bugün

yalancının mumunun tam da yatsı saatinde sönmesidir.

ibb mezarlıklar müdürlüğünün verdiği sayıya göre bugün istanbul genelinde bulaşıcı hastalıktan ölenlerin sayısı 164 müş.
ekrem imamoğlu açıkladı.
görsel

oysa ki sağlık bakanı türkiye genelinde 92 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.
görsel

şimdi istanbul'da 164 kişinin hayatını kaybettiğinden yola çıkarsak türkiye'deki covid vakalarının yarısının istanbul'da olduğu gerçeğini de göze alırsak bugün normalde türkiye genelinde vefat sayısı en az 328 kişi olarak açıklanmalıydı.
ama sağlık bakanlığı 92 vefat olarak açıkladı...

hayır, neden yalan söylüyorsunuz ki?
92 kişi ölse ne var, 292 kişi ölse ne var?
ölü sayısını az gösterip ne yapmaya çalışıyorsunuz?

edit: "her bulaşıcı hastalık covid19 değildir" diye ciddi ciddi savunan var.
başka hangi bulaşıcı hastalıklar var bugünlerde insanları öldüren peki?

hayır yalan söyleyen tamam da yalanı saçma sapan savunana ne demeli?
Evet çünkü covid dışında başka bulaşıcı hastalıklar yok.
Covidden daha fazla öldüren bulaşıcı hastalık var o zaman.

Süper zeki arkadaşlar çözmüş.
birilerinin yalan söylediği rakamlardır.

görsel

görsel
Ölenler hastanede ölmemiştir gibi bir açıklama gelebilir.
artık bu bakan fazla yıprandı ...inandırıcılığı kalmadı
yenisiyle değiştirmek lazım.
iyi başlamıştı kötü bitti.ne demişler ;Gerçeklerin, bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.
ibb’yi mezarlıklar müdürlüğüne göre değil sağlık bakanlığı verilerine göre hareket etmeye davet ediyorum.
Nedeni Koronaya yakalanıp vefat eden fakat ölmeden önceki son testi negatif çıkanların listeye eklenmemesi. Arkadaşın dedesi yakalandı ve zaturreye çevirdi. Bir ay yatti hastanede ve vefat etti. ölmeden iki gün onceki testi negatifti ve ölüm nedeni covid 19 yerine zatürre yazıyordu. Hem haklılar hem de haksız.
bunlar dini kullanan siyasetçi olduklarından,

yalanı cambazlık olarak görüyor ve bunun mübah olduğunu sanıyorlar.
akape'nin doğru olan bir şeyine şaşırırım da yalanına asla şaşırmam.

sağlıkçı olarak bunu zaten ilk günden biliyorduk.
(bkz: türkiye de covid vaka sayıları neden açıklanmıyor)
Ölenler aslında ölmedi kalbimizde yaşıyor da derler..
imamoğluna oy verdim fakat o son fransa şikayetinden sonra imamoğlunun herhangi bir sözüne inanmam.

zaten covid 19 dememiş. "bulaşıcı hastalık" ifadesini kullanmasından belli zaten bir cinlik yapmaya çalıştığı. daha da sana oy vermem.

bir sonraki seçim oy kullanmayacağım. 1 yıl içinde de bu ülkeden gidip türkçeyi unutacağım. bıktım amk ülkesinde bu kadar bol yalancı olmasından.
arkadaş bu işler arap saçı oldu. Geçen sene Kasım ayında istanbul'da vefat edenlere bakarsanız ve bu sayıları seneye hatta aya bile vursanız vay amk dersiniz. Yani bir yandan vatandaşlar ve devletler artık insanların ölümlerini önemsemeye başladı. bu açıdan bu işlerin arap saçı olması bir yandan iyi oldu güzel oldu hatta çok da güzel iyi oldu...
görsel

örneğin 2019 yılı kasım 15'te 200 kişi vefat etmiş istanbul'da. 2018 yılı kasım 15'te 245 kişi vefat etmiş.
Bunun içinden biz çıkamayız. Şu azraili tokatlayan şıhı getirelim ona soralım. Azrail en iyisini bilir.
Ekonomi ve hukuk reformu yapılmadığı için farklı çıkmaktadır. Bir de matematik reformu..
Koskoca bakanlığa mı inanacağım yoksa bir belediye başkanının sözüne mi? Güldürmeyin insanları.
Şu veride bile hala ama salgın demiş, covid dememiş diyenler var.

Tabi canım, istanbul'da 50 kişi covidden dolayı, Kalanlar da veba, kolera ve tifüsten öldüler.
Adamlar en basindan beri tum turk halkindan ve dunya ulkelerinden, gercek sayilari sakladilar. Milletin gozunun icine baka baka yalan soyleriler. Artik su sayilari takip etmenin, uzerine yorum yapmanin anlami yok. En basit ornegi, tanidigim birisi covid-19 yuzunden oldu ama olum sebebine coklu organ yetmezligi yazdilar. Sahsen ben artik ne rakamlari takip ediyorum ne bastaki hastane sahibinin dediklerini yapiyorum. Olur da herhangi bir belirti gosterirsem, gidip ozel hastanede parasiyla testini yaptiracagim.
Belki Mehdi gelip ölüleri diriltmistir.
Devletin yalancılığı zaten inanmıyordum bu verilere tanıdığım tüm doktorlar biz daha fazla görüyoruz bilgisayarda demişti yukarıda bakanlığa mı belediyemi inancam diye bi entry var doğruyu söyleyene bakçaksın daha önce çelişkili açıklamalarda bulunan bir bakanlıktansa belediyeye inanırım ben.