bugün

Pazar günü ne izliyordunuz muhteşem de bu diziyi beğenmiyorsunuz merak ediyorum. Harika en iyi dizi, demiyorum ben de ama ne leyla ile mecnun ne avrupa yakası ne işler güçler ne güldür güldür ilk bölümüyle övgü aldı zaten buna da daha alışmadık gözümüze batıyor. Belki de önyargılarınız yüzünden kasıyorsunuz. ben güldüm, Çok iyi espriler vardı. Avrupa yakası 2 değil ki avrupa yakasıyla kıyaslayalım. Bence eksiklerini zamanla giderir ve tvde silah kaçakçılığı, çete, acı, ölüm, kıytırık aşk göstermeyecek alternatiflere ihtiyaç vardı gayet hoş bir tercih bulunmuş oldu. Ben üzülüyorum böyle direk acımasızca yetenekli insanları yerden yere vurmanıza. Oysa günümüzde internet fenomenlerinin kıytırık videolarına tapılıyorken haksızlık donanımlı oyunculara.
ikinci bölümde reytingleri yarı yarıya düşen dizi. demek ki ilk bölümde meraktan izlemişler.
avrupa yakasından sonra çakmaları ile bu işin olmayacağını gülse birsel anlamlı artık.yeter amk.
benimde beğenmediğim dizi olmuştur. Çok klişe konu zaten bu belli bir şey ama espiriler filanda baya klişe. avrupa yakası zamanı insanlar daha bir uyur durumdaydı hayatta, şu an uyur durumda olan insan çok fazla yok. Günlük espriler hemen yenip bitiriliyor. bence sosyal medyadan uzak durup kendi özgün bir şablon çıkarması gerekiyor yazar hanımın. aldığı dizi içi reklamlarda beni diziden uzaklaştırıyor. Ben nette bile reklam görmemek için adblock kullanan insanım. Dizinin içinde koca koca reklam panoları görmekten hoşlanmıyorum.
Bir avrupa yakası kıvamı yok sanki zoraki yapılmış, yaptık oldu şeklinde insanı bayan bir dizi. Sen git aile arasında gibi bir yapıttan sonra gel kumda oyna havasında bir dizi olmuş. Beğenmedim 10 üzerinden ancak 3.
pek ısınamadığım dizidir ama zevkler ve renkler tartışılmaz sonuçta.
belki de sorun bendedir.
Çok az izlediğim ve hoşuma gitmeyen Gülse Birsel dizisidir. Gülse Birsel'i Avrupa Yakasından başka dizide çok fazla başarılı bulamıyorum.
Yalan dünya / ctrl+c / ctrl+v = jet sosyete.

Absürd karakterli, gülme efektli komedi dizisi dönemi geçti. Gülse birsel artık bunu kabul etmeli. Leyla ile mecnunu izlemiş, işler güçlere gülmüş, kardeş payında kahkahalar atmış insanları bu dizilerle güldüremezsiniz.
Kesinlikle 2. Bölüm daha iyiydi. Bence ilerideki bölümler daha da iyi olacak. Şimdiden birkaç uyarıyı dikkate almışlar. Yeni çekeceklerini bölümlerde goze batan karakterleri biraz torpuleyeceklerdir. Ayrıca gülse Birsel olayları birbirine akıcı ve mükemmel bağlayan bir senarist. Komedide bu konuda daha iyisini henüz Türkiye de görmedim.
hayatımda gördüğüm en geri zekalı dizi...
tutkulu öğle yemeği yerim adlı repliğin geçtiği komik bir dizidir. (tutkulu)
gülse birsel'in adı geçince her seferinde avrupa yakası'nın tadını vereceğini düşünerek umutlandığım, ama tekrar tekrar hayal kırıklığına uğradığım projelerden birisidir. karakterler hep aynı maskeyle,misal bir dönün ozan güven'e bakın,adam bukalemun misali her role çat diye oturuyor,çünkü iyi oyuncu. onun haznesinde karakter birikimi yok,asla yakasına bir rol yapışmaz, hangi role girmesi gerekiyorsa, o gidip o rolün yakasına yapışır. ama bu projede herkes aynı karakterde ,ve şivelerde öncekiler gibi takılı kalmış. komik ve zeki olmayan esprilerin boy gösterdiği dizidir. kalitesiz mizah yapmaktansa zirvede avrupa yakasıyla bırakmalıydı.
iyi komedi dizisinin olmadığı bir dönemde yayına girmiş dizi. fakat kendisi de iyi değil. mevcut kötü komedilerden biri. o reytinglerle de yazı anca getirir.
tıpkı avrupa yakası ve yalan dünya gibi sonradan açılacak dizidir. gülse birsel'in kaleminde bu durum hep vardı. aile işi filminde bile film ilk 15 dakikadan sonra aldı yürüdü. o yüzden diziye ön yargılı yaklaşmama taraftarıyım.
eşofmanlı şevket hoca yazık etti kendine bu diziyle.. güldür güldür den ayrılmayacaktı..
ilk etapta biraz soğuk geldi bu dizi bana ama izledikçe açılacaktır bundan Emin’im. Ayrıca şu Babaane tiplemesinde ki kadın Harika aaa bir de harry poter çakması kız.
Alara'yı çok sevdim.gündüz de çok iyi.ilk bölümü pek beğenmedim çünkü Gülse birsel yaptığı işlerle çıtayı çok yükseklere çıkardı.ilk bölümde de çok gülmeyince hayal kırıklığına uğradım.ama ikinci bölümle bence toparladı,güldürdü beni.

çaycı talip (şahin ırmak) biraz arka planda kalıyor sanki.işlerin içine çok dahil olmuyormuş gibi geliyor.o karakterin üzerine daha çok yoğunlaşılabilir.
saçma sapan bir konusu olan boş beleş dizi açık ve net.
yine güldürmedi.
Nihayet üçüncü bölümde ilk kahkahamı attım.

Yaz aylarını görmez sanırsam.
(bkz: Gürse Birsel) dizilerinde bir oyuncu (bkz: Engin Günaydın) ya da daha net şekilde (bkz: Burhan Altıntop) taklidine kaçıyorsa benim için bitiyor. Mesela bu dizide de (bkz: Şahin Irmak)’ın konuşma ve kimi mimikleri inanılmaz Burhan Altıntop benzeri. (bkz: Çağlar Çorumlu) da zaman zaman Burhan Altıntop taklidine başvuruyor ama her zaman değil.

Diğer yandan Gündüz karakteri bana diğer dizilerdekine benzemeyen özgün bir karakter gibi geldi. (bkz: Bartu Küçükçağlayan) sevdiğim bir oyuncu ve (bkz: Peker açıkalın)’ın Gaffur’unu taklit edebilirdi ama yapmamış.

(bkz: Cengiz Bozkurt)’un dizideki duruşu ve hareketleri Küçük Esnaf filmindeki mafya babası ile aynı ama en azından karakteri yorumlayışı farklı. Gerçi ben onu her görüşümde küçük esnaf filmini hatırlıyorum o ayrı.

Diziyi izliyorum çünkü hoşuma gidiyor bazı sahneleri. Ayrıca Gürse Birsel’in dizi matematiği de sevdiğim durumlardan biri. Yoksa 15 karakteri yazmak ve farklı bölümlerde kimilerini öne çıkararak hikayeyi devam ettirmek kolay değil.

Bir de (bkz: Yalan dünya)’daki gibi iki komşu balkon olayı olmasaymış daha iyi olurmuş ama bir kere komşu oldular. Hani benzerlikler ve tekrarlar kimi zaman farklı tatları da yok ediyor. Yoksa kamelya oldukça hoş bir buluşma noktası.
4. bölümdeki ayakkabı satın alma sahnesinde, ekşi sözlüğe açık ve net lafını sokan gülse birsel'e teşekkürler. derya karadaş'ın üstüne çok gittiler. karakter de "inşallah tez zamanda biri evire çevire döver seni" diyerek siktiri çekmiştir tabiri caizse. beğenmiyorsan izleme ahali.
Bence güzel dizi ama kimse beğenmiyor. Sadece jenerigi kötü.
kim izliyor böyle dizileri amk. avrupa yakası çakması.
Özellikle bugün ki bölümünde rahat 2-3 yerinde kahkaha attım, karakterler pişecek daha güzel olacak ama bu kadar eleştirilmesini çok anlayamıyorum tv karşısına geçince keyifli Zaman geçiriyorsunuz. Hem süresi de kısaltılmış baymıyor tam tadında.