bugün

kadınlar; bazılarımız dövüyor, bazılarız sövüyor... ama hepimiz onlara muhtacız. öyle bişey işte.
burdan beni büyüten anneme saygılar. *
kadın var can eriği gibidir kah tatlı kah kuru,
kadın var üzüm gibidir olsa da koruk olsa da çürük.

kadın var vişne gibidir reçel yap tabak tabak,
kadın var karpuz gibidir yandın çıkarsa kabak.

kadın var kestane gibidir kış mevsimine sakla,
kadın var kavun gibidir ama alırken kokla.

kadın var portakal gibidir dilim dilim tutulur,
kadın var fıstık gibidir avuç avuç yutulur.

kadın var incir gibir kuru yenilir yaş yenilir,
kadın var bir muz gibidir soya soya yenilir.

kısaca her kadının bir benzeri meyvadır,
ama nikah masasına oturdukları vakit
erkeklerin yedikleri hep ayvadır.

herkese afiyet olsun... *

edit:alıntıdır.
kadınlar, bazen tek yapmaları gereken dışa vurmaktır. bir kaç saniye sonra hiç bir şey belli olmaz.
anlaşılması zor fakat vazgeçilmez varlıklardır.
hayatımızın anlamı olan varlıklardır. onlarsız bir gezegen susuz çöllerde yaşamak gibidir. iyi ki varlar...
çok güzelleri var elbette. eskiden daha bir focuslardı şimdi biraz ilgi alanları genişlediği için daha dağınıklar. çoğuna güvenilmez ama.
işleri yoluna koyduklarında destekçileri erkekleri bir güzel şutlayan/etrafından uzaklaştıran canlılar. işler yolunda olmadığı zamanlar erkeğe ihtiyaç duyar fakat düzenini sağladıktan sonra ona ihtiyaç duymaz. nankörler işte. bu tespitimi de elimdeki 4-5 hayat tecrübesine dayanarak yapıyorum. bu da yeterli bir sayı.
bazılarının gideri var.
erkeklerin önünde sadece mayın tarlasında yürüyebilirler... *
kendilerini güldüren ve mutlu eden insanları üzüp onlara acı çektiren,toplumun anaerkil parçası.
anlaşılan bugün içlerinden biri içimizden birini terk etmiş yine. ha iki gün söversin falan ama ibne de olamayacağına göre yine döner bulursun bunlardan birini.

31?
Psikolojisi yıllardır incelenmesine rağmen gerçekte ne istedikleri anlaşılmayan karmaşık denklemler bütününe verilen ad.
(bkz: #6789262)
sanıldığı kadar karmaşık bir yapısı olmayan sadece herkesi kendi gibi görme alışkanlığından karşı tarafı anlayama durumu nedeniyle anlaşılmaz sayılanlardır.
içerik bulunamadı.
Kadınlar sevilmek içindir anlamak için değil.(oscar wilde)
"bir kadın masal ister". yeni aldım bu kitabı,henüz başlayamadım elimdeki bitmediği için ama beni sadece adı ve gerçekliği cezbetti...aslında bunu rahatlıkla genele yayıp "her kadın masal ister" diyebiliriz rahatlıkla...
"başucumda müzik" yeni bitirdiğim ve başucu kitabı yaptıklarımdan bir tanesiydi ki, o kitaptan aldığım notlardan biri de; "kadın yüreğine ulaşmanın yolu sözcüklerdir" şekline birşeydi...

dolayısıyla, kadınlar masalsı bir aşk yaşadıkları zaman dünyayı cennete çevirirler aşkları için...
cehennemi görmek istiyorsanız kadınlara yalan söyleyin, güvenini kırın ve ilgisiz davranın...
bir nasihat isterseniz, birincisini deneyin, yaşamak daha kolay olur...musubet ile akıllananlardansınız, önden buyrun lütfen, yol sizin.....
cennetin ayaklarının altında olduğuna inanılan kutsal annelerimiz.
bukowski şöyle bir şeyler demiş;
--spoiler--
ben düşünür değilim. her kadın farklıdır. aslında en iyi ile en kötünün karışımıdırlar. hem sihir hem de dehşet. ne olursa olsun varolduklarına memnunum.
--spoiler--
anlaşılmaz tuhaf varlıklardır. sevgili olursun, biraz zaman geçer ve sevilen "hiç ilgili değilsin bana" der; akabinde ayrılırsınız. bir başkasıyla sevgili olursunuz seversiniz, ilgilenirsiniz onunla ve sevdiğinizi hissettirirsiniz. ve sevilen çok ilgili olduğunuzdan "beni bu kadar sevme" der. bu ne mantık dışı şeydir. tamam üzülmemi istemiyor olabilirsin, eyvallah ama "beni sevme" ne demek len? sanane, herkes kendi hayatını yaşar. ben seni o kadar seviyorsam eğer, o kadar üzülmeyi de göze almışımdır.

(bkz: sevildiğini anlayan sevgilinin şımarması)

sanırım kadınlar erkekler üzerinde kafa yorsun, anlamaya çalışarak vakit kaybetsin diye yaratıldı. insanlık aşkı keşfetti ve erkeklerin sonu oldu.

(bkz: ve tanrı kadını yarattı)

her şeye rağmen en estetik eserdir kadınlar. çok seviyoruz onları iyi ki varlar. hiçbir zaman sevmekten, sevişmekten bıkılmayacak varlıklardır onlar. bir de böyle saçmalamasalar.

--spoiler--
yavuz çetin - bilmem neden inat ettin

seni tanımak için çok çaba sarfettim,
başından vazgeçmeliydim.
bilmem neden inat ettim.
--spoiler-- *

özlediğimiz yavuz abiyi de anmış olduk.
bukowski'nin okuması sıkıcı kitabı. kullandığı zamandan kaynaklanıyor. bir noktadan sonra aradan 50 sayfa atıp okumaya devam edince dahi bir şey kaçırmış gibi hissetmiyorsunuz. yazarla tanışmak için doğru kitap değil belki de bu. biçemine alıştıktan sonra normal gelebilme ihtimali olsa da yavan gibi bir tadı var. kendisi de farkında olsa gerek bu durumun, zira ara ara aforizmalarla okuyucuyu çekmeye çalışıyor. öyle ki; o kısımlar gelsin diye bekliyorsun okurken.
çoğunun, erkekleri peşlerinden sürükleyip, acı çektirmekten haz duyduğu sadist varlıklardır. erkeğin suça azmettiren yoldaşı şeytanın madem onu yaratacaktın beni neden yarattın şeklinde tanrıya isyan etmesine vesile olan kurnaz dişi kişi.
erkek denen duygusuz odun parçalarını yontup insana çevirmek için dünyaya yollanmış canlılar.
genelleme yapmak istemem ama bana denk gelenlerinden yola çıkarsam 17'sinde de 30'unda da maalesef saplantılıdırlar. neden mi çünkü onu üzen,ağlatan,aldatan bir insana körü körüne bağlanır bir medet umarlar. çözemedim çözememde ben bu cinsi. illa üzülmeleri lazım değer vermeleri için sanırım.
Kadınların gidip kendilerine erkek (koca) secebilecekleri bir erkek dükkanı (mağazası) açılmıstır. Mağaza 5 katlıdır ve her kat çıkıldıkca, erkeklerin nitelikleri de yükselmektedir.
Magazada sadece tek bir kural gecerlidir: herhangi bir katın kapısından iceri giren kadın, o kattan alışveriş etmek zorundadır ve eger bir üst kata cıkmak isterse, tekrar asağı katlara inemez.
Bir gün bir grup kız arkadas, kendilerine erkek secmek icin magazaya gider. Ve....
1. KAT: Kapıda şunlar yazılıdır: "Bu kattaki erkeklerin calısacak bir isleri var ve cocukları da severler". Kızlar yazılanları okur ve soyle derler:
--"Eh, hic yoktan iyidir ama bir de ust kata bakalım".
2. KAT: kapıda yazılanlar: "Buradaki erkeklerin iyi bir isleri var, cocukları severler ve son derece yakısıklıdırlar." Kızlar:
--"Hmmm, hic fena degil ama acaba bir ust katta ne var ?"
3. KAT : "Buradaki erkeklerin cok iyi birer isleri var, cocukları severler,son derece yakısıklıdırlar ve ev islerine de yardım ederler". Kızlar:
--"Aman Tanrım, cok etkileyici ama yukarıda baska katlar da var."
4. KAT : "Buradaki erkeklerin isleri cok iyi, cocukları cok severler, gayet yakısıklı olup, ev islerine yardım ederler ve ayrıca son derece romantiktirler". Kızlar cıglık atmaya baslarlar: "Inanılmaz, bir ust katta bizi neyin bekledigini bir dusunun!" Ve bir kat daha cıkarlar...
5. KAT: sunlar yazmaktadır: "Bu kat bostur ve sadece,
kadınları memnun etmenin mumkun olmadıgını kanıtlamak icin konmustur.
Cıkıs soldadır; umarız inerken merdivenlerden yuvarlanmazsınız.
(bkz: kıssadan hisse)