bugün

asıl anlamını yitirmiş veya yitirmekte olan kavramlardır.
(bkz: dostluk) yolda tanımadığı birinden ateş isterken bile "dostum ateşi bi versene" denilmesi buna bir örnektir. özellikle magazin dünyasındaki mankenlerden çok duyarız.

- güzide benim dostooooom. biz çok iyi anlaşıyoroooooz.

meali: güzide benim erkek arkadışımı ayartmaya hiç çalışmadı.
(bkz: mumbar)
(bkz: karizma)
(bkz: anket)
seks
"aşkım"

ilk orta son hecesine bastırarak bunun sürüyle varyasyonunu o bozuk ağızlarıyla üretiyorlar. tabii kökü bozuk olunca devamı da bozuk oluyor...

misal,
"aşkım bi baksana!"
(burda son hece noanoanoa gibi)
(aşkım baksanoaa)
"aşkım"

kırıldığını belli etmek için yamuk ağızlı kızlarımız sıkça kullanır,

misal,
"aşkıoomm"
(bkz: sayın) arkasına eklenen isimlere göre boşalabilir de dolup taşabilirde.
canım kelimesi kesinlikle içi boşaltılmış bir kelimedir. canım'ın kökü can'dır.can bu dünyada en önemli şey, fakat bakıyorum herkes birbirine 'naber canım','gel şuraya gidelim canım','yok canım olur mu öyle şey' vs. kullanıyor...düşündürücü...
"aşkım"

bir şey istediği gibi olmayınca ya da söylenmeyince de kullanılır y.a.k.* tarafından,

misal,
"ya ama aşkıııım ııı ıııı ıızhhhzhzh" (son kısım bandı bozdu)
ne diyooosuuuoooonnn.
(bkz: bok)
".mına koyayım"

cümle sonunda nokta yerine dahi kullanıyor.

misal,
"geçen gün okula gittim, .mına koyim.sonra tuvaletin kapısında bir kız bana bakıyor, .mına koyim. aa naber lan seval dedim, .mına koyim..."
bazı çevreler tarafından içi boşaltılmasa da boşaltılmaya çalışılan kelimeler
(bkz: laiklik)
(bkz: kabak)
(bkz: biber)
(bkz: patlıcan)
yerine göre
(bkz: domates)
(bkz: bebeğim)
kim kullanırsa kullansın kulak tırmalıyor artık.
v.i.lenin
"s*keyim"

cümle de nokta, iki nokta veya noktalı virgül olarak görev alır.
(bkz: devrim)
(bkz: devrimci)
inanmıyorum
yalan söylüyosun

işte
falan
(bkz: merkez bankası)
homo olan birisinin şeyi onunda ici boşaltılır o var olmaktan cıkar kavram olmaya girer.
artık oyle bi şey yoktur yiğit olmuş adı kalmıştır.
"ajdar anik"

ismin adresi olan kişi gereğinden fazla ciddiye alınmasıyla laçkalaştırılmış, kendi halindeki komik tarafı ticari bir malzemeye dönüştürülmüştür.

misal; "ajdar anik dünyaya allah'ın gönderdiği bir sanatçıdır!", "kainatın en iyi sanatçısı olduğumda değerimi anlamayanlara bugunkü gibi güleceğim."
(bkz: özgürlük)
"cem yılmaz"

"osursa gülerim, sıçsa katılırım, attırsa taşaklarını yerim." diyecek kadar bağımlısı olunmuş, putlaştırılmış insan.

misal; cem yılmaz kırdı, geçirdi.*