bugün

metalin cenneti güzel ülke. bu kadar fazla başarılı metal grubunun olmasının nedeni olarak yılın yaklaşık yarını karanlıkta geçirmeleri ve evde yapacak birşey bulamamaları olduğu söylenmektedir.
hakkında en fazla sallanılan ülke.
mayıs ayında burdan giderken ziptiri züleyha gibi incecik gittiğim, orda ise takırdayarak donduğum ben donarken de insanların nispet yapar gibi sandaletlerle kısa şortlarla gezdiği yemyeşil bir ülkedir. mayısta bile hava saat 23.00 itibariyle karardığı için günü gez gez bitiremezsiniz. yemekleri, balıkları, sosları enfestir. şarapları da fena değildi. radisson sas otelinin önündeki el kadar gölün etrafında yürüyüşe çıkmaya kalkarsanız gölün el kadar olmadığını akşam otele dönemediğinizde ve de kaybolduğunuzda da rahatlıkla anlayabilirsiniz.
(bkz: hammerfall)
bütün kirli işlerini yurtdışında yaptırdıkları için, yurtiçinde rahat bir hayat sürebilen, bu sayede demokrasi ve insaniyetin en yüksek seviyede olduğu söylenen ülkedir. ama bu yüksekliğe ulaşmak için de başka ülkeleri dolaylı yollarla ezdikleri pek üzerine gidilmeyen bir hadisedir. bir doğa kanunu olarak her kazananın olduğu yerde, bir de aynı oranda kaybedenin olduğunu hesaba katarsak, bu seviye bir uygarlık kurmak için, yine bu seviye bir cehalete neden olmak yine bu ve bunun gibi bir kaç devletin işidir. örneğin; teröre destek vererek, teröristlere çeşitli malzemeleri satıp para kazanırken, bir yandan da bu terörist oluşumu körükleyerek başka bir devleti zayıflatırlar. ama atladıkları bir doğa kanunu daha vardır: kelebek etkisi. dünyanın herhangi bir yerinde oluşan rahatsızlık ortamı, terör, karışıklık yine bir şekilde bu ülkeyi etkileyecektir. zaman olur etkisini pek hissettirmez, ama yine zaman olur etkisi felaket olur, kimbilir?
(bkz: #4919445) once bu bakinizi bir okuyun, sonra bu taraftan devam edelim : halki su katilmamis manyak, cidden soyluyorum bunu; \'ataturk her ulkeden bir manyak getirin, isvec\'ten tuttugunuzu getirin demis.\' ekolunden bu adamlar. bre maybas ben soguktan tir tir titriyorum, bu adamlar ne gunesli bir gun degil mi alberik hoho diye geziyorlar. bir de alisverisi zulum zaten kuzey avrupa ulkeleri akil almaz bir sekilde pahali, yapmayin bunu bana bir ekmege tutupta 5 dolar vermek kalbimi paramparca ediyor. stockholm tatli mi tatli bir sehir zaten stockholm sendromu olarak bilinen rehine\'nin, kaciran kisilere asik olmasi durumu bu sehirde Kreditbanken soygununda ortaya cikmis yani sehir serseri erkeklerden hoslanan kizlarla dolu diye baglamak istiyorum. biz de efendi bir insan olarak hatta; messi mi, c.ronaldo mu sorusuna; e tabi ki messi diye cevap veren biri olarak isvec\'te kaybedenleri oynayabilirdik ama ustun caba ve turk olmanin verdigi avantaj ile puanlarla donmustuk. hey gidi gunler.
şu mayıs aylarında dahi deli gibi yağmur yağan kuzey ülkesi.
kürt istilasına maruz kalan , kızları aşmış olan ülke .
her işini aşırı ciddiyetle yapan insanların ülkesi.
finlandiyanın içine etmiş ülke. ayrıca güzel bayanların diyarı olduğu iddia ediliyor. *
iskandinavyanin viking boynuzlarindan birisi.. diğeri (bkz: norveç)
isveç ismi Eski ingilizce'de yer alan ve şalgamcılar anlamına gelen Sweoeod sözcüğünden türemiş. *
eski ingilizce; -anglo-saxon'ların tabiri ile englisc- şu anki ingiltere olan bölgenin belli bölümlerinde ve Güney iskoçya'da 5. yüzyılın ortalarından 12. yüzyılın ortalarına kadar konuşulmuş ingilizcenin eski şeklidir. Bu dil, Batı Germenik dillerinden birisidir germen dilinden türemiştir. bununla birlikte; Kuzey Germenik dil grubundan Eski Nors dilinin de büyük etkisi altında kalmış. bu sebeple isveç isminin ingilizce bağlantısı anlamlı olabiliyor.
yaygın kanının aksine, sarışından çok kumral bayanların daha güzel olduğu ülke. her yaz alanya'da bol bol bulunur bunlardan, nefistir.
cocukken okumustum. kizlarin en erken cinsellikle tanistigi ülkeymis.
nobel ödüllerini verme onurunu* bir asırdır norveç'le paylaşan ülke. norveç nobel barış ödülünü; isveç de edebiyat ödülünü vermektedir ve bu olayı gelişmiş silah sanayisi ve ticaretiyle desteklemektedir. trt'nin yapımcılarından olan banu avar'ın "sınırlar arasında" adlı programında bu konu işlenmiş ve çok ilginç bir gerçek ortaya çıkarılmıştır. programda nobel ödüllerini veren ülke olan isveç'teki nobel vakfı'nın amerikan silah şirketleri'nin hisse senetlerine yatırım yaparak para kazandığı ve ödülleri bu parayla ödediği ortaya konuldu.
kızlarının poposu tahta gibi olan ülke.
(bkz: tahta göt)
Nobel Ödülleri, Ericsson Cep Telefonları, Volvo Marka Otomobil, ikea (Mobilya Firması), Astrid Lindgren ( Masal Kitabı Yazarı ), Selma Lagerlöf, Ren Geyikleri, Olof Palme (unutulmaz başbakan , Stockholm, Malmö, Göteborg Şehirleri, Alfred Nobel, Öoland Adası, Lappland Bölgesi (yazın uzun gündüzleri ile ünlü), ingmar Bergman ile ünlüdür.
teniste son yıllarda başarısız olduğu söylenegelen, şu sıralar tek ümidi robin söderling olan ülke.

ama gençlerde 1 numara bir isveçli olan daniel berta'dır.

(bkz: bu ne yaman çelişki anne)
overrated ülkedir kesinlikle.insanı soğuk ve sıkıcı,pratik zeka yoksunu,ırkçı,hayranlık duyulacak hiçbir şeyi olmayan,her alanda bize düşman olduğunu belli eden,ikiyüzlü,çok güzel diye methedilen kadınlarının ırkçı olup türklere tepeden baktığı * hakkında hiçbir şey bilmeyen türkler tarafından abartılan,ömrümde yaşayacağım son ülke bile olmayan yer.
hurriyet tarafindan gunun ulkesi secilmi$ sari cennet.

http://fotogaleri.hurriye...d=24498&p=1&rid=2
-(temmuzda)bir gün çok sıcak olup o gün hiç güneş batmadığı gün, ertesi gün ise saat 11 de havanın karardığı;
-stutgard (tam böyle miydi yazımı bilmiorum) denilen caddenin bizim tiki mekanları andırdığı ama onun kötü bir versiyonu olduğu;
-adam yok mu lan diye bakındığımız yerleri olan;
-herşeyin tatlı olduğu ekşi acı severlerin yaşayamacağı;
-her yerde kebab(aynen öyle yazılıo hatta örnek; adı erstanbul) ve sushi barın bulunduğu;
-bir gün nerdeyse bikiniyle gezilip diğer gün çizmelerin bile çıkarıldığı ülke;
-adacıklarıyla manzarasının büyüleyici olduğu ülke.
-gece yaşantısının istanbul!a göre çok mıcık olduğu (gece yaşantısı olan biri olmasam da az çok bilirim)
-insanları çok düzgün kimse kimseye bakmıyor ilgilenmiyor, hatta bikiniyle ortada gezsen kimse bakmaz o derece. (şahit oldum)
-kadınları itici erkekleri çok yardımsever olan hatta etrafınıza manasızca baktığınızda yardım edebilirim diye soran bir millet
-isveç kızları tarif edilmez güzeller en azından vücut olarak hakkaten öyle, ama bazıları hakkaten iri kıyım azmanlar
- isveç erkekleri efendilikleriyle artniyetsiz yardımseverlikleriyle türk erkeklerine 10.000 100.000 milyon fln basar o derece. çocuklarının bakımına üstlenen iyi aile babaları.
hiç kimsenin aç kalmadığı ülkedir. vatandaşı olmasa bile göçmene bir ev, geçinebileceği miktarda para devlet tarafından veriliyor. arabası filan olmayacak, yani isveç standartlarına göre lüks yaşayamayacak miktarda yardım yapılıyor. lakin ne kadar acıdır ki verilen bu yoksulluk yardımları ortadoğu'dan, afrika'dan göç eden insanlar için başlı başına birer lükstür. sürinam'dan gelen adam için sıcak bir ev, duş, televizyon, gıda birer lükstür. bu lükse kavuşan pek çok göçmen de çalışmıyor. hayatta beklediği herşey onlara isveç devleti tarafından karşılıksız olarak zaten sağlanıyor. hayallerine kavuşan, götünü devirerek yaşayan pek çok göçmen, yerli isveçliler tarafından pek hoş karşılanmıyor. sonrada bildiğiniz gibi ırkçılık mevzuları hortluyor. sağlık sistemini, eğitim yardımlarını anlatmaya gerek duymuyorum. havası bok gibidir bok. allah huzur vermiş ama havadan sudan almış. yılın yarısı gece yarısı gündüzdür. gündüz vakti havanın en aydınlık anı bizim akşam üstleri gibidir. isveç, diğer iskandinav ülkelerine nazaran az gelişmiş sayılır. az gelişmiş sayılır lafına takılmayın, örneğin komşusu norveç bm'ye göre dünyanın en rahat yaşanacak ülkesidir. isveç, norveç'e nazaran daha az gelişmiştir. herşeye rağmen, gidip 1 sene kalsanız, başlarım standardına, kron'una deyip deliler gibi türkiye'ye dönmek istersiniz.
ericsson gibi bir telekomünikasyon devinin çıktığı ülke daha neleri var neleri o soğukta paso çalışmış adamlar.
istanbul kadar nüfusu olan kişi başına düşen gelirin 30000 euro'yu geçtiği ekonomisi çok gelişmiş ülkedir.iskandinav ülkesidir kış ayları çok soğuk geçer ve insanları Türkler kadar olmasa da sıcakkanlı insanlardır.
hayat kadınlığının yasal olduğu ancak bir hayat kadınıyla birlikte olmanın yasak olduğu ülke.