bugün

üzerine en çok yazılan, çizilen konu.
ikisinin de eşit olduğunu savunanlar, erkeklerin ya da kadınların daha üstün olduğunu iddia edenler, didişmeler, misillemeler, anlayış farklılıkları, değişen hoşlantılar, birbirini küçümsemeler, birbirini yüceltmeler, kısacası yeryüzünde hiçbir konu erkek ve kadın kadar çok konuşulmadı.
farklılıklarına rağmen şu bir gerçek; ikisinin de birbirine ihtiyacı var.
(bkz: enzim ve substrat)
http://www.bozzetto.com/flash/fem_male.htm
(bkz: melek ve şeytan)
ya da
(bkz: şeytan ve melek)
(bkz: adem ve havva)
demokratların esitledigi ama aynı ab.uyum yasaları gibi sozde kalan uygulamaları olan tezatlık
google fight' a sorduk, bakın ne dedi;
http://www.googlefight.co...rd1=kadin&word2=erkek
ve
http://www.googlefight.co...word1=kiz&word2=erkek
ve
http://www.googlefight.co...word1=bayan&word2=bay
her ne kadar kadın ve erkek yasalar önünde eşit sayılsa da, malesef gerçekler...

kadınlar hiç bir zaman erkekler gibi araba süremezler, erkekler de hiç bir zaman kadınlar gibi ağrılı ve sancılı bir doğum acısı cekemezler.
Erkekler hayat boyu her ay sıkıntı çekmezler, ama kadınlar her ay regl donemi yaşarlar.
yapılan bir deneye istinaden yazılmaktadır...
kadın ve erkek aynı şeyi gördüklerini erkeklerin beyni iki noktayla hareket ederken kadınların beyni daha fazla noktayla hareket etmektedir.
bir başka araştırmaya göre kadınların çektiği doğum sancısı bir erkeğe verildiğinde ölümle sonuçlanmaktadır.
buna bağlı olarak diğer bir araştırmada ise kadınların uykusuzluk, yorgunluk, stres, ağır yük, vs. gibi zorlayıcı faktörlere erkeklerden daha dayanıklı olduğu kanıtlanmıştır.

saygılarımla...
ortalama 15 cm.
kadın parası için erkeğin peşinden koşar, erkek kadın için paranın peşinden koşar...

edit: hayatın gerçeği lan bu eksilemekten zevk mi alıyosunuz hedonist ipneler.
Kadınların anaçlıkları erkeklerin güçlülüğü fiziksel olarak.ama duygunun kıtlğı erkekte malesef sorun olmuştur.
Seven çok seven fedaarlık yapan kadındır.Boşveren terkeden bazen koruyan erkektir.Çok sevsenizde belli etmemesi gereken kadındır.Vitrindeki kırmızı elbiseyi giyince kıymeti kalmaz çünkü.
duygusal zeka kadınlarda delilik düzeyindedir erkeklerde ise o kadar güçlü değildir. erkekler detayları göremezken kadınlar karşısındakinin bir cümlesiyle pek çok veriye sahip olabilir. ne yazık ki mantık konusunda kadınlar erkekler kadar iyi değillerdir. tabi bu da kusur mu orası tartışılır? *
birbirlerini anlamamanın dışında ortak noktaları olmamasından kaynaklanan cevap alanı oldukça geniş başlık.
kadınlar daha zekidir belli etmezler , erkeklerin cogu zeki olmadıgı halde kendilerini öyle göstermek için çabalarlar.
fil ile maydanoz arası farka eşdeğerdir.
1.Versiyon: Kadın / Erkek

Kadın: Saçımı kestireyim mi?
Erkek: Olur.
Kadın: Ama kıyamıyorum.
Erkek: Öyleyse kestirme.
Kadın: Canım değişiklik istiyor...
Erkek: O halde kestir.
Kadın: Bana akıl vermeyi bırak, delilere verir gibi.
Erkek: Eger nasıl hoşuma gittiğini bilmek istiyorsan, sana derim ki uzun saçlı. Bunu biliyorsun.
Kadın: Beni tanıdığında kısaydı..
Erkek: Ve sana tam olarak ne dediğimi hatırlıyorum:"Ne güzel olurdun uzun saçla"
Kadın: Ama herkes kesmemi söylüyor.
Erkek: Bu durumda kuafore git, ve bırak uyuyayım lütfen. Bunu senden Allah rızası için istiyorum.
Kadın: Peki nasıl kestireyim? Kat kat mı yoksa perçemli mi?
Erkek: Kat kat.
Kadın: Bana yakışacağını sanmıyorum, çünkü saçım çok düz.
Erkek: Bırak perçemli olsun öyleyse.
Kadın: Çok yorucu.
Erkek: Yorduğu zaman tekrar kestirirsin.
Kadın: O zaman asla uzatamam.
Erkek: Uzatmak istiyorsan kestirme güzelim.
Kadın: Bana guzelim deme!!!
Erkek:?!?!?!?!!!

2.Versiyon: Kadın / Kadın:

1.Kadın: Ah şekerim sacını mi kestirdin? Ne kadar güzel olmuşsun!
2.Kadın: Ay sahi mi söylüyorsun? Ben pek emin olamıyorum. Ay çok mu kısa oldu acaba...?
1.Kadın: Amaaan ne alakası var. Benim yüzüm bu kadar geniş olmasa, aynı kesimi ben de
denerdim. Benim şu saçım klasik oldu artık, yeni bir modele hiç cesaret edemiyorum.
2.Kadın: Ay yapma Allah aşkına nesi varmış yüzünün... Bak şöyle suralarından kat verdirsen, harika olur! Benim de boynum uzun olmasa aynı seninki gibi bir model yaptırırdım.
1.Kadın: Ah şekerim sen de bir alemsin. Keşke benim de boynum seninki gibi olsa. En
azından şu çökük omuzlarımın dikkat çekmesini engellemiş olurdum.
2.Kadın: Ayol sen ne diyorsun? Senin gibi omuzları olmasını isteyen bir sürü kız var...
Giydigin her şey sana öyle yakışıyor ki... Bir de benim şu kısa kollarıma bak. Omuzlarım seninkiler gibi olsaydı, giydiğim bluzlar üstümde emanet gibi durur muydu?
Vır vır vır, dır dır dır...

3.Versiyon: Erkek / Erkek:

1.Adam: Saçını mı kestirdin?
2.Adam: Evet
1.Adam: Sıhhatler olsun abi!..
2.Adam: Sağol...
tutkunun, mutluluğun ve ızdırabın sihirli elementleri;

birbirlerini defalarca ölümden kurtarır,

sonra defalarca öldürürler.
(bkz: erkek kadın)
(bkz: kadın vs erkek)
(bkz: Kadın ve erkek eşitliği)
siyah ve beyaz...
eşit haklara sahiptir.Mücadelemiz başarıya ulaşana dek devam edecektir.
eşit olmayan biribirini tamamlayan şeylerdir.