak değerlendirilir.

Sözün özü, kadın da uğruna savaşılacak bir toprak parçası gibi nesneleştirilmeye izin verdiğinde değerli olarak addedilir.

Az gelişmiş zihinler için senaryo budur.