bugün

yemin ediyorum büyük çoğunluğunuz geri zekalısınız. neyini savunuyorsunuz bunun acaba ya. bu güvensizlik hissininin aynısını deneyimlemenizi diliyorum.
Kadın milleti değil mi zaten. Ne beklenirki bunlardan.

Allahtan bu kezbuş cinsiyetle münasebetim yok.

Çok şükürdü.
Israr olmadıktan sonra kızların ifşa yapması bana da cok sacma geliyor. Ama burda farklı durumlar var birincisi numarası kişisel bilgidir alması yasak. ikincisi, Kızın yüzü dahil her yeri kapalı, bir muhabbetin yok sadece 2 dakika kalçasını görmüşsün. Neyini tatlı buldun acaba?

Taciz etmese de, normal bir hoşlanma değil sapıkça hislerle yaklaştığı besbelli.

Her şeyden öte insan tanımadığı birine nasıl gecenin 12 sinde "çok tatlıydın" yazabiliyor hadiszlige bak.
ya bir basın gidin amk. bıktırdınız artık saçma salak şeylerinizle sanki adam seni şöyle yalarım böyle emerim yazmış geri zekalılar. ben tanımak istemem yazarsın, devam ederse ısrarla et şikayetini ama böyle selam yazana allah beni taciz ediyorlar diye salaklaşırsanız size gülerler kusura bakmayın.

---Edit---
Gerçekten algılarımız arasında bu kadar uçurum olması beni dehşete düşürüyor. Tanışmak için atılmış nezaketli bir mesajı 'cinsel' taciz diye düşünmenize hayret ediyorum.

Hani bu arada şu kezban mezban muhabbeti inanın benim de hoşuma gitmiyor ha bilin yani, kimseye de kezban dememişimdir hayatımda.

Birini suçlamak istiyorsanız onlarca şey iddia edebilirsiniz hayal gücü sonuçta üretir yani fakat şuraya bakıyorum önce cinsel taciz diyorsunuz sonra tamam cinsel değilse de taciz, tamam taciz demesek bile kvkk var. Tamam hadi onu da demeyelim şu var bu var.

Ya kardeşim insanları salın.

Iki tarafı da tanımam etmem ama bu kadar da birini suçlamak için can atılmaz ki, inanın sizin yaptığınız elemanın yaptığından daha ayıp gözümde.

Gerçekten ne desem bilemiyorum artık. Sadece herkesin biraz sakin kafayla düşünmesi gerek bence.

---edit 2---
Size laf anlatılmaz ne bok yerseniz yiyin ya. Idam etsinler elemanı bence.
kendilerini bir şey sanıyorlar ya uyuz oldum.
ne var ki bunda?
iğne yaptığı kadına whatsapptan.

ne oldu şimdi?
(bkz: #44628432)

Bir kere de şaşırtın be.

görsel
Tek bir mesajla birini sapık yerine koymak doğru mu? Tamam adamın yaptığı doğru değil, ama ilgilenmiyorum deyip engellemek de yeterlidir, rahatsız etmeye devam ederse savcılığa da gidersiniz.

Düzgün erkeklerin özgüvenini yok et, cahil cesareti tavan olan hanzoların iki güzel lafına atlayıp şiddet mağduru ol, sonra vay efendim bütün erkekler aynı.

Kadın savunuculuğu ayağına yatanlar da var ya, lan azıcık adam olun, mesajda köyü birşey yok, ilanı aşk etmek isteyen bir şekilde ediyor diye tweet atmış birinin böylesi bir mesaja sinirlenmesi ise anlaşılır gibi değil(isteyen görselleri bakabilir)
Yapılan yanlıştır. Görevi kötüye kullanıp kızın izni olmadan numarasını sistemden bulup da gecenin bi vakti whatsaptan yazmak nerden bakarsan bak tacizdir. Açıkca söyleyim benim kız kardeşim olsa ve böyle bişey başına gelse hoş olmayan olaylar vuku bulabilirdi. Hemşire bey etek giymek zorunda kalırdı.
zamanında satış danışmanı olarak kısa bir süre çalıştığım firmada ürün satın almak üzere gelen müşterinin yakın tavırlarından rahatsız olup araya mesafe koymuştum. ancak kendisi aylarca söylemlerini daha da ilerlettiği mesajlarla tacizini sürdürmüştü. daha sonra kendisini buna devam ettiği takdirde polise vereceğimi söylemiştim. neticede bir şekilde kendi kendime bundan kurtulabildim. oysa karşı karşıya kaldığım ısrar, iş yerime tek başıma gitmeye korkacağım düzeydeydi ve karşımdaki insan benden beş yaş küçük, ergenlik döneminin sonlarını yaşayan ve mantıklı düşünemeyen genç bir insandı. her türlü hatayı yapabilirdi. kadınlarımız gücü yettiğince kendini korumayı öğrenebilmeli. sosyal medyada birilerini aklı sıra rezil etmeyi marifet sanan çok fazla kadın var maalesef. bunun altında da "bakın herkes bana aşık." tezini ispat çabası yatıyor. süslenip püslenip fotoğraf çekip altına "yine çirkinim." minvalinde açıklamalar yapan kadınlar kadar ilgiye ve iltifata açlar aslında bunu yapanlar. mesajları göremedim, ortada cinsel taciz var mı bilmiyorum ama olsa bile bunu çözmenin yolu ilk iş sosyal medyaya saldırmak olmamalı. sosyal medya olmasa ne yapacaksınız? adam sizi beğenmiş olabilir, eğer uç boyutlarda bir ısrar, tehdit, sapıkça bir üslup yoksa polise vermek dahi yersizdir. insanlar konuşa konuşa anlaşır. biri sizi beğendi diye zorla nikah masasına oturtacak anlamına gelmiyor. ben nerede kendisine yaklaşan erkeği aşağılayarak reddeden, aşırı tepkilerle tersleyen, hakaretvari konuşan kadın tanıdıysam hepsinin ortak özelliği hiçbirinin o güne dek bir erkekten gerçekten sevgi görmemiş olmasıydı. böyle olunca da yabanilikle seçicilik arasındaki farkı bilmiyor bu insanlar.
olayı bilmiyorum twitter linki ölük gibi. ama iğne yapan kişinin yaptığı etik değil. hasta bilgilerine ulaşıp mesaj atması uygun değil.

enjeksiyon işlemi kalçadan yapıldıysa hepten kötü biraz irite edici.

ha ülkemizde kezo egoist narsistler var prim kasan. twitterde aaa bakın beni taciz etti vb ifşa beğeni egosunu mast yapan kezo kaynıyor.

git hukuka başvur adalet tecelli etmezse twitterde bahsedersin hastag muştag birşey açarsın.
adamın mesajlarını google sağolsun, aratıp buldum. yazdığı tek şey "bugün hastahaneye gelmiştin, çok tatlıydın senin için de uygunsa tanışmak isterim." tarzı bir cümle. kız adama ne bir tepki vermiş ne de reddetmiş. küt diye atılan tek bir mesajı koşa koşa twitter'da paylaşmış. allahınızı severseniz bunun nesi mantıklı?

adamın yaptığı şey hatalı, çünkü kızın bilgilerine onun isteği dışında ulaşmış* ve kıza bir şeyler yazmış. kız burada eğer kararlı bir şekilde reddetseydi, engelleseydi, başından atsaydı ancak buna rağmen mesajlar devam etseydi o halde her yere yaysın, rezil etsin, isterse ay'a pankart açsın inanın hiç sesim çıkmazdı.

biz bu ülkede başkasından hamile kalıp gidip hiç suçu olmayan başka bir erkek için "bana tecavüz etti." deyip hayat karartanların haberlerini de dinledik. madem ortada bir taciz var, neden sadece karşı tarafın attığı mesajı görüyoruz bir, neden polise vermek yerine twitter'da yayınlamak gibi bir hareket tercih ediliyor iki. üstelik adamın ismi ve fotoğrafı da gizlenmiş. "erkek bireyler bana mesaj atmayın." tarzı twitler atan bir kızın normal olduğunu iddia edebilir misiniz? görmek istemiyorsan mesajı açıp bakma, benim bildiğim kadarıyla twitter zaten yabancılardan gelen mesajları filtreleyip ayrı bir bölmede istekler olarak gösteriyor. sen açıp "bugün bana kim yürüdü acaba?" diye hem orayı sürekli kontrol ediyorsun hem de baktıktan sonra "ay herkes bana yazıyor." alt mesajı barındıran saçma sapan twitler atıyorsun. bunun adı ilgi manyaklığıdır.

taciz dediğimiz şey ısrarla birlikte gelen ve maruz kalanı korkutan, zor duruma sokan, bezdiren bir durumdur. ota boka "beni taciz ettiler." diyerek sadece birilerinin gölgesi olmadan yaşayamayan kadınlar haline gelirsiniz. herkesin her dediğine neden sorgusuz sualsiz inanırsınız anlamam. belki telefonunu kendisi verdi, adam mesaj atınca ifşa etti. biliyoruz, var böyle manyaklar. bence bu olayda kimseyi linç etmeye değmez, zira ortada bir taciz yok. mesajı atan kişinin kim olduğu bile şaibeli.

ben kadınların bir başka insanın gölgesine sığınmaya çalıştığı her olaya karşıyım. kadın tek başına bir bireydir, başına gelen şey ölüm kalım meselesi ihtiva etmiyor ise ilk başta kendi başına çözmeyi denemelidir. bir insanın kalçasının taş çatlasa iki parmak genişlikteki bölümünün herhangi bir başka insanın hapse düşmesine değecek kadar güzel yahut tahrik edici olduğunu düşünmüyorum. iğne yaptıracak olan herkes donunu indirip twerk yapmıyor değil mi? bende yok öyle bir bilgi çünkü.

edit: kadını suçlamaya gerek yok, ancak her skim hıyar diyene tuzla koşmak da mantıklı değil. kadının yaptığı hareketin anormalliğini eleştirmek suçlamaksa öyledir. ancak ben olaya elimden geldiğince tarafsız bakıyorum, bunda da yanlış bir şey görmüyorum.
Yorumlara bakınca bayağı eser miktarda sapığın da aramızda olduğu göze çarpıyor.
özel mesaj ifşası yaptığı için hukuk önünde yargılanması gereken kadın kişisine yazılmış mesajdır. prim vermemek gerek böyle kadınlara. sosyal medyayı babalarının çiftliği konumuna getirdiler. sağolsun kezban ve meriçler de anında ellerine tuzluk alıp koşuyorlar.
Tam bir göt davası olan vukuat.
Instagram'dan her gün 2,3 kız ekliyor. Hiçbirini ifşa etmek aklıma gelmedi, insanlar gayet medeni bir şekilde birbirini tanımak isteyebilir. Böyle bir niyetin yoksa kibarca rededersin.

ironiyi anlamayan eksilesin sıkıntı yok ta ne şekilde olursa olsun. ilgi odağı olmak yada insanlar tarafından beğenildiğini ispatlamaya çalışmak tuhaf zaten.
Hala bu konu tartışılıyor aq sabahtan beri hay kafanıza ediyim. Şunu yapan net Kezbandır aq %100 katıksız. Bi insana hoşlandığını söylemek gayet doğal bir durumdur, götüne iğne yapsanız dahi hoşlanmış olabilirsiniz. Sizin götünüzle ilgili bi cümle kurulmadığı sürece taciz edilmiş olmazsınız. izinsiz numarasını almış da bilmem ne de eminim hepiniz hoşlandığınız kişiye gidip hemen açılabiliyorsunuz aq. %99'unuz numarasını bulabilmek için götünüzü yırtarsınız. Hayatınızda kaç kişiye yüz yüze hoşlandığınızı anlatabildiniz acaba?
Götünüzle ilgili bi cümle kurulmadığı zaman taciz edilmiş olmuyormuşsunuz kızlar, ne diye ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz?

Cümleye bak amk, kendinden emin yazıyor hemde.

Burada kişisel bilgileri kullanma suçu var troll kardeş ne anlatıyorsun sen? Ha adamın naifliği taciz sucu işlemiş olmamasını sağlamış olsa da yaptığı genel olarak doğru değildir.

Edit; kişisel ekşi rekorumu kırdım sağolun sözlük magandaları...
Hele başlığa yazılanlara bak, sözlük komple potansiyel sapık kaynıyor.
görsel
tacizci olarak nitelenmesi gereken erkektir.

telefon numarasını bulup, whatsapp'dan yazmak yerine, konuşarak tanışmak istediğini beyan etseydi bir nebze kabul edilebilir (onda da adamın yaptığı işin mahrem bir durum olması önemli bir faktör yani konuşmayı denemesi de etik sayılamaz) ama kişinin bilgisi ve onayı olmaksızın kişisel bilgisi olan cep telefon numarasının alınarak, kişi ile irtibata geçilmesi etik değildir, düpedüz tacizdir.

ha şöyle olsaydı, mesela adam popodan iğne yapan bir sağlıkçı değil de, bakkal olsaydı, kız da bakkaldan alışveriş yaptığında adam tanışabilir miyiz deseydi, bu tanışma girişimi taciz olarak nitelenemezdi. sonuçta gayet medeni bir şekilde bir konuşma denemesi var. ama hem popodan iğne yapacaksın, hem gözüne kestirip sonra numarasını kadının dosyasından bulup whatsapp'dan mesaj... yuh! daha neler aq. düpedüz taciz bu. burada adamı savunanların anaları bacıları yok anlaşılan.
Taciz değil direkt tecavüzdür. iğne yapmış adam daha ne olsun? Kesin keşkül gibi titretmiştir de fantazi olarak...

Yağlı kazığa oturtup ağzından kızgın yağ dökülmeli böyle sapıkların.

Hayvan herif ne demek lan uygun bulursan tanışalım demek? Hani namus hani şeref...
yediği diğer haltların haricinde en azından çok tatlıydınız demeseymiş.
Ne çok sapık varmış meğer..
amma uzattınız arkadaş. aba sen de avukat mısın ne y*rraksın gece gece amma boş zırvalama yapmışsın.

ulan alt tarafı bir tanışma mesajı hepsi bu! yok cinsel suç, yok kvk, yok anan, yok y*rrak kürek. çok abarttınız. karının numarasını dosyalardan habersiz edinmek ne kadar etik bilinmez ama, insanlar birbirlerine bu şekilde tanışma mesajı atabilirler arkadaşlar. ve bunu sadece bir erkek yapmıyor, tanışmak isteyen herhangi bir karı da yapıyor. (yaşadım oradan biliyorum a*ınakoyduklarım a*cıkları rol yapmayı kesin artık) insanlar birbirleriyle tanışabilirler, bu çok normal bişi. olmuyorsa da birdaha bana mesaj atma diyebilirdi. anlamayıp daha fazla rahatsız etmeye mi çalıştı? o zaman engelleyebilirdi. neyin laga lugası, neyin am karakter sergilemesi bu şimdi?

burada ki tek amaç ilgi o*ospuluğundan başka hiçbirşey değildir. ve inanın, aklı başında, eli s*kinde olmayan insanlar bu a*cığa beklediği ilgiyi göstermediği için şuan karı bu halde. tüm ilgileri üzerine çekebilmek için, başvurduğu tek yol tanışmak isteyen bir erkeğin üzerinden a*cığını kullanarak prim yapmak. başarmış da. zira 2021'in sosyal medyası, mazallah karı bekçisi gibi. pusuda yatıp karılarla ilgili herhangi bir absürd şeyler oldu mu anında ifşa edip popüleritesini arttırıyor.

ha erkekte hiç mi suç yok derseniz, elbette var. be a*ınakoduğumun eli s*kinde embesil pezevengi. 250 gram deliği sidiğinle karışıp, kıllarının da o sidiği vakumlayan bir a*cığa sahip olan karıya böyle mesajlar atmaya nasıl tenezül edebilirsin? ulan senin s*kinin bir şerefi yok mu? kendi kendinin başını yaktın, çek cezanı s*kindirik andaval.

oh bee, valla içimi döktüm. bu betelara inat çok yaşayın güçlü erkekler!

ha bu arada, otu boku kız kardeşe, anaya, anneanneye bağlayanlar, sizin de beyninizi s*keyim. neyse ki annemin ve kız kardeşimin zekâsı bu tip şeyleri yapacak kadar vasat değil. böyle bir şeyler yaşadıklarında, eminim ki ağzının payını bildirip güzel bir şekilde postalayacaklardır. bu salak gibi karılıklarını kullanıp ünlü olmaya çalışmazlar, emin olabilirsiniz. haydi şimdi s*ktirip gidin.
Yargıtay'ın ahlaki kuralları aşmamak kaydıyla tanışma ve evlenme teklifi cinsel taciz suçu oluşturmaz diye kararı da var. Kişisel verilerin ihlali söz konusu olabilir ayrı mesele.

Bunun ucu "otobüste yanıma oturdu"ya kadar gider ve gidiyor da.

Mis gibi kezbanlıktır.

Bu konuda entry girdiğime de inanamıyorum.