bugün

kadınlara gerekli tüm cümleleri kurduktan sonra size karşı takındığı bekleme tavırlarıdır. siz onlara gerekli tüm cümleleri kurmuş ve sonunda bir soru yöneltmişsinizdir. ama cevap alamamakla birlikte muallakta bırakan tavırlarla karşılaşırsınız. mesela bir evlilik sorusuna verilecek cevap evet yada hayırdır. ama bu böyle olmaz. ve insanı çileden çıkararır. bir süre sonra bu sevgi farklı mecralara kine doğru dönüşebilir.

bu anlamsız tavırlarla bayanları genellemek istemem ama ben ve etrafımdaki insaların tecrübeleri bu yönde olmuştur. herşey bitti derken aylar, yıllar sonra size söylediği birşey dünyanızı alt üst edebilir.
erkekler gibi jölele çık efektinde 3 numara saçları olmadığından ve halahazırda boyanıcak kaş, göz, dudak varlığından karşılaşılan durumdur..
aradan 1298573180475781 yıl geçse de, farklılık göstermeyecek sorunsaldır.
bazan hemcinslerini bile çıkaran durum.
her zaman değil de bazen ruh haline göre insanı ciddi anlamda rahatsız edebilen eylemdir...

evden çıkılmaya karar verilmiş, ne zaman hazır olursun sorusuna ''en fazla 20 dakika'' cevabı alınmıştır... akabinde kendini bu zaman birimine göre ayarlamış bünye bir pantolan bir t-shirt çekerek televizyon karşısında vakit geçirmeye başlamıştır bile. zaman su gibi akarken içeriden bir koşuşturma hali göze çarpar. pek anlam verilemez ama bu insanın içine kurt düşmesine de engel olamaz... nihayet mutabık kalınan dakika kapıya dayanınca kontrol amaçlı odaya girilir ve fakat manzara dehşet ve acı verir o an insana... hazırlanmanın henüz h harfinde olan bir insan...

işte bundan sonrası kişiye göre değişir... ben dayanamayıp ağzının ortasına vurdum sözlük... pişman değilim.
giyinmekti, makyajdı, çanta toplamaydı, son rotüşlerdi derken bir türlü vaktinde çıkamama sorunsalı olarak da değerlendirilebilecek durumdur.
(bkz: etme bulma dünyası)
x: bekleyen
y: bekletilen
z: bekletme nedenleri (giyim... ipimle kuşağım, s1k1mle taşağım)

-- x her zaman y'yi bekler.
-- y, z den asla ödün vermez.
dil, din, ırk, yaş ayırt etmeksizin her kadına verilmiş bi özellik * olduğunu düşündüğüm durum.
(bkz: makyaj)
(bkz: aynı sürede apartman boyayan arkadaşım var)
erkeklerin hiç bir zaman anlayamadığı, dış görünüşe harcanan sürenin uzun olması durumu. ilk görüşte tipi değerlendiren zihniyeti ikna etme amacıyla yapılan çalışmalar.
genelde kasıtlı bir bekletme degildir;daha iyi gorunmek icin ugrasılır cunku o gun inadına makyaj guzel olmaz, saclar istenilen modelle alakasını kesmistir,anahtar bulunmaz,kıyafette bir sorun vardır. ayrıca utu,yemek,kapı kilitleri bir sorundur, bunları cozene kadar zaman gecer, bekleyen hırs yapar, kavga cıkar,is inada biner...boyle devam eder.
(bkz: kendimden biliyorum)
Ağaç etti beni ya.
Arıyorum “ne giyeceğime karar veremedim napiyim” diyor.

Allam katil olucam.
Bence kız haklı mızmızlanıp durma be öf.
Ben ne zaman haklı olucam bu hayatta be öf.
gadınım olsunda bırak bekletsin ya raazıyım ben.