bugün

Son zamanlarda çokça gidip gelmek zorunda kaldığım eski adıyla Ssk hastanesi (samatya). Gördüğüm ve direk şahit olduğum kadarıyla bir çok özel hastaneden bir iki gömlek üstün sağlık kurumu. Tabi bu eskiden böyle değildi ne hemşiresi ne doktoru ne bakıcısı düşsen yerinden kalkıp sana müdahale etmezlerdi anca ölüme yakın olacaksın öyle müdahale etme zahmetine girerlerdi. Ama şimdi ne olduysa sağlamına bi denetim mi yediler ne olduysa bilemiyorum müthiş bir iyileşme var devlet hastanesi olmasına rağmen.
Marmara denizi manzaralı, 5 yıldızlı otel konforunda, başhekimliğini Kulak Burun Boğaz uzmanı Doç. Dr. Özgür Yiğit'in yaptığı, asistan doktor yetiştiren eğitim ve araştırma hastanesi.
poliklinikleri çok kalabalık ve eski, dar binalardan oluşuyor. içerisi çok havasız ve sıcak.
burnumun canına okuyacak hastane. titreyerek bekliyoruz.
Burun ameliyati olucahim hastanedir.
doğum sonrası eşimde meydana gelen göğüste şişme, sancı, yüksek ateş, halsizlik gibi şikayetlerden ötürü özel hastanelerde biraz parçalandıktan sonra (sadece serum verip parayı alma derdindeler) bir komşumuzun tavsiyesi üzerine acil servise müracaat ettik, acil servis adeta mahşer yeri önümüzde 30-35 kişi sıra bekliyor, bağıranlar çağıranlar falan, içeride kaos ortamı hakim, rahatsız olan eşim eve geri dönmek istedi, birkaç hastane gezmiş olmanın verdiği yılgınlık ve çaresizlikle (bu hastanelere çapa tıp fakültesi dahil) kaybedecek neyimiz var deyip beklemeye başladık, yaklaşık 1 saat sonra sıramız geldi ve yeşil alandan giriş yaptık, içeride 2 doktor hastalarla ilgileniyor bunlardan soyadını bilmediğim sakallı süleyman isimli doktor eşimi muayene etti ve bizi ultrason için haseki'ye gönderdi, (koca hastanede ultrason cihazı yoktu) neyse hiç değilse serum takıp yollamadılar dedim ve taksiye atlayıp ultrasonu çektirip geldim, eşimin göğsünde apse oluşmuş, hemen kan aldılar ve bizi müşaide salonuna aldılar, 10 dakika sonra genel cerrah geldi ve eşimin göğsüne küçük bir kesi açıp apseyi boşalttı, pansuman yaptı ve yarın mutlaka gelmemizi söyledi hatta randevü almadan gelin dedi sağolsun, süleyman hoca tekrar muayene edip ağrı kesici ve serum verilmesini istedi falan derken hastaneden çıktık, şuan operasyon biteli yaklaşık 5-6 saat oldu eşimin sancısı yok, şimdilik genel durumu eskiye göre çok iyi, size bu süreci anlatmamın 2 nedeni var birincisi amacı hastaları tedavi etmek değil parasını almak için çabalayan özel hastanelerden uzak durmanız ikincisi de yüzlerce hastayı sabırla muayene eden ve kalabalığa rağmen şişir doldur yapmayan süleyman hoca ve genel cerrahi uzmanı doktor arkadaşa teşekkür etmekti, son söz ne kadar kalabalık olsalar da devlet özelden daima iyidir.