bugün

Kendileri, namı ülkemizin sınırlarını aşmakta olan izmir kızlarıyla aynı topraklarda yetiştiklerinden sebep, çok kıskanılan ve de ballı erkek familyasındaki piramidin zirvesinde oturan insan türüdür.
(bkz: kökten ballı olmak)
izmirli diye illa süper yakışıklı olması gerektiği düşünülen insan.
tahminen çükü vardır.
gördüklerim üzerine genelleme yapacak olursam, izmir'in kızlarına yakışmayan, hödük, çirkin erkeklerdir. zaten duyduğuma göre çok yakışıklılarda yuvarlak oluyorlarmış. yalnız hacı o değilde çok güzel kızlar var be.
izmir dışında bir üniversiteye okumaya gittiğinde kampüste tiki geçinen, yada kendini daha dün akşam paris hiltonla aynı partide zanneden yurdum kızlarının kapris ve cakalarını gördüğünde gülerek --hadee leennnn diyebilen erkektir..
iyi bir asker arkadaşıdır. sayesinde fena anıların sahibi olunur. seviyorum lan hepinizi.
ayrıca izmirli kızların kaba et rakımının fazla olmasının izmirli erkekler ile kesinlikle alakası yoktur..
(bkz: diğer 80 il)
kız olsam araya araya bulup hiç tereddüte mahal vermeden hemen vereceğim ideal erkek türü.
IZMiR ERKEĞi Gerekirse aç gezer,ama şık gezer.Uyanıktır askerde en arazi işleri kapar.Basmane'de berduş Kordonda cankuştur.Sünnetten önce mutlaka üstü açık bir arabada şehir turu atar.istanbula gittimi ankaralılar gibi yerleşmez.Bir an önce dönmek ister.Zarif adamdır cekirdek demez çiğdem der.Sinemaya tek gitmez gitsede tek çıkmaz.Benjamin Button gibidir yaşlandıkça gençleşir.Geliyom dedimi gelir Gidiyom dedimi gider! *
Taşları olduğu gibi barzoları da vardır.
--spoiler--
izmir erkeği; gerekirse aç gezer ama şık gezer. Uyanıktır askerde, en arazi işleri kapar. Basmane'de berduş, Kordon'da cankuştur. Sünnetten önce mutlaka üstü açık Cadillacla veya faytonla şehir turu atar... istanbul'a gitti mi, Ankaralılar gibi yerleşmez. Bir an önce dönmek ister. Zarif adamdır; çekirdek demez, çiğdem der; sabahları kahvaltısında bazen boyoz, bazen de gevrek yer. Sinemaya tek gitmez.. gitse de tek çıkmaz. Benjamin Button gibidir yaşlandıkça gençleşir. Yediği balıktan, tuttuğu takımdan, sevdiği kadından vazgeçmez.. Geliyorum dedi mi gelir... Gidiyorum dedi mi gider.. nereye giderse gitsin iZMiR'i över ve elbet bir gün yine iZMiR'E döner..
--spoiler--
bendenizi kıvanç tatlıtuğ dan bıktıran erkeklerdir.
şık, bakımlı, yakışıklı, uyanık,cankuş, izmir erkeğinden bir görünüm.

görsel *
türkiyenin sex şampiyonu çıkmış erkeklerdir.
http://www.haberturk.com/...kler-seks-sampiyonu-cikti
delikanlıdır.
Bok atmak gibi olmasın zira bir çok izmirli arkadaşım var ama;

yurdum erkeklerinden hiçbir farkı olmayan erkeklerdir hatta apaçi stili fön çektirme,saçma sapan t-shirtler ve kötü bir telaffuzla konuşma konusunda epey önde olanları da bolca mevcuttur.
dünyadaki erkek türlerinin hiç birisine benzemeyen izmir erkeği; cesur, naif, kibar ve centilmenliğiyle bilinmektedir. ünleri slav ve balkan ülkelerine kadar yayılmış olan izmir erkeklerinin, yakın zamanda avrupa'lı kadınların vazgeçilmezleri olacakları yadsınamaz bir gerçektir. sporla gayet ilgilidirler, kahvehane olarak adlandırılan mekanlarda oyun oynarlarken dahi devlet meseleleri konuşabilecek kadar devletinin işleriyle alakadarlardır.

kültürel etkinliklere katılmayı çok severler, %90'ı sanatsal etkinliklerde bulunmaktadır. dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı çok sert olabiliyorlarken, özel durumlarda minik bir kuş kadar hassas ve yufka yürekli olabilirler. her işte yetenekli olmalarının yanı sıra sıcakkanlı insanlardır. parayı rahata ulaşma konusunda ''sadece'' bir ''araç'' olarak görürler.
izmir erkeği; Gerekirse aç gezer,ama şık gezer. Uyanıktır askerde en arazi işleri kapar. Basmane'de berduş Kordonda cankuştur. Sünnetten önce mutlaka üstü açık Cadillacla şehir turu atar. ... istanbula gittimi ankaralılar gibi yerleşmez.Bir an önce dönmek ister. Zarif adamdır cekirdek demez çiğdem der. Sinemaya tekgitmez gitsede tekçıkmaz. Benjamin Button gibidir yaşlandıkça gençleşir. yedigi baliktan, tuttugu takimdan, sevdigi kadindan vazgecmez.. Geliyom dedimi gelir Gidiyom dedimi gider.. nereyegiderse gitsin iZMiRi över ve elbet birgün yine iZMiRE döner.Ya ölüsü yada dirisi..
yaramaz, beş para etmez, erkek demeyi bile doğru bulmuyorum...
ya çok abazalar ya da çok saflar ortası yok.
bir de tek bana mı öyle geldi bilmiyorum ama kürtlere benziyorlar.
hepsi karakaşlı karagözlü.
izmirde gördüğünüz erkekler var ya ha işte onların %20si falan +2 kuşak izmirlidir. gerisi göç. kızları da aynen.
velhasıl geyik muhabbet adamlardır. iyidirler.
isminin hakkını vermeyen yazardır. beni çok üzüyor.
Bazen ciddi ciddi saçmalayan yazar.
laçka ve yalakadırlar.
avrupa' nın ilmini değil genişliğini almış erkeklerdir.