bugün

nba'da dallas mavericks takımında top sektiren 1.83 boyunda 79 kiloda bir guard. istatistikleri ben bunu birebirde yener, beytisini yerim dedirtiyor.
dallas mavericks ile 3 yıllık yeni bir sözleşme imzaladığı açıklanan basketbolcu. kendisi 2 yıldır da bu takımdaydı.
jason kidd 'ten bişiler kaptığı belli olan point guard.
bugün oynanan çin maçında izleyenleri kendisine hayran bırakmıştır. bir oyuncu anca bu kadar mücadeleci, bu kadar inanılmaz derecede pasör, bu kadar cesur olabilir. insan korkmadan, yılmadan yi jianlian'ın karşısında nasıl durabilir bu ebatlarda. adam oynamıyor, adeta ders veriyor herkese. atom karınca tabiri cuk oturur üstüne. sayı ortalaması da 25 seviyelerinde. yaptığı asistlerden bahsetmeye hiç gerek yok. rakip savunmacı ne olduğunu anlayana kadar sayı oluyor ve barea müdafadaki yerini çoktan almış oluyor. kelimeler kifayetsiz. ama sen böyle canını dişine takarak oynuyorsun ya barea, işte sanki herkes senin gibi oynacakmış hissine kapılıyorum maç boyunca. takdir kere takdir ediyorum. helalsin aslanım. bloklayamasan da zıpla. türk kanı taşıdığına dair şüphelerim de yok değil. umarım bu olağanüstü performansının devamını getirirsin turnuva boyunca. ben de seni ayakta alkışlamaya devam ederim.

(bkz: bu adamı izlemek kadar büyük bi keyif yok)
(bkz: efsane kaan kural söylemi)
dallas mavericks'in bu seneki play-off'larda gösterdiği iyi performansta çok önemli bir payı vardır. sahada kaldığı kısa sürelerde getirdiği enerjiyle ve sürekli potayı düşünmesiyle rakip takımlara çok büyük sorunlar yaratıyor. tabii ki hiç korkusuz olması da çok önemli bir avantaj. bir maçta 5 kez blok yese de bir kere daha potaya gitmekten hiç çekinmeyecek türden bir oyuncu. her koçun bench'inde görmek isteyeceği türden bir oyuncu.

17 mayıs 2011 dallas mavericks okc thunder maçı'nda da sadece 16 dakika sahada kalarak 21 sayı üretti. 12'de 8 gibi çok da iyi bir şut yüzdesiyle oynadı.
golden state warriors, sacramento kings, minnesota timberwolves ve los angeles clippers dışındaki her hangi bir takımda ilk 5'e koyun o takımda kavga çıkar. yedekten geldiği için iyi işler yapıyor gibi gözüküyor. tamam yetenekli bir oyuncu ama pas açısından çok düşük ve bencil, bir oyun kurucu ve yedek olduğunu unutup hep kendine oynuyor. delici özelliği ve şutu iyi ama zaten 1.83 lük oyuncu bunları yapmazsa nasıl oynayacak nba'de?
dallas şampiyon olsun kendisine jeje barea değil de cecece barea demezsem...

(bkz: reserved)

adam benden neredeyse 20 cm uzun ben ona gülüyorum ya. küçük demeyin bu adama moralim bozuluyor. *
elin oğluna herkes ittiyatlı yaklaşıyor, içeri drive ederken dikkat edin karşı tarafta hafiften bir puerto rico mafyası kaynaklı yusuf yusuf olayları var, gerçekten çok özgüvenli bir oyuncu, dünya şampiyonasında kendinin yarısı kadar 2 oyuncu daha olsaydı turnuva 2. si bizi yenebilirlerdi...*
geçen maçta bir ara %75le üçlük atan guard.* aynısını bu gece de beklemekteyim.
kesinlikle profesyonel bir delidir. şampiyonluğa en katkıda bulunan herifidir.

"jjj barea jjj"
kendisine artık jose reis denmelidir. manyaksın diyoruz kendisine.
beklentimi boşa çıkarmamış dallas ın nowitzkiden sonra (genelde)2numaralı adamıdır. zor şutlar olsun,takımın sıkıntıda olduğu anlar olsun,üçlük olsun ne iş olsa yapar kendileri.
kidd'in tamamlayıcısı. iyi pas atamaz ama hızlıdır, pek oyun kuramaz ama penetresi mükemmeldir. şampiyonlukta baş aktörlerden.
süper oyuncu falan filan lafım yok ta en önemli özelliği sevgilisidir lan bu adamın bence. taş gibi hatun valla. ama yakışır aslanıma.
(bkz: zuleyka rivera)
4 yıllığına 19 milyon dolara timberwolves ile anlaştığı söyleniyor, mavs koçu carlisle da doğruluyor. rubio'dan kesinlikle daha iyi bir oyuncu, çok doğru bir transfer, mavs için kayıp.
bu sezon 10.8 sayı, 1.8 ribaund, 1.8 asistle oynamaktadır.
pır pır basketbolcu.
dünkü minnesota maçında 25 sayı 10 ribaund* 14 asist yaparak triple-double yapmıştır.
23 mart 2012 okc thunder minnesota wolves maçı'nda 25 sayı, 10 ribaund, 14 asistle oynayarak kariyerinin ilk triple-double'sini yapmıştır. aynı zamanda 4 mart 2007'de kevin garnett'in yaptığı triple-double'nin ardından minnesota timberwolves'te triple-double yapan ilk oyuncu oldu. 2011-2012 sezonunda yapılan 13. triple-double'ye de imza attı. bu sezon daha önce triple-double yapan oyuncular:

- rajon rondo - (bkz: 1 ocak 2012 washington wizards boston celtics maçı)

- kyle lowry - (bkz: 23 ocak 2012 minnesota wolves houston rockets maçı)

- andre iguodala - (bkz: 28 ocak 2012 philly 76ers detroit pistons maçı)

- kemba walker - (bkz: 28 ocak 2012 charlotte bobcats wsh wizards maçı)

- david lee - (bkz: 7 şubat 2012 gs warriors okc thunder maçı)

- rajon rondo - (bkz: 12 şubat 2012 boston celtics chicago bulls maçı)

- serge ibaka - (bkz: 19 şubat 2012 okc thunder denver nuggets maçı)

- joakim noah - (bkz: 22 şubat 2012 chicago bulls milwaukee bucks maçı)

- rajon rondo - (bkz: 29 şubat 2012 boston celtics milwaukee bucks maçı)

- rajon rondo - (bkz: 4 mart 2012 boston celtics new york knicks maçı)

- drew gooden - (bkz: 14 mart 2012 milwaukee bucks cleveland cavs maçı)

- jarrett jack - (bkz: 21 mart 2012 new orleans hornets gs warriors maçı)
çok iyi bir bench oyuncusu ancak kendisini daimi bir ilk 5 oyuncusu olarak tanımlayamayız. buna ne fiziği yeter ne de yetenekleri. kendisi kenardan gelerek hızıyla,driblingleriyle ve oyunu karıştırmasıyla başarı sağlamış bir oyuncu. ayrıca bir çok kısa nba oyuncusunda olduğu gibi 1,83 olarak görünmektedir ancak o kadar uzun değildir. bunun sebebi amerikada 6'0" in bir psikolojik eşik olarak görülmesidir ve bu da 1,83 e tekabül eder.
bu adam benim kadarsa oturur ağlarım. ne 1.83'ü, ne 6 feet'i amk! 1.75'ten bir santim fazlası yok.
2015-2016 sezonunda dallas mavericks forması giymektedir.
kariyerinin sonlarında,euroleague de görmek istediğim süper şutör.