bugün

gurur duymamı sağlayan memleketim.
yaşanası güzel bir şehir ama yabancı bir arkadaşınız geldiğinde anlıyorsunuz ki bu şehrin gezdirilecek bir sikim yeri yok.
insan olsa idi fenerbahçe taraftarı olurdu.
türkiye'de en yaşanılası şehirlerden biridir. deniz kokusundan dolayı.

yoksa diğer şehirlerde olduğu gibi mahalle baskısının yoğun olduğu bir şehirdir. ben biliyorum. öyle.
türkiye'den sayılamayacak, bir çeşit özerklik ilan etmiş, 1452'nin bizans'ı gibi günahları içinde yaşayan şehir...

böyle tiplerle aynı pasaportu paylaşmak istemiyorum; ait oldukları yere, yunanistan'a verilsin. *
zaten hepsi rum'a benziyor amk.
methiyeler düzen uzaktaki insanların dün* kordonda oturmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.
bazı ibne bölücülerin yunanistan a ait olduğunu iddia ettiği türk yurdu.
fethullah gülen in burda ünlenmesi izmir in talihsizliğidir.
insanları da havası gibi olan şehirdir.

herksein bir kere havasını alıp, ama sadece havasını alıp gitmesi gereken şehirdir. dolulmayın lan artık izmirime. insanı her yerde kendini belli eder. diğerlerinden sıcaktır. havası gibi sıcaktır. ama kötü davranırsan onu bornovanın kışına döndürür kendini dondurursun.
davarlara eziklik kompleksi yaşatan güzel şehir. birde şakirti ile ingilizi olmasa tadından yenmez.
konak meydanı ve sahiller istilaya uğramıştır. milletin beynine güneş geçti herhalde. *
kürtler ve alevilerin göçtüğü kent.
eskiden kalma giritlilik (rum) var.

oh oh!

mutlu, mesut, laik bir şekilde yaşayın amk.
her yiğidin harcı olmayan, şehirdir.
anadoludaki rumlardan ermenilerden yahudilerden habersiz cahillerin eleştirdiği şehir.

(bkz: kostas karamanlis)
(bkz: hrant dink)
kimi ezik zihniyetin kendince dışlamaya çalıştığı şehir. hala girit kanı var diyorlar ulan pes!
Modernliğin ve çağdaşlığın simgesi olmuş muhalif şehir olmakla beraber belediyesi çalışmayan,Alsancakta gazi kadınlar sokağında 16-20 yaş arası kızların gece yarısından sonra bar çıkışı rezil halde olmasını çağdaşlık gereği gören faşizanların yaşadığı emekli diyarı..
belediyesi çalışmadığı halde aşırı derecede övgü almaktadır. bir de belediye çalışsa ne olacak çok merak ediyorum doğrusu.
havası hariç her şeyi özlenen şehir. o ne sıcaktı be izmir?
merkezine yakın konumda bulunan hilton otel in pusula işlevi gördüğü şehir. çevre illerden geleceklere yardımcıdır.

http://galeri4.uludagsozluk.com/111/izmir_163460.jpg
Doğunun ruhu ile batının medeniyetini sentezleyebilmiş olan olağanüstü şehir. Büyük iskender'in amacı da bu değil miydi? binlerce yıllık hayal bu şehirde yaşıyor.
türkiyenin büyüklük açısından sıralamada 3.şehridir. iyidir, güzeldir, memleketimdir son zamanlarda bozmuş olmasına karşı genede en sevdiğim yerdir.
(bkz: konak alsancak)
(#11106648) bu gibi olayların yaşandıgı şehir. iki sene kaldım sevdim severimde.
türkiye'nin en güzel şehri.
Türkiye'de yaşanılabilecek tek şehirdir. Sıralama şöyledir;
Dünya'da San Francisco
Avrupa'da Barcelona
Türkiye'de izmir

Yarından itibaren başlıyorum yaşamaya sözlük!
yeni otobüslerine bugün itibariyle kavuşmuş şehir. ulaşım daha bir mükemmel oldu şimdi.
bütün alsancak kordonda mekanlarda oturanların malum sahıs geçerken kadehlerini kaldırıp hoşgeldiniz dediği şehir.
(bkz: yirim)