bugün

(bkz: sevgi)

Oyuncak ettiler.
Meriç, kezban gibi kavramlar.
Kızlarla sohbet et, arkadaş ol, meriç oluyorsun.
Beğenmediğin erkeği reddet, kezban oluyorsun.
Fesatlığın sonuçları hep ! Ne kolay doğru dürüst tanımadan lakap takmak !

Not: hemen eksile hemen !
eyvallah
allah razı olsun
sağol
aferin
kardeşim
müslüman kardeşim
bu kardeşiniz gibi kavramlar içi boşaltılmış kavramlardır.
Yazsam roman olur dedirten.

Ama en özü şudur herhalde, diğerlerini de kapsar diye düşünüyorum:
(bkz: insanlık).
Ahlak, iyilik, iyi niyet.
aşk ulan aşk! sikip attılar güzelim duyguyu. basit bir alışverişe çevirdiler. "onunla çıkayım beriki yedekte kalsın, x çok yakışıklı ama y'nin de arabası var, onla çıkayım en azından çakarım" diye diye boktan insanların içindeki tek ışık olan aşkı bok ettiler. bu değil ulan aşk! bu yaşadıklarınıza aşk demeyin sadece çıkar için karşınızda tuttuğunuz insanlara sevgili demeyin yar demeyin! ey insanlık, senden tek ricam boşaltma ulan şu kavramın içini! sahicisi sadece temas etse bile insanı mutlu edebilecek bir gerçekliği çıkarlarınızdan doğurduğunuz yalanlarla boğmayın lan!
güven ve aşk...

hangi birimiz tamamen güveniyor ve aşık olabiliyoruz ki? aşık oldum diyenlerin bir gün güvenmiyorum dediklerinde bu 2 kavramında artık yok olmuş içi boşaltılmış olduğunu anlıyoruz.
içi boşaltılmış bayramlara ve içi boşaltılıp dondurulmuş hayvancıklara benzer.
(bkz: kabak gibi oymak)
süper oldu, hem kavram, hem içi boş, hem kel hem fodul. *
anlam değerini yitirmiş kavramlardır.
(bkz: sadakat)
istif eksikliğinden kelli muzdariplik.
(bkz: seni seviyorum)
(bkz: mastürbasyon sonrası dalgası)
yeniden doldurulacak olan kavramlardır.

insan değilmidir ki, ne kadar tövbe etse aşka yeniden aşık olan.
(bkz: imar bankasi)

kavram derken?*
Ne olduğunu anlamaya bile çalışmadan "Dinsiz lan işte ne olacak" diye kestirip atılan çoğu zaman devrimciler işte uğraşıyorlar diye algılanan aslında amaçlarının %1'i bilinse önünde kapaklanılacak bir ideoloji.
(bkz: Komünizm)
(bkz: masumiyet)
(bkz: atatürkçülük)
yaşamanın içi boşaltıldığı şu noktada kavramlara takılmak da boş bir aktivite gibi gözüküyor.

en değerli şey zamandır. herkesin 50-60 yıl zamanı var. bu zamanı sadece ekonomik kariyer ya da para kazanmak için değerlendirip bir işe, bir eve, bir eşe mahkum olursanız eğer hayatın içini boşaltmış olursunuz. gene diyorum gidin kardeşim, hiç kavramları düşünmeyin. çengelköy çınaraltında püfür püfür rüzgara karşı çay için. parayı çay içip, gezip tozmak, eğlenmek için kazanın. neymiş o boş kavramlar aşk, sadakat, para, kariyer... pehhhh 60 yaşına gel geriye bak ne var? bir ev, bir araba... içine ettiniz lan hayatın...
Laikliktir. Ve içi özellikle muhterem Baykal tarafından boşaltılmıştır.
saygı, sevgi, sadakat.
(bkz: sevişmek)
eski türk filimlerinden dialog,

fabrikatör baba: ondan uzak dur.
zengin şımarık kız: ama baba biz sevişiyoruz.

zira buradaki sevişmek tarafların birbirlerini sevmesidir. aşkdır, ama günümüzde cinsellik olarak anlaşılacağı aşinadır. zamanla olur böyle şeyler.
(bkz: sağ)*
kavram olmasa da tatlısı vardır. bursalılar onu ''içiboş'' olarak bilirler.

(bkz: bilen bilir)
yüklenen anlamlardan uzaklaştırılarak kullanılan, bir nevi mananın hortumlanması gibi bişidir. en bilineni "aşk" kelimesidir. bir günde insan aşık olabilir. sevgi daha uzun süre isteyen bir bağımlılıktır. lakin bir günde aşk bitmez. acısını yaşaya yaşaya, hissede hissede insan kendini ayrılığa alıştırır . bu gün x e aşığım yarın y ye denmez , deniyorsa onun adı aşk olmaz.