bugün

yapılan araştırma ve gözlemlerde, yalaka kişilerin hedeflerine daha çabuk ulaştığı sonucu çıkmıştır. iyi yalayıp, kuru yer bırakmamak gerekir.
(bkz: yavşaklık)
dilini ve elini iyi kullanmak çok önemlidir.
pratiklik.
iş hayatında başarılı olmuş iş adamlarını, manipüle ihtimalini göz ardı etmeden dinlemek gerekir.
Robert Bosch iş hayatında güven kaybetmenin kötülüğünü ''insanların güvenini kaybetmektense paramı kaybederim'' sözüyle ifade etmektedir.
ikinci olarak yüksekten uçmamak ve ayakları yerden basmak denilebilir.
Üçüncü olarak yenilenmedir. Bir yılan bile derisini değişme ihtiyacı duyuyorsa, iş ve işletme mantığında da zamanla değişim ve revizyona gidilmelidir.
işini iyi yapmayı dene.
diplomanıza güvenmeyin, aslolan ortaya koyduğunuz iş.
is hayatinda basarili olmanin sirrini vereyim:
egoistlik, ikiyuzluluk, paranoyaklik.

Tebrikler artik patron koltuguna yaklastiniz.
önce dayınla o iş hayatına adımını at sonra da havanı at gerisi gelir.
burada işini iyi yapmak, profesyonelce yapmak ve yalakalık yapmak arasında çok büyük çizgi olduğunu belirtmek gerekir. ben paramı alıyorsam o işi düzgün yapmak zorundayım, kusura bakmayın.
işini iyi yapmayanı da uyarmak benim insanlık görevimdir. ha ben hiç iyi iş yapmıyorum, bok gibiyimdir affedersin, o ayrı.
-sürekli çalışıyormuş izlenimi verin. bilgisayarınızda sürekli açık bir dosya olsun. bir şeylerle uğraşın.

-2 dakikanızı alacak işler için bile "meşgulum ama yetiştirmeye çalışacağım, elimden geleni yapacağım" gibi cümleler kurun.

-ortada sizden kaynaklanan bir gecikme/hata varsa bunu direk kabul etmeyin. suçu sisteme falan atın.

-"hayır" demeyi öğrenin.

-bu maalesef en acımasızı ama evet ikiyüzlü olmak zorundasınız. yani sevmediğiniz iş arkadaşlarınızın tabiki yüzüne güleceksiniz.

-bir de alt-üst fark etmeden herkesle iyi geçinin. yarın o insanların hangi pozisyonda karşınıza çıkacağı hiç belli olmaz. bu dediğimi çok dikkate alın.
risk almak.
hırslı olmak.

"ben bilemem, ben yapamam, başkası benim yerime yapsın." laflarıyla bir yere gelinemez.
birileri tarafından getirilse bile kişi kendinin ne mal olduğunu çok iyi biliyordur.
hırs olmadan hiçbir şey olmaz.
iyi bir özgeçmişe sahip olmak ve o özgeçmişi düzgün hazırlamak, yabancı dil bilgisine sahip olmak, prestijli bir okuldan mezun olmak, iş hayatında disiplinli davranmak, özellikle özel sektörde performans değerlendirme kriterlerine uygun çalışmaktır.
yukarılarda tanıdığının olması.
işi bilmene gerek yok, yavşak ve kıç yalayıcı olmak yetiyor sanki bazen.
Girisken olacaksn, cenen dusuk olacak, kendine guveneceksin.
iki yüzlülük yalakalık.

türkiye'nin bilinen çok büyük bir holdinginin turizm şirketinde çalışmaktayım ve size yaşanan olayı aktarıyorum.

bir kişi sıradan bir eleman olarak işe başladı. ilk baş kendisini yalakalıkla bir üstündeki müdürüne sevdirdi, daha sonra ise şirketin genelmüdürüne, daha sonra ise kordinatöre.

bir yıl sonra bölüm şefi oldu. şimdi ise aynı şirketin başka bir otelinde genel müdürün bile laf söyleyemedi bir mevkisi olan bir kişi.

hırs yok, işten anladığı sınırlı, genel kültür -1 ama gel gelelim adam yalakalıkla kendini sevdirip tarihte görülmemiş bir departman yaratılıp başına getirildi.
iş hayatında edinilen kariyerin sebepleridir.

+banu hanım iş hayatında başarının sırrını 3 kelime ile özetler misiniz ?
- iç harf desek daha doğru olur g , m , v ihihihihihihih
+ biraz açar mısınız ?
- hah bende ondan bahsediyordum açmak
+ neyi açmak efenim
- götü , memeyi ve vajinayı uygun durumlarda açmak
+höyyynk
dizin üzerinde etekmiş.
Osmanlı döneminde başarının sırrı aşağıdaki dizelerde gizliymiş.Özellikle son dönem osmanı devrinde.

"devlet-i osmani ahalide terfiyi temayuz ilim irfan ile olmaz,
ya olacak kuvvetli iltimas, ya olacak madeni haz, ya da olacak delikle temas"
Önce zeki olun*. Sonra Ketum olun, Plancı olun, sabırlı olun, hızlı olun. Nerede ne yapmanız gerektiğini iyi hesaplayın.
(bkz: donald Trump dan tavsiyeler)
Yaptığın işi doğru ve temiz olmasıdır. Nekadar zahmetli olursa olsun işin en iyisini yaparsan her zaman kazanırsın.
torpildir.
iş hayatından başarılı olmanın 3 sırrı var, biri çok çalışmak, ikincisi patronun çocuğu olmak üçüncüsünü bilen yok.