bugün

ibnedir, dönektir. her zaman sımsıcak güneşiyle içinizi ısıtırken, önemli bir günde havanın kapanarak bir anda yağmur yağması; sabah uyandığında bakarken günlük güneşlik gibi görüp, öğlen 2-3 gibi yağmur yağdırması gibi vukuatları vardır. güvenilmez.

zaten "izmir'in bi kızlarına bi havasına güvenmicen" gibi bir ohau atasözü'de bulunmaktadır.
bir de yağmur sıcağı diye bir şey vardır. güne böyle, aynen bu sabahki gibi acayip sıcak başlarsın. götün pişer, nefret edersin yaz mevsiminin kavurucu sıcağından. akşam saatlerine yaklaşıldığında hava birden kapanır ve nefis bir yağmur başlar, sıcaktan bunalan her yer, dağ, taş, toprak nefes alır.
vatan yazarı mutlu tönbekici'ye göre bildiğin bok kokmaktadır.

ben yıllardır gitmedim, uğramadım, bilmiyorum.

yazarın yalancısıyım.

eksilemeden 3 kere düşün izmirli hemşerim.

(lan hani gitmiyordun yıllardır nerden hemşerin oldu şimdi? ah ulan karma sen nelere kadirsin.)
gün itibariyle sepya tonlarındadır.

(bkz: sahte bir güneş vardı bahçemizde)
izmir in ne havasına ne kızına güven olur diye boşa denmemiştir elbet. lakin genelleme yapmakta doğru değildir.
izmir in tek kötü yönüdür. sabah evden mont ve şemsiyeyle çıkıyorum ama biliyorum ki öğleden sonra bu beni pişman edecek. içime bir de tişört giyip onunla dönüyorum eve. gerçekten güven olmaz. fırtınadan çatılar uçtuğu sabah 1 saat sonra sıcaktan yürüyemez hale gelebilirsiniz.
ŞUAN KAPALI VE iÇ KARARTICIDIR.
(bkz: izmir in havası yeter)
izmir'imin havaları hep yerindedir. sınırları içine girenin baş ağrısı geçer. denizin katkıda bulunduğu atmosfer şartlarının insana en faydalı olanı izmirdedir.

ben ne arıyorum istanbul'da ooof yaaaa...
Yaz mevsiminde astım hastalarını rahatsız eden havadır. Bodrum mis, marmaris mis, ayvalık çok mis; izmir öhüeeee...
ankaralı biri için, izmir'e dair alışılması zor tek şey.
gerçek ulusalcı, gençleri marksist, büyükleri sosyal demokrattır sözde değil özde'dir laiklik bekçisidir izmir.
(bkz: bdpnin eylemlerde dayak yemesi)basmane, hatay, alsancak örnek verilebilir milliyetçilikte ulusalcılıkta itin, köpeğin hayalidir izmir alan partide bellidir. selam olsun ne kadar izmirli varsa sözlüktekilere, selam olsun atatürkün evlatlarına, selam olsun oy için göç başlatsada alamıyacak olması olan partilere.
gökyüzü genelde kapalı. yağmur yağmıyor. böyle bi basıık bi sıcaak. kafasına göre takılan ne idiğü belirsiz bir havadır.
Aşırı yavşaktır. Ne bok olduğu belli olma bi öyle bi böyledir. Muhtemelen vurduruyodur da.
şu dönemlerde hasta edebilmektedir. dikkat ediniz.