bugün

baştan beri aynı eylemi yapan insanların sadece mekan değiştirmesi. belki israil devleti olarak piknık alanına tur düzenlemeye başlarlar, 'işte devletimizin gücü' 'gariban insanları nasıl da öldürüyoruz' diye olmadı onur duyarlar. tur seferlerine mesela amerika'yla başlarlar. bush şeref(!) konukları olur örneğin.
"israil halkı masumdur, cicidir bicidir" diye zırvalayan denyolara kapak olan hadise.
şerefsiz ve acımasızca yapılan davranıştır.
ayrıca; (bkz: en lanet duyguların insanı)
(bkz: sinirdan gazze saldirilarini izleyen israilliler)
öte diyarlarda bie cehennem varsa ki inanıyorum var, o vahşeti izleyen gözler odun olsun o cehenneme inşallah, dememizi sağlayan görüntülerdir.

zalimler için yaşasın cehennem...
(bkz: ateş seni çağırıyor)
insanlık dışı tarzani bir olaydır... Bu olay kebap yaparken testere izlemek gibi bir şeydir...
Kendilerinden bekleneni yapmalarıdır. Bilançoya bir bakın.
Ölen çocuk sayısı: 277
Ölen kadın sayısı : 93
Ölen yaşlı sayısı : 95

Ve bu bilançoya sessiz kalan diaspora yahudileri. Buna Türkiyedekiler de dahil. Türkiye musevi cemaati savaşta ölenler için ayin düzenlemiş. Aman ne komik. Tüm dünya şiddetle çocuk katliamını kınarken , lanetlerken , protesto ederken , bunlar sessiz bir ayin ile katliamı geçiştiriyorlar. Tüm yahudiler böyle. Masum müslümanların katliamına her zamanki gibi sessizler.
Bir sözümde şu güruha. Hani Hrant dink öldüğünde hepimiz Ermeniyiz diyen , Santoro öldürüldüğünde hepimiz Hristiyanız diyen , Dağlıca ve Aktütün de şehit edilen askerlerimiz için Hepimiz Mehmetçiğiz demeyen hain aymazlara. Türkiyedeki musevi cemaatini de yanınıza alıp israili protesto edebilirmisiniz. Hepimiz Filistinliyiz diyebilirmisiniz ? Demezsiniz , demiyorsunuz , demeyeceksiniz. Sizin de bir farkınız yok Gazze de piknik yapıp çocukların katlini seyreden o şerefsiz israilliden. *
Protestocu edit: Piknikten dönmüş bazıları.
- bak kızım/oğlum!
senin yaşında çocukları öldürüyoruz!
bak ne güzel dumanlar yükseliyor!
anneler olur bu piknik yerlerinde, ekmeğin arasına tavuk kanadı koyup oynadığın arkadaşa gönderir, demek ki nerde o anneler.
israil devletinin tek suçlu olmadığını gösterir ki acıdır.
bir israil türküsü olan gazze'ye karşı yatır beni tırmala beni kaşı beniyi söyleyerek mangal yapan duyarsız insan topluluğunun gerçekleştirdiği eylemdir. gazze'den gelen insan eti kokusuna aldırmazlar bile bu canavarlar.
istiklal de yemek yerken dışarda soğuktan titreyen tinercileri izlemek.
savaşın ve insan ölünlerinin kanıksandığı bir ortamda vicdanların da törpülrenmeye başladığını göstern sürecin son resmidir.

sürekli ölen çocuk görüntüleri ve insanlık dramları eşliğinde verilen savaş görüntülerine insanlığımızdan utanarak söyleyebilirim ki artık duyarsızlaştık. bazen bu görüntülerin sürekli verilmesinin doğru olup olmadığını soruyorum kendime ama hala makul bir cevap verebilmiş değilim. kurgulanmış bir ölüm izliyormuşuz gibi syerediyoruz televizyonu. bir hollywood filminde ölen başrol kadar bile üzülemiyoruz gazze'de yaşananlara.

kendi ırkını kutsanmış sanan paranoyak bir yönetim anlayışının insanlığı getirdiği bu noktada piknik; bir savaşın gölgesinde ertelenecek bir etkinlik gibi olamıyor ve alışıla gelmiş lüküs hayat, başkalarının ölümlerini kendi pikniğinde bir fon ve manzara resmi olarak seyrediyor.
insan mı, o da ne?
Bu milletten başka bir şey de beklenmezdi zaten, diyebileceğimiz eylem. Kendi sonlarının yaklaştığının farkında bile değiller.
televizyon ekranı karşısından gazze ye bakan insanlar.
uzun zamandır insan hakları kavramı bile siyasi bir mücadele aracından başka birşey değil. insan hakları bildirgeleri ve antlaşmaları, kanunları vs israil, abd, fransa vb gibi ülkelerin dışındakiler için geçerlidir.

http://img390.imageshack....nyayalatankarikatrta3.jpg
mönüyü filistin halkının, imkanı tüm dünyanın sağladığı yahudi eğlencesi.
"en iyi yahudi sabun olmuş yahudidir" dedirten olay.
(bkz: topunuzun canı cehenneme)