bugün

evet efendim...

izmir adı verilen gayet laikane semtlere sahip olup cami sayısının azlığıyla dikkat çeken, genelde cumhuriyet yanlılarının ikamet ettiği yerde doğma büyüme olan vatandaşların sanki biraz ne bileyim böyle olmayan şeylere, efendime söyleyeyim bomboş kehanetlere inanması ve kimse kusura bakmasın ama harbiden biraz cehalet sahibi olmalarıdır. yani kimse kusura bakmasın ama öyle salak salak 21 aralık kıyameti falan şeylere kimse inanmıyor. bunlar cahil cühela tayfasının uydurduğu dinimsonik şeyler. bunlara inanmayınız arkadaşlar.

benim kedim vardı ümit o bile çiftleşme peşinde, öyle bir şey olsa hayvanlar hisseder önce. sırf 2 tane muhabbet kuşu aldım aylinle aslım koydum adlarını. önceden ötüyolarmış geçen 17 ağustos'ta ölüyorduk o zamankiler ötmedi ama onları eminönü'nden almıştık dandiktir.
izmirlilerin tam olarak ne olduğunun belli olmaması durumu.

tıpkı hbbia nın biraz şey olması gibi..

şey işte..
konyalıların biraz ney gibi olmasından iyidir.
böyle daha az muhafazakar olması. olabilir efendim, olabilir. yaşama oralarda. ben mesela yaşayacağım, merak ediyorum insanlar nasıl diye. bir iki kişi yüzünden de dinimden, davamdan dönmeyeceğime inanıyorum zaten. ordaki halkın çoğunluğu da böyle, ne yapalım dirsek atıp saçlarını mı çekelim?
sankisi fazla tespit. *
muhtemelen konuyu açan yazarın izmirli biri tarafından kuyruk acısı olmasından dolayı çamur atma çabasıdır.
nedir kardesim bu izmir fobisi?yunan torunumusunuz nesiniz?gidin az deniz havasi cekin cigerlerinize iyi gelir * siz fazla uzak kalamiyorsunuz denizden malum alisiksiniz.
zeki ve güzel.
Diğer memleketlerimize göre daha aydın daha cumhuriyetçi.
atatürkçü olarak bilinirler.
Erkeklerinin çok sexi olması durumudur.
genellikle kendilerini kolayca belli ederler. güzel insanları olduğu kadar pis insanlarıda vardır.
Ulusalcı , fanatik atatürkçü oldukları doğrudur da kent nezaketinden yoksun oldukları veya biraz şey oldukları konusu gerçeklerle bağdaşmaz. Bunu iddia eden muhtemelen bursalı dır.
normaldir.

izmir zaten diğer şehirlerce siklenmez.

kendilerini farklı sanan ir kesimdir bir havalar lakin bir halt değildirler.
"kıskanılan ve özenilen şeylere daima bok atanlar olacaktır" sözünü hayat felsefesi olarak belirlemiş kişilerce siklenmeyecek olan önermedir.
esrar içenleri de varmış. demin balkonda otururken dinkamla konuştum haberler kötü.
kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş,sözünü anımsatan şakirtin yaptısı hede.
cevabını bulmak için çalışmalar devam etmektedir. evet.
cevabı hala bulunamamıştır.

ney gibi canım ?
buca'da camiiye gitmiştim. dokuz eylül üniversitesi'nin oradakine. gayet doluydu. demek ki camiiler az da olsa boş kalmıyormuş efenim.
fazla vatanseverlerdir.
cevabı açık olan şeydir. evet.
katıksız süzme iyi aile çocuğudurlar. evet.
Garip bi sorunsaldir. Evet biraz seydirler.