bugün

geçirdiği ağır sakatlıklar sebebiyle eski formunu aratan ispanyol orta saha oyuncusudur.
1975 doğumlu olan manuel pablo ile birlikte deportivo 'nun simge isimleriden olan ispanyol ortasaha.
oha hala top oynuyor bu adam. az önce ntvspor'da gördüm şok oldum. deportivo'nun o şaşalı dönemlerinde izlerdik kendisini. şimdi baya yaşlanmış. hayat bitiyor lan hayat bitiyor.
atletico madrid'in 2000 senesinde dramatik bir şekilde küme düşmesiyle beraber galiçya yolunu tutmuştu bu delikanlı, o takımdan ayrılan bir diğer yetenek de ruben baraja idi, sene 2000. ispanyol futbolunun sıçar gibi ortaya peydah ettiği orta saha oyuncularının en nadide çiçeklerindendi. hatırlıyorum depor'a gelişini dün gibi. küme düşen takımdan la liga şampiyonu takıma gelmişti. şimdi aradan o kadar sene geçmiş ben farkına varmadan, bugün o eski takımı atletico madrid 6-0 yeniyor superdepor'u, radamel falcao denen besili 5 gol atıyor, deportivo la coruna ligin dibinde, hatta 2 sezon evvel bir de küme düşmüş. o zaman bana böyle şeylerin yaşanacağını söyleseler "siktir git oralet getir" derdim, ama diyemiyorum bak oldu. 12 sezon evvel galiçya'ya gelen babayiğit valeron bugün bunları da görüyor, benim içim parçalanıyor arkadaş. la liga'da andoni iraola sagarna gibi çok sevdiğim futbolculardan biri, victor sanchez'in* ruh ikizi, djalminha'nın tavuğuna kış diyen... juan carlos valeron'u sevelim ve sayalım derim...
gösterişsiz ama teknik orta saha tiplemesinin son örneklerinden.
2000-2013 arası tam 13 yıl deportivo'da forma giymiş,efsane deportivo'nun en önemli oyuncusu.efendi kişiliği,ince bilekleri ve takımı sahiplenişiyle en çok saygıyı hak eden futbolculardan.
çok klas bir on numara idi. deportivo efsanesi.
(bkz: juan sebastian veyron)

çağrıştırdı.
hem çalışkanlığı hem tekniği hem de beklenmedik şutları ile bir zamanlar deportivo orta sahasını taşımış ispanyol orta saha oyuncusu.
bu adam çok büyük topçuydu. pek değeri bilinmedi kanımca. bu sezon 40 yaşında futbolu bırakmıştır.