bugün

yanılsama.

yanlış anlamışık beyler
--spoiler--
buradaki düzenlemelerin temel amacı, bir çok dünya uygulamasında da olduğu gibi özellikle çocuk ve gençlerin alkollü içkilere özenmesini engellemeye yöneliktir. 18 yaşını doldurmuş her kişi istediği zaman istediği kadar alkollü içki satın alabilir ve tüketebilir. Burada düzenlenen husus, satın alınma yaşı değil, reklamın etkilerinden ve özendiren niteliğinden genç kuşağı uzak tutabilme amacına yöneliktir.

--spoiler--

http://www.haberciniz.biz...-alkol-yasagi-955453h.htm

tabii ki akp hükümetini hala sevmiyoruz.
içki içme yaşı 24 olursa batacak ilk yer eskişehir barlar sokağıdır.
23 yaşındaki ben şimdi içki alamayacak mıyım diye sorduran saçmalıktır.
(bkz: padişahım çok yaşa)
bunun olacağı belliydi.Yakında türbansız dışarı çıkılamaz derlerse şaşırmam. kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz arkadaş 18 yaşına gelmiş kişi bu kadar şeyi yapabilecek akla sahip ama alkol içip içmeme konusunda karar veremeyecek ve alkolün zararlarını bilemiyecek kadar bilinçsiz.
Siz daha kömüre oy satın benim zavallı kardeşlerim şeriat getirecek adamlar neredeyse!
insanın 18 yaşına geldiğinde yetişkin olduğunu kabul eden bir yasal sistem içinde yer alması uygun olmayan karar.
oy verebilen, idam edilebilen, ehliyet alabilen, evlenebilen, silah taşıyabilen insanın; "kendi içeceği içeceğe karar veremeyecek denli küçük" olduğu düşünüldüğü için çıkarılan yasa.

oy kullanma yaşının 18 olması
18 yaşını bitiren bir insan, seçme hakkı gereği oy kullanıp ülkenin yönetimine dair karar verecek yetkinlikte sayılır, siyasi partilere üye olabilir. (ama içki içecek kadar büyük değil demek ki...)

idam edilme yaşının 18 olması
18 yaşını bitiren bir insan, işlediği suçtan dolayı yargılanır ve ceza görür, erdal eren örneğinde olduğu gibi yaşı 18'e yükseltilince rahatça idam edilebilir. 18 yaşındaki insanın, -suçlarından sorumlu tutularak idam edilebilecek kadar- yaptıklarının sorumluluğu içinde olduğu kabul edilir. (ama içki içecek kadar büyük değil demek ki...)

evlenme yaşının 18 olması
18 yaşını bitiren bir insan, ailesinin rızası olmaksızın resmi nikah kıyabilir, bu evlilik içinde çocuk yapabilir; bu kişinin aile birliğini yürütecek sorumluluğa ve çocuk büyütecek bilince sahip olduğu kabul edilir. (ama içki içecek kadar büyük değil demek ki...)

ehliyet alma yaşının 18 olması
18 yaşını bitiren bir insan, araç kullanma ehliyeti alabilir; bu kişinin trafikte kandisinin ve diğer canlıların yaşamını kollayacak, kurallara uyacak derecede olgun olduğu varsayılır. (ama içki içecek kadar büyük değil demek ki...)

silah alma yaşının 18 olması
18 yaşını bitiren bir insan, türkiye'nin en büyük felaketlerinden biri olan akp hükümeti ve yandaşları tarafından silah bulundurma olgunluğuna sahip bir insan olarak kabul edilir, silah bulundurma yaşı 18 yaş olarak yasalaştırılır. (ama içki içecek kadar büyük değil demek ki...)

içki içme yaşının 24 olması
tümüyle "dini siyasete alet etme düzenbazlığı" ile, yobaz seçmene yaranmak için yapılan aşağılık manevradır.
tehlikenin farkında değil misiniz? hâlâ mı?!

(bkz: yaşam tarzımıza müdahale edilemez diyen liboşlar/#10475386)
Öyle bir durum yönetmelikte görünmüyor, haberi yapan nerede görmüş amua koyim dedirten durumdur.

7 Ocak 2011 tarihinde resmi gazetede yönetmelik yayınlanmış arkadaşlar, bi' ipnelik yoksa 18 yaşından büyükler serbestçe içmeye devam edebiliyor. Paniğe gerek yok içmeye devam.*

Merak edenler için:

(bkz: http://www.tapdk.gov.tr/Basbakanlik.htm)
dikkat çekmek isterim.

milletvekili seçilme yaşının 25 olduğu ülkemde yaşanan entrika.

el birliğiyle bağımsız bir aday soksak ya meclise. meclise çuvalla fındık getiren vekilimin hesabı, bir kasa köpek öldüren yığsın oraya.

ankaralı turgut abimden gelsin:

(bkz: kaymak lazım)
"anasının amı" şeklinde tepki verdirecek olay. bu kurala bu ülkede uyulsun taksimde çıplak koşarım. izmirde yaşadığım halde giderim taksime sırf bunun için o derece yani.
herkes için geçerli ama sadece murat hariç . çünkü murat 124.*
bana s.kmalı küfürler ettirten haberdir. 25 yaşında adam mı arayacağız ulan içmek için. içerim abi ben anlamam. bir iki zevkimiz var onu da elimizden almayın lan. buradan meclise sesleniyorum: naber hacılar.*
ağzımla gülmediğim haberdir. şakirtlikte high-score a oynayan oynasın. ben içkimi içerim.
Arkadaşlar anlamadığım birşey var. Niye şaşırıyorsunuzki? Bu yasak zaten çoktandır vardı. Şöyleki:
Anasını sattığımın memleketinde, alkollü içeceklere koyulan kahpece vergilerlerden dolayı, öyle zamlandıki içkiler; insan 18 yaşında para biriktirmeye başlasa, anca 24 yaşında bir şişe içki alır....
içmek isteyen bi yerden bulur arkadaş dedirten durum.

not: amerikada içki içme yaşı 21dir.
kuyruklu yalandır.
önemli olanyasa çıkarmak değildir önemli olan onu uygulamaktır. uygulayabilecekler mi? hayır. o zaman rahman gel yavrum...
ilginç bir durum.16-17 yaşlarındaki genç bir kız reşit ilan edlip evlendiriliyor.içkiye gelince 24 yaş sınırı.Ne diyeceksin ki tutarsız ülkem benim...
(bkz: welcome to iran)

not: o değil ne zaman recm edileceğiz onu merakla bekliyorum.
not 2: içki yok, sigara yok ne var lan it?
not 3: ekinler dize kadar tayyip gel bize kadar.
boş eleştirmeye bayılan sözlüğüm yazarlarının son hedefi.
bu entryden önce girilen entrlerin hemen hemen hepsi -aralarda "içen yine içer" tarzı entryler var, onları tebrik ediyorum- "yok lan amk olmaz hayır salak aptal gerizekalı" tarzı entryler.
okumak değil insanların bu durumda olduğunu görmek bile sinir bozucu.
sözlükte yazarsınız, tamam ama eminim sizin de bir hayatınız var. hangi cafe&bar'da 14-15 yaşındaki öğrencilere* içki verilmiyor? hangi tekel bayi 18 yaşından küçüklere sigara vermiyor? hangi iş yeri sahibi kazanacağı 10 lirayı dürüstlük uğruna geri çevirebilecek durumda?

not: şimdi gelip bana "gayet var öyle yerler" demeyin. ben de biliyorum olduğunu. "öyle yerlere" 18 yaş altındakiler girmeye teşebbüs bile etmiyorsa, kabul edildikleri yerlere gidiyorlarsa; siz de 24 yaş altı yerleri mekan bellersiniz. çok mu zor? **
ha bir de, biraz düşünerek entry girerseniz hayat daha güzel olabilir.
alkolün silahtan daha tehlikeli olduğunu anlamamıza sebebiyet veren şeydir.Zira ülkemiz de silah ruhsatı almanın yaş sınırı 21.
alkol yasak silah serbest felsefesini doğuran yasak. zira alkol alan 18'lik delikanlı kendini kaybedip ruhsatlı silahıyla birini vurmasın diye alkol yaşı 24'e çıkarılacaktır.
insanda daha çok içme isteği uyandıran durum.
bu halk tüm bu olanlara daha ne kadar tepkisiz kalacak diye insanı meraka sürükleyen eylem. gün gelecek kaçacak delik arayacak bu dürzüler. siktirin gidin lan iranda yaşayın diye haykırmak geliyor insanın içinden.
hiçbir etkisi olmayacak olan yasaktır. satan da alan da bir şekilde işlemini gerekleştirecektir. sonuçta alkol alan adamın kimlik numarası alınıp hakkında suç duyurusunda bulunulacak değil. bir de tekel bayi açısından bakarsak adam neden bindiği dalı kessin.

görükle gibi yaşayanların %90 civarını öğrencilerin oluşturduğu bölgede tekel bayiler öğrencilere alkol satmayacakta kime satacak. saçma bir uygulama. bu yasakta delinsin be hacı dercesine konulan bir yasak.

almak isteyen gençler durmak yok almaya devam
Kimsenin uymayacağı bir kural olup,el altından satışların artacağı bir durum.Bu durumdan önce silah taşıma kanunun kaldırılması gerekir.Bunun yanında ehliyet alarak yollarda trafik magandalığı yapan gençlerimizde ayrı bir kulvarda.
' yaşı tutmadığı gerekçesiyle bakkaldan alkol satın alamayan ruhsatlı silah sahibi 19 yaşındaki genç, bakkal sahibini vurdu... '
(bkz: zaytung son dakika)
insanı inatla içmeye iten durum. o değil sanki 24 yaşından küçükler alamayacak içkiyi. *
güncel Önemli Başlıklar