bugün

95 doğumlu belçikalı manchester city stoperi. bu sezon celtic de kiralık oynuyor. 184 cm boyunda ve iki ayağınıda iyi kullanabiliyor. ileride adından sıkça söz ettirebilecek bir oyuncu.
Son fm kariyerimde gs ye aldığım şimdide gerçekten gs ile adı anılan m.city nin genç stoperi.

Edit : geldi fakat satin alma opsiyonunu vermedi city sanırsam ulan trilyoner takımsınız alirsınız bi otamendi daha vereydiniz demedim değil.
Kiralık olarak galatasaray ile anlaştığı konuşulan defans oyuncusu. Sağ bek de oynayabiliyor imiş.
Yetenekli ancak chedjou gibi risk almayı seven biri. Sağ bek oynarsa daha uygun olur zira 2 tane risk seven stoper kaldırmaz yürekler!
Patlamayı olumlu yönde yaparsa iş yapacak adam.
Fut ta sadece pace için alınabilecek stoper.
Gecen sezon gol sayisinda emenikeyi gecmis adam, ayrica tutarsa iyi olabilir, neden yeni bir kompany olmasin.
kendisi hakkında tek bildiğim topla çıkabilen serbest vuruşlardan bol gol atabilen bir defans oyuncusu olduğu. bilmediğim ise defansta ne kadar iyi olduğu. fazla açılan saçılan bir oyuncu ise işimiz var. ama iyi pozisyon alabiliyorsa dadından yenmez.
Deneyip izleyip göreceğiz.
Arkadasin bikac macini izledim, aradigimiz kan degil ama 3 milyon satin almasi varsa hic dusunmemek lazim.

Herkesin dedigi gibi bize bir supurucu, cizginin bekcisi, son adam tarzi oyuncu lazim.

Bi iki mactan tabi cikarim yapilmaz ama benim gordugum kadariyla, carole, chedju, bu arkadas, ve rodrigez pas oyununa cok yatkinlar. Fundamental dedikleri nane bu arkadaslarda gayet iyi. Takimin oyun kuramama, etkin pas yapamama gibi bir sikintisi var. Maclarda topun bizde kaldigi dakikalarda etkili pas, etkili set hucumundan bahsedemiyoruz. Yan toplar, geri toplar insani bulandiriyor.

Bu transferlere tek tek bakinca iyidir, kotudur demek mumkun ama hepsini bi arada degerlendirmek lazim bence. Oyle bi degerlendirme yapacak olursam kendi adima, dedigim gibi bu yeni elemanlar ve takimdaki mevcut yildizlarla pasa dayali, etkili hucum oyununu oynamak kolaylasacaktir.

Bir de bu oyunu becerebilecek, pas alternatifi olabilecek bir sag bek bulabilirsek, buraktan istasyon olmasini beklemeye gerek bile kalmayabilir. Top bizdeyken eveleyip gevelemek yerine sneijderin liderliginde direk bitici yerlere aktarabiliriz.

Guzel ve potansiyelli topculara yoneldik bu sene, bir de bunlari bocalatmadan kadroya adapte esebilirsek yuzumuz cok gulecektir diye dusunuyorum.

Takim guzel futbol oynasin, yidliz mildiz olmasin problem degil.
Havaalanında yöneltilen " Transfer kesinleşti mi ? " sorusuna " Henüz değil " yanıtını vermiş genç stoper.
galatasarayın aldığı belçikalı genç stoper.
analiz hoşuma gitti, bu çocuk rodriguez için de iyi demişti ki bence iyi çıktı.
inşallah sözleşme imzarlarlar, genç-hızlı-başarıya aç, daha ne olsun!
http://abcspor.com/jason-denayer-ve-galatasaray/
Galatasaray bitmiş yıldızları değil bu tarz isimleri almalı ve podolski gibi sneijder gibi profesyonelliģi üst duzey isimlerler birlikte iyi harmoni yakalayıp "gömü" bulmaya gerek kalmadan hem ekonomik düzluģe çikar hemde kadroda aç isimler bulunmasi olmazsa olmazlardan bence ayrıca ujfanın semihe nasi katkı yaptiğıni gordük galatasarayda bu katkıyö yapacak isimler hali hazırdada mevcut politika doğru bence.

Tanım 1995 doğumlu belçikalı stoper.
bu adamı satış opsiyonu ile bize vermezler , hele de 3 m euro gibi cüzi bir rakama hiç vermezler , verirlerse de çok sağlam bir kazık atmış oluruz

real madrid altyapısından yetişen ve galatasaray'a bedelsiz gönderilen jose rodriguez'in bugün nasıl oynadığına hepimiz şahit olduk , bu adamlar başka bir seviye yani yaşı 18 de olsa 20 de olsa kat be kat üst seviye bir eğitim alıyorlar , bizim selçuk burak odtü mezunuysa bu adamlar harvard , oxford , princeton falan mezunu yani , gözüm kapalı veririm hem jose'ye hem buna formayı

bence semih sağ beke geçecek bu çocuk gelirse , mancini zamanında orada oynamış ve etkili de bir performans göstermişti , yahut chedjou orta sahaya kaydırılabilir ki bu hiç denenmedi ama hem dikine top sürebilmesi , hem kesici özelliği orta alanda işimize yarayabilir

en azından koray günter'den iyi bir alternatif olacağına inanıyorum , umarım bu akşam gördüğü fiyaskodan sonra marsilya ile anlaşmaz
Transfer görüşmesi yapmadan ülkeden ayrılmıştır.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/29901004.asp
dün akşam arena da oynanan galatasaray-osmanlıspor maçını statta canlı izledim tıpkı kendisi gibi.. akıllı çocuksun sevdim seni Karaoğlan. o kabusu, tepkiyi, yonetimin işbilmezligini, stadin bakimsizligini, sabri yi, umut'u gordukten sonra ne yapacaktı bu 20 yaşındaki adam. oturup sizle transfer mi konusacakti. arkasına bakmadan basıp gitmiş ahahah. helal olsun.
galatasarayla anlaşamayıp ülkesine geri dönmüştür tam bir fiyasko...
genellikle şampiyonlar ligi'nde mücadele eden celtic'de geçen yıl 44 maça çıkmış stoper , ayrıca belçika milli takımı kadrosunda , kendisinin oynayamama nedeni jose rodriguez ile aynı , onun önünde modric , kroos , illaramendi gibi oyuncular vardı , deportivo'da iyi işler yaptı biz de kaptık , denayer ondan daha büyük potansiyelli bir oyuncu ancak kompany-mangala ikilisi varken , yanlarına bir de otamendi eklenmişken kadroda yer bulması imkansız

arkadaşlar bu takımların a2 oyuncuları bile gelir bizde banko oynar şu 20 yaşında iş yapar mı sorusunu boşverin , bu adamlar aydın yılmaz , emre çolak falan değil , yetiştikleri altyapı da galatasaray altyapısı değil , bu çocuklara sen dünyada en iyi olması için eğitim veriliyor , onların aldığı eğitim standart bir kondisyonla bu liglerde onları kalburüstü bir oyuncu yapıyor , bir de kendine iyi bakar ve profesyonel yaşarsa , şansı da yaver giderse oluyor sana dünya starı

o yüzden kötü gözle bakmayın bu arkadaşa , transfer olursa bu yıl oldukça faydalı olur bize.
geldi mi bilmiyorum ama bu akşam chedjou'nun sakatlanması ve semih'in verimsiz performansı sonrası bir an önce gelmesini dilerim.

ek: son dakika geçiyor tv şimdi inmiş.
hala gelmedi. adam zaten daha önce gelmişti amk kaçıran bizim mallar.
sırf transfer yaptik ya olm işte diyebilmek icin alınan adam. tamaş petre pandev vol85737473.
Noldu şimdi bu çocuk, geldi mi gelmedi mi merak ettiğimdir. Adam tekrar istanbul'a geldi diyolar ama kap falan da yok ortada. bilen biri aydınlatsın.
beceriksiz yönetimin satın alma opsiyonsuz kiraladığı yetenek;

Kiralama bedeli: 435 bin €
garanti ücreti: 815 bin €
maç başı ücreti: 15 bin €
Citynin katiyen satin alma opsiyonu vermeyecegi futbolcu, bize yedirirler mi abi belli ki adamlar biseyler bekliyo bu cocuktan. Sezonu kurtarmak icin bi transfer ama hayirli olsun. Insallah carole ve rodriguez gibi cabuk isinir.
Bence bu adam iyi futbolcu celtic istatistikleri iyi gibi gençte.
Fbliyim.
gelecekteki en iyi 3-5 stoperden biri olma potansiyeline sahip 20 yaşındaki genç yetenek.
iri yapılı olmasına rağmen atletik ve hızlı. çift ayağını da iyi kullanıyor.
Geçen sezon celticde kiralık olarak forma giydi ve bir sezonda en çok gol atan defans oyuncusu rekorunu egale etti.Bu da hava hakimiyetindeki gücünü gösteriyor.
Bitmeyen enerjisi bir stopere göre olağanüstü tekniği ve hava hakimiyeti ile ligimize gelen en kaliteli defans oyuncusu popescuyla kapışacak bir potansiyeli var. duran toplarda çok etkili ve yorulmuyor. bonservisini alırsak 3-4 sezon sonra 40-50 ye bayern ya da dortmunda gidebilir tam o takımların oyun mentalitesine göre oynuyor.