bugün

6.hissi güçlü olan insanların geleceğe,olaylara ve kişilere dair,içlerinde hissettikleri,duydukları,hayali ve metafizik ses,içgörü.
"içimden bir ses,bu adamın tekin biri olmadığını söylüyor".
"içimdeki ses,bugün harika şeyler olacağını söylüyor".
red-kit 'i red-kit yapan ses
kafamin icinde surekli konusan, kalbimin garip bir senkronda atmasini saglayan, hatta bazen iyice abartip midemin kasilmasina neden olan son derece geveze seydir.*
karınca yuvası ndaki mazlum karakterinin içindeki hiç susmayan ve beni her daim güldüren ses.
aklımıza gelen ve harekete geçirememiş olduğumuz bir düşüncenin ön yorumudur. sana yapman gerekeni fısıldar.
gece uyutmayan mide gürültüsü.*
çoğu zaman haklı çıkar.
içimdeki ses bana "aklından ne geçirdiğini biliyorum ama sakın yapma" diyor...
dexter'e yol gösteren sestir.
son zamanlarda beni hep nedensiz ağlatan sestir. acaba duymak istemedğim şeyleri içime içime batırdığı için mi?
her insanın içindeki sestir. her insanın kafasına başka şeyler söyler, başka hisler uyandırır bu ses. bazen aşk, bazen merhamet bazen ise nefret duygularını bu ses söyler sana. kinin varsa bile içindeki ses hep seni yumuşatır. bir kızı görüyorsan bu kızın güzel olduğunu söyler. kısaca vücudumuzun içindeki herhangibir organ gibi işlem görür.
(bkz: içimdeki deliler)
susturabilene aşk olsun.
hem sapık hem de aşıktır, tabii bir taneyse.
dışıma çıksa çok kötü şeyler olabileceğini düşündüğüm sestir.
şizofren kişilikler hep bir sesin kendilerini yönlendirdiğini söylerler, bu ses o ses.
benim onu dinlemem gerekirken onun beni dinlediği sestir.
karadayı songül'ün oynadığı film. sırf onun için bile izlenirdir.
yakında çıkacak engin günaydın filmi.
fragmanı izledim, sonunda yine;
sırrı süreyya önder! göz kırpıyor. bize bi şey anlatmaya çalışıyor galiba. tamam senaristsin, yönetmesin, entel bi kişiliksin, ayrıca siyasisin de bütün filmlerde mi oynayacaksın sırrı ağbi ? birinde de oynama.
bu adama filmlerde öyle pek de önemli olmayan bi masa başı rolü vermek moda oldu. olmasa arayacağız artık.
içimdeki ses diyor ki:4 yıl sonra bu ülkede yaşamayacaksın.
2014 yapımı leyla lydia tuğutlu filmi. 5 aralık gibi vizyonda olacakmış. filmde engin günaydın ve ersin korkut da var. komedi tarzında bir film. leyla lydia tuğutlu için izlemeye değer.
artık tadı kaçmış "üzerine biraz dram serpiştirlimiş komedi" tarzı türk filmleri zincirine eklenen son halkadır.

neyse leyla lydia için derin bir oyhş'tur.
fragmanı şöyledir;

http://www.youtube.com/watch?v=0oGBdGcuAXE
sırrı süreyya önder'in de rol alacağı komedi filmi. fragmanı pek beğenmedim ama nedense.
az evvel fragmanına denk geldim, sırrı'nın sesini duydum tiksinti geldi.

torrent'e düşerse izlerim, yoksa bu herifin olduğu filme gidilmez.

fragmanı şu şekildedir: http://www.youtube.com/watch?v=0oGBdGcuAXE