bugün

hello isimli süper şarkıyı söyleyen oluşum.
göbek atarak dans edilesi darbukalı oynak orphaned land şarkısı***...
my name is earl 'de earl'ün eski eşini oynayan karakter.
ing. mutluluk kaynağı.
touch by touch isimli güzel bir şarkısı bulunan ama şarkının esasen kime ait olduğu bilinmeyen şirin bir 80'ler tadında grup.
ankarada bir atari salonu ismi.
çok sağlam bir sound'a sahib radical noise şarkısıdır.
apollo 100'ün boogie nights filminde kullanılan harikulade eseri.
başrolünde jennifer lawrence'ın olduğu, 25 aralık 20015'te vizyona girecek film.
j.lawrence ile b.cooper ikilisinin filminin cikacagini gordugumde hep 'umut isigim' tarzinda seyler bekledim. herseferinde de yanildim. oyunuculuklar muthis ama film yine sicmis.
silver linings playbook ekibi temelinde yeni film, yapı ve içerik farklı olsa da ana tema aynı yerin dibine de çakılsan da yükselecek bir yol bulursun çünkü fırsatlar dünyası amerika yani klasik amerikan filmi bizim eski tarz mutlu sonla biten yeşilcam filmleri gibi. izlenir ama eğlencesine izlenecek film değil, eğlencesine marslı izlenir mesela. tavsiyem aklı olan bunu sinemada izlemeye gitmez merak edip çünkü sinemada izlerken farkını yaşayabileceğiniz bir aksiyon filmi değil ha evde izlemişsin ha sinemada. amerikan filmi bile olsa daha adam gibi filmlere para kazandırın. ha bu arada feministler bu filme bayılacaklardır.
annem "hadi bir film aç da izleyelim" diyince aklıma gelen ve sonrasında izlediğimiz film. sinema konusunda yüzeysel zevkleri olan annemin "10 verdim" demesiyle film sınıfta kaldı zaten hehe-hain evlat mode on-. sonrasında düşündüm ve aslında o kadar da kötü olmadığına kanaat getirdim. lakin burada söz edildiği gibi gereksiz uzun. tüm bu uzunlukta bir şeyler eksik. ayrıca, geri zekalı joy'un camlı şeyleri sildikten sonra paspası meme sıkar gibi tutkuyla sıkması bana da tuhaf geldi.

bunlara ek olarak, robert de niro'yu ekranda görür görmez mutlu olan biri olduğum için onun sahnelerinde oldukça keyif aldım. boş bir zamanınızda aile ortamında izlenecek türden bir film, ondan fazlası değil. 7/10
bitmeyen kavga kitabının yaramaz ihtiyarıdır.

hislerini anlayabiliyorum..
Az evvel izlemeyi bitirdiğim film. Bahsedildiği kadar kötü olmayan, hatta kimi zaman ilham veren , çocukluğumu hatırlatan film.
Jennifer Lawrence'in nasıl bu kadar güzel olduğunu sorgulatıp, De Niro'nun varlığı yeter filmi.

not: 1 saat 37. dkda hüzünden ve sinirden kalp krizi geçireceğim sandım
Televizyonda yanlışlıkla bir kısmını izlemiştim.konusu mucit bir kadının hayata tutunma çabası ve pazarlama sektörünün acımasız tarafları.