8. nesil yazar kardeşimiz. hoş gelmiş, safalar getirmiş.

ayrıca;

adigebze' de çiğ damlası manasına gelir.
ji- ağaç, neps- göz yaşı demektir ki, tesadüfi değildir. eski adige pagan inanışında ağaç kutsaldı, çiğ damlasının, ağaçların gözyaşı olarak sembolleştirilmiş olması kuvvetle muhtemel.
hoşgelmişsin jineps.
benim gibi çerkez olsa gerek. hoşgelmiş.
hoşgelmiş bir adige yazar.
burada adigelere ihtiyaç var. buyursundur efendim.
8. nesil adige yazar hoş gelmişler, sözlüğe faydalı olmaları dileğiyle.
hoş sohbet civcivli anıları olan 8. nesil yazar. hocam bundan sonra dikkat et akrabalarına can alıyorlar can *
hoş gelmiş hakkaten.
gecenin bu vaktinde açlığına sebep olduğumuz yazardır.

söz iskender ısmarlayacağız, telafi edebilirsek.*
jelibon tadında sohbetler yapılası şirin insan yavrusu üstelik (bkz: çerkes) daha ne olsun.yirim.
nickini görünce "ahanda çerkes" dediğim yazar.
8. nesil ulu'lu bölümdaşım olan yazar. hoşgelmiş..
bir entrysinin altındaki nickiyle dikkatimi çekmiş adige yazar.
fesapş sikueş.

ayrıca türkiye'de yayın yapan bir çerkes gazetesinin ismidir.
http://www.jinepsgazetesi.com/
sohbetine doyum olmayan yazar arkadas..
bak saat kaç oldu..uykusuda gelmezmiş ben gibi gece takılırmış..
gece gece dert dinleyen,duygularıma tercüman olmuş hoşsohbet nesildaş yazar. adının anlamı da kendisi kadar hoş *
Son sınıf idari bilimler fakültesi öğrencisi yazar arkadaşımız, hoşgelmiş.
çerkes olduğunu bilince hiç tanımadan kendine karşı sempati besleten yazardır.
hoşgelmiştir.
(#13858066) hehheheee güldürdü*
özgür çerkeslerin, kafkasya'nın sesi olan haftalık gazete.
sabahları bitkilerin yapraklarının üzerinde oluşan çiy damlası demektir* ayrıca yazar uludağ sözlük çerkes lobisinin bir üyesidir.
http://www.youtube.com/watch?v=uWRMykiXG4E parçayı armağan ettiğim değerli yazar.
bir gazete. çerkez gazetesiymiş, öyle diyor kendisine. ne tuhaf, ben hiç türkiye cumhuriyeti devletinin bölünmez bütünlüğüne muhalefet eden bir çerkez tanımadım halbuki.

yayın kurulunda seda berzeg isimli bir hanımefendi bulunuyor bu gazetenin. seda berzeg'in instagram sayfasında selahattin demirtaş için özgürlük talep ettiğini, şanlı türk ordusunun suriye harekatından işgal diye bahsettiğini ve hdp flaması paylaştığını gördüğümü belirteyim.

şimdi ben; ulus devletçi, statükocu ve kemalist reflekslerim ile bu gazetenin bir 5. kol faaliyet ajanı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. bu ve bunun amcası oğlu bianet, taraf gibi gazeteleri de bu görevlerinden tanıyoruz nitekim. çok kurcalamadım lakin çok büyük ihtimalle bu gazete görünümlü bölücü faaliyet amacı güden paçavranın soros vakıflarınca fonlandığını da tahmin edebiliyorum.

ülkemizde ne yazık ki bu tipler hep oldu, ancak amaçlarına ulaşamadılar ve ulaşamayacaklar. umarım mit bunları takip ediyordur; kendi çamurlarında çırpındıkları sürece müdahale etmeye gerek görmüyordur. devletimizin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden; tehdit etme gafletine, aymazlığına düşen hiç kimse yaşam hakkına sahip değildir.

ne mutlu türk'üm diyene!

imza: zaza kökenli bir türk.