bugün

görsel
Yanlıştır, hangi din olursa olsun. Haa sorsan Avrupa medeni, hümanist, insanlara inançlara saygılı cart curt filan işte he he ok.
iskandinav polis devletlerinden biri.
millete kanun korkusunu, medeniyet diye öğretmişler. adamlar robot gibi evden işe, işten eve.
bi de gidip barlarda fazla dağıtmadan içip, gene fazla oranı buranı sallamadan dans edebilirsin.
yer çöp atarsan, belli bi saaten sonra müziği çok açarsan, çocuğun evde çok ağlayıp milleti rahatsız ederse, oyarlar.
lan oğlum ben insanım. ruh halim asla tekdüze ve her zaman dengeli olamaz.
bazen yere atmam lazım, çöpü.
ne hemen ceza meza.
israili protesto için polis tevrat yakılmasına izin vermiş.
Ha bundan sizin haberiniz olmaz, olmamaması da doğal.

Adamlar kuran yakmıyor sadece.
Cennettir cennet.
hükümeti, Türkiye tarafından istenen terör zanlısının iadesine ilişkin talebi reddeden Yüksek Mahkeme'nin kararını onayladı.
bir şansım olsa düşünmeden evet diyeceğim ülke. Aslında şansım var ama bu yıl değil gelecek yıl olacak diyebilirim.
dış borçu 302.972.000.000 dolar olan ülke.
Globellesen dünyanın ne kadar küçük olduğunu bizlere gösteren ve ayrıca dünyanın nasıl kutuplara bölündüğünu ve gelecek yıllarda bu bölünmenin sıcak çatışmaya dönebileceğini bizlere gösteren ülkedir. Sen kmlerce ötede Türkiye düşmanlığı yaparsin sonra gün gelir türk ordusunun seni koruması için NATO şemsiyesi ne ihtiyac duyarsın. Eee küreselleşme bize mi girecek hep. Üzülüyorum iskandinav çocukları için. Kendilerini koruyacak ne bir ordusu nede o orduyu yürütecek insan kaynağı var. Götü kiraya verecekler mecbur.
(bkz: ayhan çarkın) (bkz: Türkiye)
Suriyeli göçmenleri kendi ülkesine almak için eğitimden geçirmeye çalışan ülke. Çiçeğim onlar eğitilemez. Zaten sen de fark etmişsin. Sen gel, beni al. Ben asimilasyona alışkınım.
Akşam üstü kapım çalındı. Açtım bir kadın. Elinde farklı dillerde yazılmış broşürler vardı. Bana hangi dili ya da dilleri bildiğimi sordu. isveççe bilmediğimi sadece türkçe bildiğimi söyledim. Elinde arapça, suryanice , kurmanci, ingilizce ve urdu ( pakistanlılar için) dillerinden yazılmış broşürler vardı ama türkçe yoktu. Galiba benim için de bir türkçe broşür basacaklar.
Canan kaftancıoğlunun ülke versiyonu.
Dünyanın en salak dışişleri bakanına sahip ülke.

Rus tehditinden dolayı NATO kapısında el pençe beklerken Türkiye’nin vetosuna karşılık, NATO’nun önemli ülkeleriyle iyi ilişkilerimiz var Türkiye’nin kararını gözden geçirmesi iyi olur filan demişsin şekerim. Ulan gerizekalı Türkiye zaten nato’nun En önemli ülkesi.
Finlandiya için emin olmasam da isveç'in NATO başvurusuna veto kararını olumlu buluyorum.

isveç alenen PKK, dhkpc gibi terör örgütlerine ev sahipliği yapmıyor muydu? böyle bir müttefiğe bizim ihtiyacımız yok.

ve yine iskandinavya bizim için öncelikli güvenlik bölgesi değil.
covid-19'la ilgili tüm kısıtlamaların kaldırıldığı, ücretsiz test uygulamasının da son bulduğu ülkedir.

https://www.cumhuriyet.co...malari-kaldirildi-1906505
Orta Çağ dönemine ait 800 yıllık batık gemi kalıntıları bulunmuş ülke.
https://bit.ly/3Ljq6tR
Esit haklara sahip olunmasi adina söyle bir kanun cikartildi.

"Erkeklere yönelik şiddet kadına yönelik şiddet olarak sınıflandırılıyor."

Yani bir erkege siddet uygulandiginda, kadina siddet uygulanmis gibi degerlendirilecek.
Bir iskandinav ülkesidir.
Şu an itibarı ile dışarısı -10°.
ülkenin ilk kadın başbakanı Magdalena Andersson, göreve geldikten saatler sonra istifa etmiştir.
https://tr.sputniknews.co...tifa-etti-1051118034.html
Zlatan ibrahimovic ve pewdipie ile bolca bilinen ayrıca vatandaşlarımız için yaşanacak ülkeler listesinde rahat ilk 10a girmektedir.
Arkadasimim wowda tanisip evlenip gittiği memleket. Eşide miss turkey 21. Yüzyıl güzellerinin hepsinden kat ve kat daha güzel.
Bir iskandinav ülkesidir.
(bkz: camilla lackberg).