bugün

ülkemde ocak 2009'da %15,5 olarak açıklanmış olan oran.

2008 sonunda %13,6 çıkınca tayyip efendi "biz başa geldiğimizde %10,5'tu 2 puan artmış ne var yahu?" diyordu. bunu dediği sıralarda iş aramaktan umudunu kesenleri eklediğinizde gerçek işsizlik oranı %18,6 çıkıyordu.

ocak ayında işsizlik artmış, %15,5 olmuş. amerika'da %8,1 aynı dönemki işsizlik oranı. tayyip efendi "amerika'da da var işsizlik" diyor ama sendeki gibi değil değil mi tayyip efendi? genç nüfustaki işsizlik oranı ise %27,9. her 4 gençten 1'i işsiz en iyimser şekilde.

"kriz teğet geçecek" başka? "krizin dibini gördük" biz bira içerken "dibini görmeyen ebesinin .mını görsün" diyoruz, krizin dibini görmeyen ne görsün? daha büyük bombası "teğet geçecek dediysek, biraz sürtünme payı olacak" anam çok sağlam sürttünüz be, sürterken iş fiili livataya kaydı! sürtecekmiş, senin ve tayfanın mahdumlarını hiç sürtmüyor arkadaş ben de bunu anlamıyorum.

hırsızların, soyguncuların vergi borçlarını, ssk borçlarını, affet ötelet ama ramsey gibi bir aile dostumuzun sahip olduğu şirket bulamayan babam bana burs ayarlayamadığı için "sponsored by ramsey" yazmadığı için diplomamda, devletten öğrenim kredisi almak zorunda olduğum ve şimdi 800 liralık taksitlere bağladığınız öğrenim kredisi geri ödemesini iş bulamadığım için yapamayayım, bir de karizmatik bir isimle "amme alacakları" diyerek bana icra emri gönderin, sonra "vay efendim sosyal devlet anlayışımız var"

ama bu krizde 60 milyon dolarlık uçağa binmesini siz çok iyi bilirsiniz, devletin tüm imkanlarını partinizin seçim çalışmaları için kulanmayı çok iyi bilirsiniz, meclis başkanı olarak sayın toptan 1.25 milyon liralık arabaya binmesini çok iyi bilirler ve dalga geçer gibi "1,3 milyon değil" derler, kriz devletimizin imkanlarını hiç sürtmez..

sosyal devlet anlayışına gergi kolu soktuklarım.
son çeyrekte şehit vererekte azaltıldığına şahit olduğumuzdur. zira terhis olamayan ölü bir asker artık işsiz de olamayacaktır. ne mutlu türküm diyene!!!
görsel
1980-2010 arasındaki 30 yılda en yüksek oranı akp döneminde görmüştür.

http://galeri.uludagsozlu...sizlik-oran%C4%B1-773182/
akp döneminde büyük artış olmuştur, artık sadece bizi kurtaracak torpildir.
ülkemde hiç düşmeyen orandır.
15 mart 2017 = %12.7
Türkiye'de işsizliği gizlemek için 2 çakal yöntem vardır.
1-) Askerlik
2-) Öğrencilik

Askerler ve öğrenciler işsizlik değerlendirilmesine katılmazlar. Askerliğin 6-12 ay sürmesi ve her yere üniversite açılması bu sebepledir.
geçen bir araştırma yayınlandı cnn türk'te.

türkiye'de gençlerin yüzde 34'ü ne okula ne de işe gidiyor.

ciddi ciddi bir enkaz var şu anda.
tüik'in gerçeği yansıtmayan verilerinden biridir.
Geçen sene %7.8 büyümüşüz, bu sene onca teşvik şu bu, ortalığa saçılan bir yığın para, yine süper bir büyüme oranı...ve işsizlik...azala azala...eveeet durun açıklıyorum....sadece 0.2 puan düşmüş.
Eveet onca tantana ve işsizlik oranı hala %10.6.
TC tarihinin en beceriksiz hükümetlerinden biriyle karşı karşıyayız. Dışardan bol para akışı bir an frene bastı, bunlar kamyon, çanak çömlek ne varsa deviriyor arkadaş.
Boşuna üniversiteleri böleceğiz diye tantana yapmıyorlar. Her yeni üniversite, her kapasitesi arttırılan üniversite işsizlik hesaplamasından çıkarılan gençler demek.
Aldat aldat nereye kadar?
tüik verilerine göre %14,7'dir. Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı ise 6.8 puanlık artış ile yüzde 26.7 olarak gerçekleşmiştir. neredeyse her üç gençten biri işsizdir.

17 yıldır iktidardalar, sonuç bu.
keyfime göre iş yok diyenlerin oranıdır .
öğretmenleri neden madenlerde çalışmıyor diye

mühendis ibfcileri a101 de neden kasiyer değiller diye eleştiriyorlar.

Üniversitede vasıf yüklenen adamlara vasıfsız ve köle çalışma saatlerinde çalışmıyor diye eleştirmek cahil işi.

Sen önce üniversiteleri işsizlik oranını 4 sene ertelemenin önüne geçir.

istihdam sağlayabileceğin kadarını mezun ver, sonra birileri iş beğenmezse eleştir.

kpss'ye her yıl 500.000 öğretmen giriyor. 10000 atama için.