bugün

gelişmeler bölümündeki duyurusuyla beni şaşırtan itici gelen moderatör. taraflı olmasının bu düşüncemde payı büyüktür.
bana ilk hoşgeldin diyen, beni ortama alıştıran kişi...
moderasyon içerisinde şerefsiz salça'dan -şerefsiz burada övgü olarak kullanılmıştır, türk işi övme olayı, bilirsiniz çok severim kendisini- daha fazla sevdiğim adam/kadın/eşcinsel.

adam göreviyle hem eğleniyor, hem de eğlendiriyor. komik lan bu adam.

çok subjektif oldu lan sanki.

not: sayın moderasyon bu entry şahsıma çaylaklık/siliklik olarak dönmesin hatam için lütfen 0 555 555 0 555
insan olduğu unutulan, kendisinden semi-god havasında 24/7 yazarların kişisel olarak sevmedikleri entryleri silmesi beklenen moderatör.

her zaman bir haklı bir de haksız taraf olur bu entry silme olaylarında. eninde sonunda iki taraftan biri bu adama tepki gösterecektir. öyle de olur hep.
hakkindaki olumlu seylere katildigim ölümlü sahis.
uludağ sözlük e hizmet eden emek insanı.
bana ilk hoş geldin diyen moderatör kardeşimiz. binbir türlü düşüncenin-düşüncesizliğin havada uçuştuğu sözlükte elbette kendisini seven sevmeyen bir çok kişinin olması normaldir.
josek k. ile ilk tanışmam kafka'nın dava isimli kitabı ile olmuştur. raomantik bir karakter olmamasına rağmen kendini sevdirebilen bir karakterdir. ancak kitabın sonunda vahşi bir şekilde katledilir. Ortada infaz vardır ama kitap boyunca k.'nın suçunu öğrenemeyiz. ikinci tanışıklığım ise yazarlığımı kısa bir sürede onaylayan moderator josef k. ile oldu.
(bkz: http://www.uludagsozluk.com/goster.php?id=2836552) entrysiyle dikkatimi
çekmiş * üstad...
zevkle okudum bir çok yazısını. daha çok yazsın daha çok okuyalım..
arasıra gelişmelerin sarı ışıltısında bulduğum katı kuralcı moderatör. *
hoş insan olduğu yönünde düşüncelere gark etmiştir beni.

''çaylakların entryleri okunup yazar yapılıyor, çok yığılma var gecikme olabilir'' demiştir. ima etmiştir en azından. eyi de - iyi gibi ama eee iyi de der gibi kısaltma o hemen vurmayın- formata uymayanları siliyorsan, okuyorsun demek. okuyorsan iki tık ile yazar da yapabilirsin. yapamam dersen de boynum bükük tek laf etmem.

böyle de s.ktiri boktan bir entry oldu bu. şşş yazar olunca ben silersin bunu, pek sevmedim.
kapıdan bakıp çıkan yazar, yok olmadı, cep telefonu ile zirveye katılan yazar. hmm bu da olmadı gibi modmuş her an silebilir yazar.
simasi cok tanidik geldi...
nicki çok tanıdık geldi...
gördüğü her entrymi silmeyi kendine vazife edinmiş şey. silmekle de kalmıyor kendince "feci" manidar laflar da ekliyor silinme sebebine.

kuyruk acısı emre şen başlığından geliyor. zamanında bu kardeş emre şen başlığına yazdığı emre şen'in ne boktan bir müzisyen olduğu mealli entrysinin altına yazdığım (#473316) nolu entry.

nedense o entrysini sildi bu arkadaş. sanırım fikirleri değişti. sonra nickini filan değiştirdi. heyhat bir de moderatör oldu.

değişken bir şey yani. durmadan değişiyor.

şans işte.
makale tadındaki entrylerini okumaktan keyif aldığım kaliteli yazar, çalışkan moderatör.
izmir kuresel ısınıyor biz hala içiyoruz zirvesi'nin telefonla katılım konuğuydu.

--buradan sonrası yalan--
telefon numarası da 0555678901*'di. ayrıca kendisinin güzel bir sesi *. bir de emin değilim ama kız galiba.
--buradan öncesi yalan--

gerçekten uzun zaman sonra kendisi hakkında entry girdiğim için özür diliyorum. ayrıca şakadır makadır ama sözünü tutmuştur. teşekkürü geç de olsa borç bilmek en güzelidir. bir de garip durum şudur ki telefonumu gizliden aradığı için numarasını alamamışımdır. son olarak da eklemem gereken şudur ki doğum günümde doğum günümü kutlamasından dolayı çok mutlu olmuştum.
istatistikler bölümüne göre sözlüğün en çalışkan modu.
bu adam hiç uyumuyor gibi bir düşünceye sahip olmama neden olan kişi. hemen yakalıyor, affetmiyor.
gammaz-mod silik aş nin büyük ortağı.
izlemeye doyamadığı videoyla ilgimi çekmiş kişi.. birilerinin youtube'daki zamanını bu tarzdaki videolarla geçiriyor olması ilginç tabi.

http://www.youtube.com/watch?v=UGiJ6VYZV9Q

edit:yahu az buz değil 30 bin kişi izlemiş. nereden baksan bir stadyum dolusu insan. gerçekten izlemeye doyulamamış demekki.
haftalık ortalama 25 mesajımı silerektenen en azimli moderatör olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen sevdiğim insan aynı zamanda internetten kankam, 7-8 yıl önce beraber ayı oynatıyorduk belediye sermayeye el koyunca çok bozdu kendini, şimdi artis olmuş...
sözlükte bir moderatör olarak hak etmesi gereken saygıyı bir türlü bulamayan, defalarca hakkında dalga geçilmesine neden olmuş entryler giren bir garip moderatör. rivayetlere göre daha sözlüğe katıldığı çaylak zamanlarında mod olacağı belliymiş. eh ben duyduklarımın yalancısıyım.
moderasyon'un bu kadar zayıf düştüğü bir dönemde sadece kendisini eleştirmek değil amacım. sadece; (bkz: zall titre ve kendine gel)

ben de alıntı da olsa hertürlü küfürün burda silindiğini sanırdım yanılmışım oley be artık rahat rahat sövebileceğim.
meclise girip, bagrindaki dugmeleri kopararak acmis gogsunu ve zenci benim diye bagirmis diyorlar. elinden zor almislar siseyi, zil zurnaymis. fotografini gorduk acaip sevimliydi, yanindayiz.