bugün

az evvel istiklal caddesin'deki kalabalığa dahil olmak zorunda kalarak gördüğüm fakat merak edip müdahil olmadığım, daha sonra da internet üzerinden okuduğum olay.

görsel

kısa süre önce olay yerine yakın bir lokasyondan çekilmiş fotoğraf.

caddede kenarda kendilerince oturup alkol alan bir çiftmiş.
cadde hayli kalabalık. 2 adet ambulans birçok polis aracı mevcut.

olayın gerçekleştiği yer ve çift..

görsel

buradan da anlaşılacağı üzere otururlarken başlarını birbirlerine temas ettirerek tek kurşunla başlarına sıkarak intihar etmişlerdir.

edit: olaya dair ilk detay veren haber yazısı, buyrun;

--spoiler--
Beyoğlu istiklal Caddesi'nde bir süre eğlenen Nazif Tuğrul Sağlam ve Zeynep Büke Toku, tek kurşunla hayatlarına son verdi. Kafa kafaya veren iki genç, Zeynep Büke Toku'nun sıktığı kurşunla hayatlarını kaybetti.

Olay saat 21.00 sıralarında istiklal Caddesi 128. numara önünde meydana geldi. iddiaya göre, Nazif Tuğrul Sağlam ve Zeynep Büke Toku, istiklal Caddesi'nde bir süre eğlendi. Genç çift daha sonra bir iş yerinin kaldırımına oturdu. Zeynep Büke Toku çantasından silah çıkardı. Genç çift önce kafa kafaya verdi. Daha sonra da Zeynep Büke Toku, silahı çıkararak kendi kafasına dayadı. Ateşlenen kurşun önce Toku'nun, daha sonra da arkadaşı Sağlam'ın kafasına girdi.
--spoiler--

isimlerin açıklanmasından sonra şahısların kim olduğunu merak edip internetten ufak bir arama gerçekleştirdim. kadın hakkında bir şeye rastlamasam da erkek bireyin adı ve soyadına ait bir linkedin sayfası var. iki isimli olmasından ötürü isim benzerliği ihtimali zayıflıyor olduğundan page'in kendisine ait olduğunu düşünüyorum. eğer öyle değilse bu paragrafı sileceğim. fakat linkedin profilindeki kişi özgeçmişi fazlasıyla dolu, kariyer olarak belirgin edinimleri olan biri olarak görünüyor.
(bkz: çift)
(bkz: tek kurşunla)

bu tür haberleri takip etmeyi sevmem(can sıkıcı sonuçta) ama bu seferkinin detaylarını ben de merak ettim.
headshoot yapmış olabilecek çifttir. yoksa tek kurşun ile imkansız.
kanımı dondurmuş olaydır. buradaki saçma sapan yorumlar da şaşırtmadı. kapasite belli çünkü. yitip giden 2 canın ardından saçma sapan hipotezlerde bulunmuşlar.
kim bilir ne dertleri vardı.
(bkz: ay yazık ya) gerçekten çok üzücü.
(bkz: srpski film) aklına gelenler fav. başroldeki abi en son tek kurşunla 3 kişiyi vurmuştu.... hey gidi filmler hey...
dört gözle ayrıntı veya link beklediğim haber.
Yazık kim bilir ne sıkıntıları vardı.
ne dertleri vardı acaba diye merak ettiren olay.
Ölürken son nefesi.
Tek mermiyi.
Bir ölümü,
Belkide paylaşılamayan bir ömrü anlatmak istediler.
Dramatik bir final sahnesi bir hayat için hikayeleri neydi?
Bunu bilemeyeceğim ama şiirsellik içeren bir intihar vakası.
Ölümü paylaşmışlar. Hemi de tek bir mermi ile, resmen epik.
Tetiği çeken tarafın diğer taraftan habersizce gerçekleştirmiş olabileceğini düşündüğüm eylemdir. kafaları birbirine yaslamış bira içiyorlar, bu sırada ruh sağlığı bozuk olan taraf cebinden silahı çıkarıp kendi kafasına ateş ediyor. Diğer taraf da ölüyor. yoksa bu kadar marazi bir çiftin birbirini bulması büyük şans.
Olayın romantik boyutu hakkında yazıp çizen çok insan olacaktır. "Vay be, aşka bak" diyenler olmuş zaten.

Fakat mantık çerçevesinde baktığımda intiharın tecavüze uğramak veya namusun tehlikede olması ve düşmana esir olmak dışında haklı bir gerekçesini bulamıyorum. Bu çift aşıkmış evet. Birbirlerini birlikte ölecek kadar da seviyorlarmış. Ama sorunları her ne ise, omuz omuza vererek aşabilirlerdi. Çok çok büyük bir belaya bulaşmak dışında onları buna iten ne olabilir diye düşündüm. Aileleri evlenmelerine izin vermediyse en son çare olarak gizlice evlenebilirlerdi. Kızın başına bir şey geldiyse, erkek onu başka şehre götürüp, onunla yeni bir hayat kurabilirdi. Birinden biri hastaysa, birbirlerine kenetlenerek direnebilirlerdi. Maddi sorunlar da aşılamayacak şeyler değil.

Bence olay psikolojisi bozuk tarafın intihar etmek istemesine karşılık, ona aşık olan tarafın "seninle öleceğim" demesiyle gerçekleşti. insan sevdiğine kıyamaz çünkü başka türlü. çiftlerden biri diğerini vazgeçiremeyince birlikte öldüler.

Yani birinden birinin çok ciddi psikolojik sorunu vardı kesin. Hiç romantik değil; aksine korkunç.
Yazik lan. Valla cok uzucu. Ne yasadiniz be kardesim bu kadar deger miydi? Cok uzucu.
ya anlatım bozukluğu ya sihirbazlık ya da şanssızlıktır.
"seninle ölüme gidecek biri varken çözemeyeceğin ne olurdu bu dünyada?" diye sorabilmek isterdim.
iradesiz, beyinsiz insanların yapacağı eylem. bir anlık sinir ile kendini katlediyor.

--spoiler--
zebaniler adamın dötünden kan alır.
--spoiler--
Birlikte hayatın tüm zorluklarına göğüs germek varken neden ölümü seçtiler acaba diye düşündürür insanı. Çok üzücü olay.
Alkol adamı işte böyle öldürür.
Fotoğrafın çözünürlüğü kötü ama gördüğüm kadarıyla yorumluyorum. iki kişiyi kafasında vurarak öldüren bir silah blast etkisi yapar yani kafatasını parçalar ama fotoda bir kan lekesi veya başka bir kurşun çıkış yeri görülmüyor. Kız solak değilse büyük ihtimal erkek sağ taraftan silahı ateşledi diyelim. Bu durumda kurşun erkeğin kafatasını geçip kızın kafatasına saplanacak ve erkek kızın üstüne yığılacaktı. Benim görüşüm ölüm nedeni başka bir şey olabilir.
neden istiklal caddesinde diye de merak ettiğim. ülkenin durumu insanı paranoyak yapıyor cidden. ne dert ne olay var da altında bu noktaya gelinmiş üzücü. dün de uzak bir arkadaşın intihar haberini aldım zira içini ürpertiyor insanın.
feyk mi taşak mı trol mü gerçek mi bilmiyorum ama her şekilde gereksiz şeyler.

herkesin bir dünya derdi acısı oldu, kiminin hala var. ama yaşıyoruz amk. daha beterlerini de göreceğiz. zayıflık bu. eleniyorlar hayattan. yaşa işte uçsuz bucaksız evren zamanı içinde sik kadar bir hayatın var. çok ciddi onur şeref meselesi değilse ölme ne gerek var. çift ise aşk tabanlı bir şey de olabilir. aşkın amına koyim zaten uğruna yaşanmayacak bir şey; bir de gidip uğruna ölen var derim.

not: gerçek habermiş. zerre üzülmedim. ölün amk.

insanlar şimdi hüzünlü şiirsel cümlelerle falan süslerler. hiç de öyle değil işte.
Üzücü. Fakat bunun istiklal caddesinde yaşanmasının da muhtemelen sebepleri vardır. Her ne olursa olsun, insan fotoğrafları görünce de, haberi de okuyunca bir kötü oluyor.
Babamı iki engelli kardeşimle yalnız bırakmak olmasa, baya free olsam, istiklali çok seven ex aşkımı, on senenin sonunda beni terkeden kızı bir gününü bana ayırması için rica edip yalvarıp yakarıp, oraya çağırıp gerçekleştirmeyi isteyeceğim eylemdir. Aslında bu sikik dünyadan en güzel ayrılma şekli lan. Sevdiğinle yanyana geberip gidiyorsun. Mis.
Feci ürkütücü ve korkunç çifttir. Romantik filan da değildir öldükten sonra herkes kendi Hesabını vericek..
1 dk lık gazla kafaya sıkmakla hemde kendinden başka birinin Kafasına da olmak üzere kimseye faydası olmaz.
Bundan sonra insan sevgilisinin başına rahatça kafasını da yaslayamaz..
Nasıl bi psikolojik bozukluksa artık tetiği çeken kişide ki.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar