bugün

bir takım kişilerin ( bunlar genelde tırsak olur ) tartışma esnasında "tamam abi , olur abi, haklısın abi " deyip olay yerinden uzaklaşırken yardırmaları, ata, cet, soy, sop bırakmamaları eylemidir. yakalanınca birinci etaptaki olay terkarlanır.
- abi tamam haklısın abi, ben hata yaptım afedersin. bir daha olmayacak. (elinden kurtulunca)
- lan olum var ya sen bittin. seni ananı , bacını soyunu sopunu.... bi daha karşıma çıkma sakın
az önce titrek olan şahıs birden atılgan a dönüşür. kovalamaya başlarsanız bu sefer yine erkekliğin onda dokuzunu icra edip kaçar. kısacası bu tipler * kendilerinden daha büyük köpeklere havlayan finolardır. sahte kabadayılardır. ses vardır icraat yoktur. kavga olursa da bir kişiye en az beş adamla saldıran yüreksizlerdir.
intikam ate$iyle soylenen kufurlerdir.
"ama sen duur, senin mına koyacam ben!" diyerekten sag el kaldirilir ve üst di$ler alt dudaga gecirilip i$aret parmagi sallanir.
(bkz: bittin oglum sen)
(bkz: anan da böyle kaçacak lan)
(bkz: yaran başlıklar)
eleman kaçmaktadır...
bekle olum sen burda bekle!! bittin sen olum amugna koydurcam senin... * *
iyice bokunu çıkartıp;
"gelsene lan göt" diyerek kaçanıda vardır.
(bkz: tolga naber)
(bkz: erkekliğe bok sürdürmemek)*
delikanlılığın 9/10unu icra eden kişinin kalan 1/10lik dilimden de pay alma çabası...
Bastırılmış kişiliğin, yakalanmayacağı düşüncesinin kendine verdiği güvenle ortaya çıkması.
genellikle sağ işaret parmağı sallanarak anadan başlayıp tüm sülaleyi katan küfür eylemidir. bunu yapanın delikanlılığından şüphe ederim.
(bkz: erkeksen çık karşıma)**
iyi koşabilmesi şarttır.