bugün

"acılar çekebilecek yaşa geldiğim zaman
acıyla uğraşacak yerlerimi yok ettim."

"dünyaya alışan şiir yazamaz."
fazla tiraj yapamayınca ekranda tıraş yapmaya çalışan kişi.
acıyla uğraşacak yerlerimi yok ettim.
"ama ancak laneti hırsla tırpanlayamamak koyuyor insana"
mataramdaki tuzlu su şiiri ile sevmeye başladığım şair...
sıkı şairlerden bir şair. siyasi fikirlerini pek önemsemiyorum açıkçası hatta çevremde insanlar şaşırıyor "ulan alevi adam nasıl ismet özel'i sevebilir? sivas katliamı'ndan sonra söylediklerini duymadın mı?" falan diye. evet, bunlar insanı soğutabilir kendisinden ama zerrece umrumda değil çünkü bana ismet özel'i sevdiren siyasi abuklamaları değil, solcu olan biri de benzer şekilde abuklamalar sunabilir. ben ismet özel'i 'amentü' şiirinden dolayı seviyorum, 'celladıma gülümserken çektirdiğim resmin arkasındaki satırlar' şiirinden dolayı seviyorum ve daha nice güzel dizelerinden şiirlerinden dolayı seviyorum. bana da aşağı yukarı 70 yıl belki daha az belki daha fazla sürecek şu ömür denen saçmalığın içinde bunlar lazım.
Şiirlerini bir türlü anlayamadığım adam. Anlaşılmamak iÇin ne gerekiyorsa yapıyor sanki. Erbaini aldım okudum ama buna rağmen diyorum ki öyle abartıldığı gibi aman aman bi yazar değil. Maalesef türkiyemizde farklı olmak değerli olmakla eşdeğer olduğu iÇin kalite aranmıyor pek.
tanım:adamın dibi

''Müslüman demek meşguliyetiyle ihya olan veya ihya olmayacağı şeyle meşgul olmayan insan demektir.''
eski kızıl komünist, günümüzde yeşil sosyalist. babacan adamdır vesselam.
Bazı tamlamaları aklıma gelen şair. O yüzden şiirlerini ezberlemeye çalışırım.
fikrine göre türk olmak için müslüman, müslüman olmak için komünist olmak gerekir. işin daha garip yanı yine ona göre gavur dediklerinin hiçbir değeri yoktur, milliyetçilik çok önemlidir ama türklük o kadar da önemli değildir.

allah aşkına ben arap sever bir müslümanım de çık işin içinden, türklüğü ne diye karıştırıp çarpıtıyorsun...
lanetli bir dünyayı aydınlatmak için uğraşan adam! daima üstüne üstüne gidiyor dünyanın.
Belki benim küçük mutluluğum. Ne zamandır okumuyordum şiirlerini insanlıktan çıkmışım yok olmuşum bilmiyorum haberim yok kendimden ve ismet özel beni yeniden dirilten. Allah ben mutlu olayım diye yarattı onu bilemiyorum. Ah be!
"bu memlekette akıllılarla konuşmak için bir şey yapmaya gerek yok ama aptallarla konuşmak için paran ve diploman olması lazım." diyerek gene beni benden almış, şair, düşünür , karizmatik adam.

http://www.youtube.com/watch?v=2X9HHg7RQTI
http://www.youtube.com/watch?v=x-tfO_qXtlc

amacının ne olduğunu anlayamadığım şair, yazar.
http://video.uludagsozluk.../v/ismet-%C3%B6zel-80239/

amacının istiklal marşının tamamını okuyarak ve bestesiyle birlikte tam anlaşılamadığı için tane tane, bastıra bastıra bağıra bağıra istiklal marşını okumak olduğu, şair, düşünür.

not: o sırada orada bulunduğum için daha da etkili oldu.
komünist müslüman. gerçek şair. sağlam kişilik. Üç mesele ve bir yusuf masalı okunması gerekir.
münacaat şiiri kendi sesinden dinlenmesi gereken şair.
istiklal caddesini bir şiiri süslemiştir.

elbet bir hinlik vardır seni sevişimde,
ey kanıma kızıllar karıştıran isyan!
şiirleri çok sert ve haşindir. çok büyük bir iç çatışma yaşadığının kanıtı.yaşayan en büyük türk şair.
türkiye ye fazla bu adam. nazım hikmetin küçük iskenderin şair sayıldığı bi coğrafyaya oldukça fazla hem. evet.
--spoiler--
her şey ben yaşarken oldu, bunu bilsin insanlar
ben yaşarken koptu tufan
ben yaşarken yeni baştan yaratıldı kainat
her şeyi gördüm içim rahat
gök yarıldı, çamura can verildi
linç edilmem için artık bütün deliller elde
kazandım nefretini fahişelerin
lanet ediyor bana bakireler de.
sözlerim var köprüleri geçirmez
kimseyi ateşten korumaz kelimelerim
kılıçsızım, saygım kalmadı buğday saplarına
uçtum ama uçuşum
radarlarla izlendi
gayret ettim ve sövdüm
bu da geçti polis kayıtlarına.
--spoiler--

(bkz: celladıma gülümserken)
münacaat şiiriyle adamın amına koyan eski komünist yeni islamcı şair.
En iyi şairimizdir.
"bu memlekette akıllılarla konuşmak için bir şey yapmaya gerek yok, ama aptallarla konuşmak için paran ve diploman olması lazım." demiş şair, düşünür, karizmatik adam.
güncel Önemli Başlıklar