bugün

görsel
https://twitter.com/cem_t...tatus/1434111448528080896
görsel
bence kimilerine göre biraz overrated olan sol bek.
bindirmelerinin çok iyi olduğunu bende savunuyorum, ama gel gelelim ki bu bindirmelerin %95 i gol veya asist olmadan tamamlanıyor.

en büyük şansı lionel messi. buna öyle paslar atıyor ki kendine sorsalar o hızda o şekilde pas hayal edemez.

marcelo kıyaslamalarına girmeyeceğim bile, marcelo nun sağ ayağı etmez.
dünyanın en iyi sol beki. evet.
(bkz: Kız diye girdim topçu çıktı)
leverkusen maçında, ruhsuz giden barçayı gerginlik yaratarak kendine getirmiştir.
ath bilbao maçında topun gelişine vole ile orta yapıp luis suarez e asist yapmıştır. enfes bir gol çıkmıştır ortaya.
barcelonanın futbolcusu. adam barcelonada oynuyor söylenince yapıştırıyor hakem kırmızıyı. bizde adam fenerbahçe de oynuyor üç maçta bir ana avrat sövüyor millete sarı kart verilirse mutlu oluyoruz.
2-0 önde oldukları espanyol deplasmanında bir pozisyonda hakemin kararına sinirlenip el kol yaptığı için sarı kart gören, üzerine söylenmeye ve hareketlerine devam edince kırmızıyı yemiş olan enteresan oyuncu. o kırmızı ters dönüp de puan kaybedilseydi narin poposu ne olacaktı merak ediyorum, yatsın kalksın messi ye şükretsin.
piyasa değerinin an itibariyle 25 milyon euro olmasının tek nedeni barca da oynuyor olmasıdır. şayet kendisi bu forma altında 83 maça çıkıp 6 gol 8 asistlik bir performans gösterebilmiştir. aynı performansı valencia cf de 110 maçta görebilmiştik.

ortalamaya bakıldığında barca kariyerinde 311 maça çıkıp 20 gol 87 asistlik performans göstermiş 12 milyon euro değerinde olan dani alves in yanından geçemeyecektir.
psikolojik problemlere sahip, süper kanat oyuncusudur. sol kanatta tek başına oyunun iki yönünü de oynayabilir.
barça karakterine yakışan çirkef sahtekar bir topçudur.

valencia forması adı altında da bir çok "ibneliğine" şahit olduğum katalan.
antremanlara babası bırakmaktadır.
gördüğüm en antipatik oyunculardan biridir.
kendisini çalım manyağı yapan robbenin suratına top atan çirkef.
takıma iyice uyum sağlamış. cart diye yere atlanır mı arkadaş, yüz tutmalar, kıvranmalar.
cinconlu ebue nin ispanyol versiyodu.
yere kendini atmış sonrada 1 dakika boyunca kalkmamış futbolcu uzatmaları yatarak tüketerek kendi takımının gol bulması gerekirken zamanı tüketmiştir.
burak yılmaz'dan daha kötü atlayan futbolcu.. allah aşkına o nasıl rol kesme birde 5 dakika yerde yattın amk..
4-5 lik maçta, kendi kalesine çok akıllıca bir gol atmıştır. *
barcelona ile uyum sorunu yaşamayacak olan sol bek. takım stratejisi ile kendi stratejisi ortak.

-balıklama atlamak, yerde kıvranmak.

hiç unutmuyorum avrupa ligi yarı finalinde atletico madrid valencia deplasmanında tur atladığı ve finale çıktığı maçta olaylar olmuş karambolde tiago'yu ittirmiş ve tiago'da valencia'dan soldado'ya çarpmış ve kırmızı kart görmüştü. tiago finali görememişti. olay esnasında hakeme diller dökerken bu adamın kenardan puşt gibim ibne gibim bakmasını unutamıyorum.

-barça'da uzun soluklu bir serüveni olacağı kuşkusuz.
Yeni lahm. Lahm ı alamayan Mourinho keşke bu adamı alsaydı dedim ama lahm kadar tecrübeli olmadığı için almamış olabilir. Madrid ın seri başarılara ihtiyacı var çünkü.
sol bekten harika hücumlara çıkan oyuncu. barcelona için iyi bir transfer oldu.
Transferiyle barcelona sahaya daha simetrik olarak yayılabilecek. Dani alves nerdeyse forvet gibi oynarken abidal savunmada kalıyordu. Şimdi iki taraftan da hayvan gibi açılacaklar. Zaten top hep ayaklarında olduğu için sorun yok.
barcelona'ya transfer olan futbolcu. Şimdi Barçe en seksi klüp olma yolunda büyük adım attı.