bugün

top oynamasa sayesinde beşiktaşa gelen adamlar beşiktaş için yeterlidir.

(bkz: burdayım gelin)
http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=19249
http://spor.milliyet.com.....2010/1330434/default.htm
"fazla varlık gösteremedi!"

milliyet gazetesi'nde bu haberi hazırlayanların/yayınına onay verenlerin hangi dünyada yaşadıklarını, yaşadıklarının hayat olarak adlandırılması halinde görme-işitme ve yazmaya yarayan organlarının bendekilerle neden aynı isimle anıldığını sorgulamama neden olan haberimsi şey!

ayıp be ayıp! yuh hatta! adam 1 gol attı; iyi de oynadı ama sizler hangi maçı izlediniz acaba? daha napsın? buraya çok daha ağırlarını yazardım, hatta küfür gerek küfür! bu arada guti türkiye ziraat kupası'nda 2 maç oynayıp 2 gol, lig'de 4, avrupa'da da 1 gol attı. bunu da belirteyim.

adamın kendini göstermesi için açıp çükünü mü size sallaması lazım anlamadım ki? nouma'nın tombala hareketi yapmasından sonra(yaklaşık bir yıl sonra) febeşli van hoojdonk da aynı hatta daha ağı biçimde hareketi yapmış, "malum medya"dan hiç ses çıkmamıştı!

unutmadık!

neymiş gösteri maçına çıkmış da; iki gol atmış da, burada ise hiç varlık göstermemiş. birincisi oradakinin adı, üstünde; "gösteri". kaldı ki burada da golü var!

yahu, sinirlenmeyeyim, bugün cuma, hafta tatili başlıyor; süt gibi hava var dışarıda! ama insanın ağız tadını niye böyle bozuyorsunuz?

ille yakın temas içeren sevgi sözcüklerini en prezervatifsiz haliyle duymak için bu çaba neden?

ben de etmiyorum kardeşim, size küfür bile etmiyorum!

varlığına kızdığım adama küfür ederim ben; size benim açımdan verilecek en büyük ceza, bu dünyada var bile saymamak...

durmuş saat bile derler ya; günde 2 kez doğruyu gösterirmiş...
bu haberlere yer verilmesi ile ve bu tip haberler sonrasında, taraftar niye küfür ediyor, vidividi bıdıbıdı diyorlar...

şimdi ben kültürlü bir adam olarak küfür etmiyorum; vallahi etmiyorum bak! ama bizlere de yazık değil mi, sizlerin taraflılığınızı niye böyle güzel günde sinir harbiyle geçirelim?

şimdi ben, beynime sıçrayan kanı indirmekle, çarpan yüreğimi sakinleştirmekle, sinirden ısınan ve deli gibi çınlayan kulaklarımı soğutmaya çalışmakla meşgulum. siz yine "yaptık gazeteyi" diye arkanıza yaslanıp, yarınkini hazırlayın!

bu arada aynı gazete;
http://spor.milliyet.com.....2010/1329702/default.htm
linkinde guti'ye 3 yıldız vermiş(ti)!!! lahana, turşu ve perhiz üçlemesini gönderiyorum huzurlarınıza, daha napayım size?!
edit: aynı kelimelerle vatan gazetesi de -yine bugün- "son maçında varlık gösteremedi" şeklinde haber yapmış; yoksa ben çok mu taraflıyım? ya da gözler tümden mi boyalı yahu???
ziraat türkiye kupası maçında oynadığı oyunla beni mest eden ve m.gümüşbıçak a bizzat noel hediyesi olarak kapak hediye eden çok sevgili oyuncumuz.

seni seviyoruz haz.guti
son konya maçında çok klas bir vuruş yapıp erken tatile gitcek diye çirkefçe eleştiren kişilere bir noel hediyesi vermiştir ellerine..
Simao almedia ve fernendes gibi kaliteli isimlerin gelişiyle daha rahat oynayacak yıldızdr. çünkü daha önceler,i özellikle q7 sakatken takımın tüm yükü kendisindeydi ama şimdi daha rahat oynayarak daha yararlı olacaktır.
karizma kelimesinin vücut bulmuş hali. lig tv'de yapılan özel röportajda verdiği cevaplarla bir kez daha biz beşiktaş taraftarının gönlündeki yerini sağlamlaştırmıştır.
türkiye'nin en iyisi takımını taşımaya devam ediyor.

http://uludagbesiktas.blo...ol-ve-asisitleri-ilk.html
(bkz: türkiye nin en iyi futbolcusu)
2 asisit 1 golle tamamladığı, 12 ocak 2011 manisaspor beşiktaş maçı sonrasında, ömer üründül tarafından, "ya tabi klas oyuncu ama çok temposuz" şeklinde eleştirilmiş dünya yıldızı.

lan adam tek başına maçı aldı işte daha napsın? neymiş, temposuzmuş. temposuz haliyle 2 asist yapıp, bir gol atıyorsa tempolu hali nasıl olur düşünemiyorum.

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
10 asist 10 gol de yapsa bir alex değil denilecek oyuncu.

hadi lan ordan. bildiğin yardırıyo adam.
fizik ve matematik profesörü.yok o paslar başka türlü verilmez arkadaş.rüzgarın şiddeti ve yönü,topa verilecek falso,vuruş şiddeti vs...büyüksün!
(#10481855)
türk futbolu seninle gurur duyuyor.
bugün oyunu domine ederek yıldız futbolcu nasıl olur dersini bir kez daha vermiştir.

(bkz: guti presents)
2 asist 1 gol...büyüksün vesselam.
beşiktaşlı olduğundan sonra daha da bir sevdiğim adam.
bi cimbomlu olarak hayranlıkla izlediğim adam. o nası bi pas yeteneğidir, o nası bi sakinlik, nası bi futbol zekasıdır bilemedim. cimbom gutiyi alsın arda haricinde kadrodan istediği 5 futbolcuyu seçsin beşiktaş zerre acırsam insan değilim, tabi gönül ister seçtiklerinin arasında sabri, barış, mustafa sarp da olsun.
dün geceki maçta yanında aurelio gibi bir sığır ile önlibero olarak oynamıştır. ilerlemiş yaşı, yediği tekmeler, rakip kaleye uzak oluşu onun için sorun yaratmamış 2 asist ve bir gol ile geceye damgasını vurmuştur. temposuz diye eleştirilmiş ömer üründül tarafından, gutimle gülerim ben buna ki o yorumcunun konuşmasında bile tempo yokken sen kimsin la bu adamı eleştiriyorsun.
eğer bu mevkide oynamaya devam ederse kaç maç aynı tempoyu yakalayacağı muammadır ama fernandes kadroya girdikten sonra çok rahatlayacağı bir gerçektir.
2010 yılında hala kaliteli bir futbolcu olduğunu belirten yorumları görünce güldüğüm futbolcu. yahu adam zaten geçen asrın takımı real madrid'in havasını altyapı kariyeri ile beraber toplamda 24 yıl solumuş, kral kupalarını, şampiyonlar ligi kupalarını donunda sallamış bir adam. hayır bu adamdan zaten mustafa sarp gibi, selçuk şahin gibi devamlı yan pas, geri pas, %90'ı isabetsiz uzun pas beklemiyorduk ki kardeşim, ne var bunda şaşılacak! adam guti haz kardeşim. nokta!

not: galatasaraylıyım.
oynadığı futbolla, efendiliğiyle , karizmasıyla , haraketleriyle gönlümüze taht kurmuş usta topçudur. real' den ayrılırken binlerce taraftar boşuna ağlamamış demek ki! iyi ki geldin iyi ki varsın guti. seni her zaman seveceğiz.

he ayrıca medyaya bakma sen bu kıt beyinli köşe yazarları kimleri harcadı bu ülkede..

(bkz: adamsın vesselam)
eşcinsel ama iyi bir topçu.
transfer olduğu ilk dönemlerde gutilerinde patlar diye yorum yapanlara en güzel kapağı pardon cevabı sahada veren takımın beyni. adamın pas atarken ki rahatlığına bayılıyorum, hiç kendini kasmıyor. hem oynuyor hem oynatıyor (en kazma futbolcuları bile (bkz: nobre) )
hele o golü attıktan sonraki armayı öpmesi yok mu? sözün bittiği yerdeyim. büyüksün guti.haz...
Bir beşiktaşlı olarak guti şöyle oynadı böyle oynadı demek istemiyorum.
Alex'i sevmem ama takdir ederim adam tabiri caizse istatistiklerin mına koydu.
Hagi'nin futbolculuğuna da saygı duyarım adam uefa kupası ve 4 sene şampiyonlukta büyük roller üstlendi.
Ancak bu adam bambaşka bi adam arkadaş. Buraya ikisinden de yaşlı geldi ama bir sporcu olarak kendine o kadar iyi bakmış ki fizik olarak ismail köybaşı kondisyon olarak quaresma performans olarak zidane kıvamında.
Sahada herkesi yönetiyor, yeri geliyor schustere bile fikirlerini iletiyor (ki schuster başkanı bile ipine takmaz), gençlere yer gösteriyor pas gösteriyor izleyenlere futbol gösteriyor..
Dünkü maçtan önce toraman'ın kendisine uzattığı kaptanlık bandını almış ve toraman'ın koluna takmıştır. Kesinlikle kötülemek için söylemiyorum ama kendisi alex gibi kibirli hagi gibi serseri değildir.
Hem hagi hem alex türkiyede kaleye daha yakın oynamıştır. Guti ortasaha hatta yer yer kendi yarısahasına daha hakim olmasına rağmen skora direkt olarak etki ediyor. Nasıl etmesin? Bir pasla nobreyi bile golle buluşturabiliyor, bir hareketiyle rakip oyuncu kim olursa olsun boşa savurabiliyor, yürüyerek adam geçebiliyor (bunu yapan diğer bi oyuncu için (bkz: mesut özil) )

Son olarak beşiktaşlı olmayan arkadaşlara bi şey söylemek istiyorum. Önümüzdeki ilk maç sanırım buca maçı oluyor. Lütfen hangi takımlı olursanız olun bu maçı ister inönüde ister tv'den seyredin ama bi şekilde seyredin. Ve izlemek için kaç para vermiş olursanız olun bir maçlık sadece Guti'yi izleyin. Top ondayken de top onda değilken de sadece gözleriniz guti'de olsun. Söylemek istediklerimi kendisi size çok daha iyi anlatacak.
beşiktaş'ın en iyi transferidir. varlığı çok şey değiştiriyor.
bu arada fanatik'in haberine göre dün şöyle bir olay yaşanmış;
http://fanatik.ekolay.net...an_3_detail_33_208555.htm
bu, adamın karakterini gösterir. öyle takımına rest çekmekle adam olunmuyor.
iyi ki gelmişsin. 36-37'ye kadar kal. bizde bırak futbolu ernst ile birlikte.