bugün

güzel bir uğur ışılak şarkısıdır. istanbul'da üniversite okuyup mezun olduktan sonra memleketine dönerken arkasında birilerini bırakıp gidenler için çok şey ifade eder.

istanbuldan ziyade
istanbul'u özledim
Tertemiz, saf ve sade
istanbul'u özledim

Gönül öksüz bu gece
Efkarlıdır her hece
Hasreti bile yüce
istanbul'u özledim

Nefes nefes aradım
Dert çekmeye yaradım
Onda kaldı muradım
istanbul'u özledim

Ey masum bakışlı yar
Gözünde istanbul var
En az gözlerin kadar
istanbul'u özledim
çok tatlı bir melodiye ve hoş sözlere sahip bir adet alen konakoğlu şarkısı. ahanda sözleri;

bir yıl oldu bak
nasıl geçti zaman
alışmak kolay sanma
nasıl geçti zaman
bilirmisin hissettiklerimi
çekemem artık bu dertleri
tanırmasın ya da tanımaz mı
içimdeki yeni yabancıyı

istanbul'u özledim
senden ayrıldım
karlar yağarken yine
ben yalnız kaldım..
bursada okuyan öğrenci kişisinde görülen travmatik durumdur.ilk yıllar bak bak bitmeyen ovaların deniz olarak görülmesine neden olabilir.*4. yılda özlem katlanılır bi hale gelir.
istanbulda okumak istiyen öğrenci kişisinin sevgilisine, arkadaşlarına ve annesine sürekli olarak söylediği cümledir.

sevgili kişisi: bugün boğaz çok güzeldi meleğim, burda olman lazımdı.
ciilek: yaaa! istanbulu özledim. * *
istanbullu olan bir kişi için şehrinden ayrıldıktan 1 veya 2 hafta sonra kuracağı cümle. çünkü istanbul özlenir. iyisiyle kötüsüyle , güzeliyle çirkiniyle, boğazıyla haliçiyle, istanbul bir başka güzel hiç bir şehre benzemez...
dünyanın en güzel fahişesidir istanbul, ne onunla ne onsuz!

istiklali özledim mesela, sarhoş sarhoş yürürken hiç tanımadığın birinin omzuna çarpmayı, kız kulesini sonra, salacak sahilindeki mendil satan çocuğu, dumanı tüten çayı, renklerden griyi, yaşama telaşını, üsküdar'ın üstündeki martıları, bildiğim bütün mısraları. bütün bunları ve daha sayamadıklarımı.
uzakta iken istanbul u özlemektir. sevgilinin kıymetini kaybettikten sonra anlamaya benzer. yada yanızdayken değerini bilmediğinizin; uzakta olunca aklınızdan çıkmaması gibi. özlemek güzeldir yine de. özlenecek şeyler olunca.
uğur ışılak ın çok güzel bir şarkısı. yari ile istanbul u özleştirenlerin şarkısı.
evet, ben "de" istanbul'u özledim..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar