bugün

izmit ve civarında mı büyümüş ne çünkü füüydüdü fiytdüdü diye ağzıyla ıslıkımsı ses çıkararak oynamayı biliyor.
dün akşamüzeri yolda yürürken son anda farkettiğimiz; ardından " ismayil abi hooooppp" diye seslendiğimiz kişi. Cevap mı? Geldi geldi, selamlaştık, gülümsetti.
iş hayatına bir türlü ayak uyduramayan, mutlu, azimli, sevecen bir insanoğlu. Leyla ile Mecnun dizisinin olmazsa olmaz karakteridir.
bu adam niye gercek degil?
ha niye?
bu adam gercek olmali.
dunyaya lazim bu adam.
evlen benimle ismail abi.

erkeklerin iyi olabilecegine dair umuttur bu adam.
Bu karakter insana resmen terapi yapar.

Keşke senin gibi bir abim olsaydı bu hayatta ; sırtım yere gelmezdi eminim.
bu adam yüzünden "ağzından çıkanla kulağının duyduğu vs. vs." diye başlayan atasözünün orijinal halini unuttum.nasıldı lan normali?
i.A şeklinde imza atan adamın dibidir.
gülüşü, ayı yogi'deki kıs kıs gülen karaktere benzeyen abimiz.
yeni yıla bir gün onu gelip alacak babasına el sallayarak girdi ya..
bambaşkasın sen be abi.
tanım; leyla ile mecnun dizisinin gülü.
yine yarmıştır; (bkz: #14153875)
Olaylar olaylar lapps lapps.
herkesin bi kahramanı olacaksa eğer bu adam bu pozitif enerjisiyle, bu hayat sevinciyle benim süper kahramanımdır. gerçekten var olmasını o kadar çok isterdim ki olaylar olaaylar yani o kadar diyorum. ha bir de unutmadan;

o gemi gelecek ismail abi!
Samimi, içten, güzel insan.
--spoiler--
kamyonlar kamyonlar
--spoiler--
insan demeye bin şahit şeker mi şeker takım elbiseli (nasıl bir takım elbiseyse o parlak parlak ) konuşmasıyla insanda bir tebessüm yaratan masal kahramı kişilik oyuncusu...
41. bölümde yavuz'u kurtarmak için canla başla mücadele ederken arkadaşlarının bir bir bunu bırakması neticesinde sahilde yaptığı tek kişilik şov ile yine gönülleri fethetmiştir. mecnun'un "abi hakettim, boynum kıldan ince, gönder küfürü" demesiyle, her ne kadar küfür etmek istemesede, yoğun ısrara dayanamamış ve mecnun'a sarkozy diyerek kalitesini göstermiştir.
her mahallede olması gereken abi türüdür.
(bkz: o bıyıkların inşallah tel tel sarkozy)
nam nam nam yemek yiyen insan, kral.
istanbul'un tiyatro gruplarından semaver kumpanya'nın, son oyunlarından olan ve türkiye'de de ilk kez sahnelenen, shakespeare'in titus andronicus isimli eserinin baş karakteri olan titus andronicus'u canlandırmakta olan serkan keskin'in leyla ile mecnun dizisinde canlandırdığı karakter.
adam gibi adamdır.
bu haftaki bölümde mecnun tarafından kalbi kırılmıştır.

mecnun olmasa da ben varım, ismail abi'm!
denizimizdir.
aslında bakılırsa ilk bölümlerde şu anki halinde olmayan karakterdi. mecnun evlerine falan girdiği zaman bu herifin ne işi var burda tarzında replikler söylüyordu. sonra ne olduysa (tabi izleyicinin yönlendirmesi de büyük burda) karakter bir anda mecnun en iyi arkadaşı dünyanın kirlenmeyen tek adamı haline dönüştü.
ermeni soykırımı da yoktur ayrıca.
--spoiler--
AYRANINIZ EFENDiM.
--spoiler--

ABiM.
42. bölümde mecnun'a verdiği ayarla gönülleri fetheden güzel insan. sadece mecnun'un ismail abi dediği de fark ediliyor mu bilemedim.