bugün

grup vitamin'in muhteşem bi şarkısı(ydı). sözleri ölen* gökhan semiz'e ait olan parçaya, gökhan semiz öldükten sonra ona ithafen klip çekmişlerdi. (istanbul'da)

Bu sabah yine her sabah ki gibi sıkıldım istanbuldan
Moralim bozuk, cereyan kesik, hele bir de sen yoksun ya,
çok yazık
Gökhan Semiz: Abi hadi be abi be gebertelim şu parçayı

Gittiğin yerler nasıl, bilinmez güzelim
istanbul'da sular akmıyor
Mutlu musun oralarda? Bilinmez güzelim
Bana buralarda kimse bakmıyor
Uçaklar rötar yapmış
Trafik sıkışık
Çöpler yine birikti arka bahçeye
Yağmurun elleri, gitarın telleri yok
Sen de yoksun yanımda
Özlemişim çoook
gökhan semiz i hatırlatarak bizleri hüzne boğan bir klibi vardır.
(bkz: Sen de yoksun yanımda)
Çok hoş bir grup vitamin parcası. Dinledikce dinleyesi geliyor insanın.
ayrıca mirkelam ında böyle hoş bir parcası vardır.
istabulu ne güzel anlatıyor. yine pinhani...

yol kenarında oynayan çocuklar gibi
topum kaçtı bugün yola
evin önünde sulanmayan çiçekler gibi
başım düştü saksıma

istanbulda kimim var , kimin için bu toz duman
istanbulda neyim var , ne kaldı ki kalabalıktan

kaçamayıp da saklanan kedicikler gibi
sığındım senin sıcaklığına
sevemiyorsan istanbulu benim gibi
kaçalım yine bozkırlara

istanbulda kimim var , kimin için bu toz duman
istanbulda neyim var , ne kaldı ki kalabalıktan

yere düşünce kırılmayan bir oyuncak gibi
alıştım ben yuvarlanmaya

istanbulda ne kaldı ki
http://www.pinhani.com/in...inmasallar/istanbulda.mp3 adresinden indirip zevkle dinlenesi
ayrıca sitede istanbulda yazmaktadır şarkının ismi
(bkz: türkçe)
istanbulda sonbahar başkadır bilirmisiniz?
yapraklar tane tane yere düşer
sesizce duyurmadan

istanbulda yağmur başkadır bilirmisiniz?
aniden başlar şaşkın çeviriverir insanı

istanbulda aşk başkadır bilirmisiniz?
tatmadığın halde bilirsin farkını
insanı tutkuyla bağlar birbirne
istanbulu bırakamadığın gibi
aşkıda bırakamazsın
istanbulda herşey başkadır bilirmisiniz?
iyi ki istanbul çıkmadı üniversiteye dedirten şarkıdır. oraya gidilip dinlenilince ne kadar da ağlatırdı kimbilir.
"istanbulda kimim var , kimin için bu toz duman"
"sevemiyorsan istanbulu benim gibi
kaçalım yine bozkırlara" *
pinhani'nin mükemmel bir şarkısıdır.başlangıçta ki müzik şarkının sözleri kadar etkileyicidir. o kadar kalıcıdır ki tüm gün içinden söyleyip durursun,sıkılmadan...
mükemmel bir pinhani şarkısıdır. melodisi gayet hoş, insanın dinledikçe dinleyesini getiren şarkılardan biridir.
(bkz: pinhani)
(bkz: dön bak dünyaya)
(bkz: ben nasıl büyük adam olucam)
mirkelam ın ilk albümündeki harika ötesi ülkemizde yapılmış en sağlam şarkılardan biri olan şarkı.

eglenmeye bak
su sevgili dunyada
zevk almayı tat
ozverili dunyada

istanbulda istanbulda
istanbulda istanbulda

istanbulda bir barda
bir bardak sarap yanında
seni ozluyorum
kacsamda buralara

arkadaslar geldi sonra
oturdular masama
dusunmedim seni o an
onlarlayım nasıl olsa
(istanbuldayım nasıl olsa)
*istanbul'a okyanuslar mesafesinde duranlara, sozlerinin aksine, "herseyi istanbul'da kalanlara" da huzun yukleyen, ic titreten muthis sarki.. *
bir de kedicik demiyo mu...
(bkz: bu sabah yagmur var istanbul da)
grup vitamin'in ik olarak zeytinyağlı yaprak dolması albümünde yer alan şarkıdır. bu albümde gökhan semiz, bu şarkıyı solo biçimde seslendirmiştir. şarkının herkes tarafından bilinirliği ise bu güzel insanın ölümünden sonra geri kalan elemanların o'na ithafen piyasaya sürdükleri son grup vitamin albümü iyi günler türkiye'de seslendirmiş olmaları ve bu çalışmalarını muazzam bir kliple taçlandırlmalarıdır. doğrusu geride kalan arkadaşların ölen için bu klipten daha iyi bir biçimde sevgi ve saygılarını gösterebilecekleri bir başka duruş gelmiyor aklıma onlara da helal olsun demekten alıkoyamıyorum kendimi. ama dinlenirlik açısından gökna semiz'in kendi ağzından olan versiyonu dinlemeyi tercih ettiğimi belirtmeden de edemeyeceğim. bu şarkının benim için en önemli özelliği ise hemen her sabah uyandığımda kendi kendime mırıldanmaktan kendimi alıkoyamadığım bir nakarata sahip olmasıdır... "bu sabah yine her sabahki gibi sıkıldım istanbul'da" evet nedense o aynı sabahlar benim için de geçerli ne yazık ki...
özellikle müziğine hayran kaldıgım saatlerce dinlenesi pinhani parçası..
pinhani'ye karşı saygı duruşuna geçiren şarkılardan birisi.

ayrıca (bkz: ben nasıl büyük adam olucam)
mirkelam'ın mükemmel şarkısı. mirkelam bu şarkıdan sonra kokoreç, işte kapı işte sapı gibi anormal şarkılar yaparak, piyasaya çerezlik şarkı yapan şarkıcılar kervanına katılmıştır. keşke ilk albümündeki kaliteyi koruyabilseydi. belki şimdi olduğundan daha iyi bir yerde olurdu.
muhakkak dinlenmesi lazım gelen mirkelam şarkısı! * *
her daim dinLendiği zaman insanın gözLerinin doLmasına sebebiyet veren bir şarkı vardır ya.. işte bu şarkı o.. gökhan semiz, şimdi önümde bir kısa cameL var.. hani senin sevdiğin en kraL sigara.. ben marLboro içerdim eskiden.. senin cameL sigara sevdiğini öğrendikten sonra cameL içmeye başLadım bir süre.. sonra zamLardan doLayı bıraktım cameL'ı.. maLum öğrenci adamız.. yoksa asLa bırakmazdım.. cameL da eskisi gibi değiL zaten.. bozduLar.. her şeyi bozdukLarı gibi.. ne diyordum?.. heh hatırLadım.. şimdi önümde bir paket cameL var.. fonda da senin yazdığın parça istanbuL da.. gözLerim doLu doLu oLdu.. her şey tam da, sen yoksun ya çok yazık çoook.. özLedim be.. hem de çok özLedim.. senin için eski cameL sigarasından 2 daL ayırdım.. yanına geLdiğim zaman beraber içeceğiz.. daha önceden söz vermiştim bunun için sana..
pinhani'ye ait bir kedi kadar sevimlimi sevimli şarkısı. özellikle şu sözleriyle :
" kaçamayıp da saklanan kedicikler gibi
sığındım senin sıcaklığına "
öyle mutluydumki istanbulda ben .. kayahan parçası.
rapozof şarkısıdır.

grup vitamin sample lı bir şarkıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=v5msTy4UIC0&feature=related