bugün

An itibariyle %81 yoğunluk. Ha gayret komple kilitlenmemize az kaldı!!
görsel
Son aylarda 1500 kişiyle yapılan bir ankete göre bir istanbullu günde ortalama 1 saat 20 dakikasını trafikte geçiriyor. Bu ise haftada yaklaşık 11 saat, yılda ise 24 güne tekabül ediyor.
(bkz: neden küfürbaz oldum).
Şirinevlere girmeme sebebim.
ara sokaklari kullanip kaçıyorum
ama bakıyorum ki ters yönden bi araç sanirim en iyisi arabayi kapida yatırmak.
istanbul'u terk etme sebebim.
Ankaradayım kafam rahat. Bakmayın angaralıların bizde de trafik var dediğine. Konuyla ilgili.yazım;

(bkz: ankara şoförleri)
Problemin sebebi malum. istanbul da 20 milyon insan bilmem kaç milyon araç olması.
hergün istanbul-kocaeli arasında gidip gelen birisi olarak iyi bildiğim, pek sevmediğim şeydir.
sabah erken saatlerde ve geceyarısı belirli bir saatten sonra pek yoğunluk olmaz, mesai saatleri tam bir facia.
beyin yakan trafiktir.
iş çıkış saati özellikle cevizlibağ-yenibosna arası bize bahşedilen sabır testidir.
istanbul için sevmediğin bir şey söyle dense ilk akla gelecek şeydir.
5 dakikalık yolu 49 dakikada alıp sakin kalmanızın beklendiği yerdir.
Yıldırır ben izmire dayanamıyorumdur. Kaldı ki orası
okulların açılması neticesinde gündeme gelmiştir.
Yayaso ayri surucu ayri sikinti trafiktir.

Dun adamin biri saniyorum akli dengesi yerinde degil bilmiyorum, aracin onune atladi resmen. Neyse ki yavas hizla gidiyordum frenleme sansim oldu biraz hiz olsa adam rahmetli usta.

Ayni sekilde caddeden sokaga onumde bir dobloyla girdim. Adam artik park mi edecek napicaksa sinyal, dortlu mortlu yok direk takti r ye geliyor. Aramizda mesafe var duracak saniyorum yani amk adam israrla geliyor. Kornaya bir yapismam var... be amk ulan geri bakmadan geri gelinir mi? Suremiyorsaniz binmeyin bu amk malina lan.
ankaranın soğuğu ile istanbulun trafiğini yozgata itelediğimiz zaman muazzam iki şehir elde etmiş oluruz. diğeri zaten boktandı iyice bok olur. yine dahiyane fikirlerim geldi.
zincirlikuyu levent arasını 3 saate gitmişliğim olmuştur. bilenler bilir.
son günlerde garip bir şekilde azalmış gibi görünen trafik. şaşkınlıkla izliyoruz. biter mi derseniz, şehrin mimarisini ve iş merkezlerinin bulunduğu yerleri değiştirmezseniz asla bitmez. on tane köprü yirmi tane marmaray da yapsanız bitmez kardeşim.
şehrin bölüm sonu canavarıdır.
Bu trafiği bilmesine ragmen araçla dahil olan resmen mazoşisttir.
Gayet sakin seyreder. Evet.
şöyle şimdi az çok işe yarar yöntemlerim var ama yazmam lan. sonra herkes uygular bi faydası kalmaz.
20 sene istanbul' da yaşamış olarak ben o zaman da diyordum bu zamanda diyorum. istanbul' u bilen birisine trafik olmaz. Saat 17.30 da beşiktaştan boğaz köprüsüne geçiyorsun. En gerizekalısı bile o saatte orada trafik olduğunu biliyor. 19.00 da çık kardeşim. Mis gibi. Trafikte bekleme arkadaşlarınla geçir zamanını. Ama yok. illa girecen saat 17.30 da o boğaz köprüsü yoluna. Sonra vay efendim trafik çok kötü. Hayır trafik kötü filan değil zamanlaman yanlış o kadar. Size iyi trafiklerde kalmalar.

not : izmir.
son yıllardaki hizmetlerle alakalıdır genel manada. hayir anasını satiyim trollük yapmıyorum, eskiden boğazdan tam gaz nereye geçiyodun hacı? avrasyası 3. köprüsü, marmarayı, metroları.. yapıldı ve kaymağı yeniyor. ha senin benim paramla yaptı o ayrı.
Bazen insanı yürümeye teşvik eden trafik.
Bir pazartesi sabahinda yine en guzel kufurlerimin sahibi olan trafik.

Bi bitmedin amk.
görsel
Denizyolu kullanmak varken karayolu enayiliktir.