bugün

Bir Özdemir Asaf şiiri. *

Ne an yaklaştımsa
ittiniz
Ve ne zaman
Geldimse
Gittiniz

Siz hep büyük
Ve önce
idiniz
Gerçekten öyle oldu
Önce
Siz bittiniz.
karşımızdaki kişiyi halsiz ve rengi solmuş görünce sorduğumuz sorudur.
(bkz: afiyette misin)
(bkz: eski dil düşkünü yazarlar) *
sadece hal hatır sorma amacı anlamında kullanılmayan, bazı durumlarda kişiyi söylediği bir sözden ya da yaptığı bir hareketten ötürü uyarma amaçlı da sarfedilecek sorudur.
insani cileden cikartan birisine yoneltilen son kibar soru. pataklamadan once verilen son ikaz, son $ans, son osmanli.
*iyi misin olm??!
-iyiyim sen nasilsin? ahahaha
*$imdi sittim seni mına soktuum
butch : iyi misin?
marsellus : naw man. ı'm pretty fuckin' far from okay.
karşı tarafın aslında çok da iyi olmadığını bildiğinizden dolayı sorduğunuz aslen kibar ama bir o kadar ezici cümle. ve ezerken karşındakini yürek rahattır. çünkü yürek ham sevdaları taşımayacak kadar olgun ve mantıklı. yine de sorar kişi; "iyi misin? " , "iyi olmanı isterim" der gibi. ama sensiz ne kadar iyi olabilirim ben. ne kadar iyi.
ing. are you alright?
sorulması en çok istenen soru. istenmeyedebilir tabii cevaba bağlı.
hal hatır sormaktan ziyade noldu hayırdır? anlamı taşıyan soru.
bazı durumlarda, muhatabını nasıl olduğu konusunda şüpheye düşürebilen soru.
soran adam: iyi misin?
muhatabı: iyiyim.neden sordun ki?kötü mü görünüyorum?
soran adam: yok yahu, öylesine sordum.
muhatabı: bak bir şey var da söylemiyorsan, inan konuşmam.
soran adam: ya canım, valla öylesine sordum ben.
muhatabı: biri bir şey mi dedi?nerden çıktı ki şimdi durup dururken, böyle iyi misin, falan?
soran adam: haydaaa...ne ilgisi var yahu?sadece hatrını sormak babında söylemiştim ben onu.
muhatabı: yok yok var bir şey de, söylemiyorsun nedense.
soran adam: seni bilmem de ben kötü olmaya başladım galiba.*
ifrit bir soru.

"iyi misin?
iyi değilim senin yüzünden"
bazen sinir bozucu olan ,insanın iyiysem sana ne kötüysem sana ne diye başlayarak patlamasına yol açan ve saatlerce konuşmasına,karşısındakine saydırmasına neden olan cümle.
iyi diyene inanılmaması gereken söz. iyi diyen iyi değildir sadece iyi diyebilmiştir.
takla atmış arabasından çıkan kişiye sorulabilecek en aptalca sorulardan biridir.
görsel
iyisin tabi.
Değilim...
Değilim lan ehehehehe. Net
Eski sevgiliye atılan en baba mesajdır öncesinde rüyamda gördüm cümlesinin getirilmesi muhtemeldir.
sanki umrunda.
Sen sanki çok iyisin !
artık daha iyiyim, diye yanıtlanacak sorudur.

biralar açılır ve,

+iyi misin?
- artık daha iyiyim.
+ zeynep'ten haber aldın mı?
- bir ara konuştuk ya. yerleşmiş amerika'ya. rock'n roll'du oydu buydu derken hatuna ne kadar aşık olduğumu anlamamışım.
+ boşver amir... kadınların özellikleri ne biliyor musun? seni sen yapan özelliklere aşık olup, sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar.
-...

(bkz: kk)
görsel

siz de iyisiniz değil mi?

t; soru.
Nasil iyi olayim aq istanbul boş kaldı diye seviniyorum vapurdayim önümde bir sürü suriyeli var. apaçi gibiler ellerinde son model telefon. bu ne aq.