entry'ler (28)

söylenmesi zevkli ülke isimleri

Kongo Demokratik Cumhuriyeti tabiki...

hafif kel hafif göbekli genç

Henüz 20-21 yaşında 30-35 yaşındaki abilerin kendisine Muharrem abi diye seslenmesi sonucu genç olmadan yaşlanan ve 30-35''ine geldiğine psikolojik bunalım yaşayan ve depresyone giren adamlardır.

saçmalama

genel olarak her gün ve düzenli biçimde belli saat ve zaman dilimlerinde bazı durumlarda yapdığımız düzensiz ve özensiz eylemlerin tümüne verilen genel ad.

vurursa gol olur

genelde "vurursa gol olur... vurdu out" diye biten 6. hissini kuvvetli sanan spiker yorumu, yazıktır. Hayallere kapılırlar, gerçekleri unuturlar.

henri bienvenu

Konya Torku ŞekerSpor'a karşı hayatında ilk kez hat-trick yapma başarısına ulaşan 2.lig forveti.

boşluk hissi

yalnız yaşıyorsundur ama keyfin yerindedir, ta ki bir gün aşık olana kadar ve eğer reddedilirsin kocaman bir boşluğun içine gömülürsün işte.

yalan dünya

Avrupa Yakası'nın bitişi ile açılan boşluğu doldurmasını hayal ettiğim TV dizisi.

alemin kıralı

Şafak Sezer'in "MAL" olduğunu sözlükten öğrenmesi üzerine sözlük yazarlarına şavaş açan TV dizisi, maalesef gerçekleri değiştiremez Şafak sadece üzerini örtersin, ama biz açmasını biliriz.

beşiktaş ın en ünlü tezahüratı

80lerde döneme damgasını vurmuş, hala duyulduğunda insanların yüzünde tebessüm yaratan Beşiktaş sloganı;

Siyahın yanında kirli bir beyaz,
Forvette O.Ç Feyyaz,
Parayla şikeyle şampiyon olunmaz,
ibne basın,
Bunu da yazın,

Yazar Notu; Kimse yanlış anlamasın Beşiktaşı severim, ama tezahürat aklımda kalmış ve söylenişi çok uyumlu, bestecisine sevgiler..

aşık olmak

tek taraflı ise sadece eziyete dünüşen eylemdir, çift taraflı ise güzel günler senindir ama o günlerinde sayısı bellidir. Çünkü bir gün Aşk biter

işyerinde uyuklamak

Akşamdan kalmışsınız iş veya eğlence yüzünden fark etmez. Olan olmuştur artık yapıcak fazla bişey... Yapılacak çok iş vardır, ama bünyeye uyku iyiden iyiye işlemiştir. Bilgisayara bakarken yap kapakları ağırlaşır ve beklenen son gerçekleşir. Önce kafa masanın üzerine konur kollar ile yastık konforu verilmeye çalışılır ve uyunur hemde mışıl mışıl taa ki ! Gereksizin teki sizi uyandırana kadar...

seksenler

TRT1'de çok yakında başlıyacak ve nostajik temasıyla bizi duygudan duyguya sevk ederek, eski günleri yaşatacak. yeni komedi fenomenimiz hele o eski ve masum günlerimizi bizi hatırlatarak bizi bizden alması yok mu? Çok şey bekliyorum bu diziden ama... hadi hayırlısı !

nasıl entry girerim

Yazarlığınız yeni onaylanmış ve ilk entry'inizi giriyorsanız. Menüler arasında dolaşıp nerden giricem. Bu entryleri diye delirebilirsiniz. Eğer sık kullanılanlara bakmayı akıl ettiyseniz entry girmeyi öğrenmişsinizdir Hala öğrenemeyenlere bir faydam olsun, oldukça kolay sevgili yazar adayları başlık bölümüne girmek iştediğiniz başlığı yazın ve getir deyin, sözlükte yoksa zaten aşağıda "buraya enty gir" yazısı çıkar sende entry'ini girip ekle dersin, bravo ilk entry girdim. Girdin ama hadi hayırlısı bide bunun onay süreci var çünkü....

ismail abi

insan demeye bin şahit şeker mi şeker takım elbiseli (nasıl bir takım elbiseyse o parlak parlak ) konuşmasıyla insanda bir tebessüm yaratan masal kahramı kişilik oyuncusu...

kuaföre gitmekten nefret eden kadın

Kadın olduğunu unutmuş insansılardır... işte

anasının sözünden çıkmayan türk kızı

çoktur, fakat bir o kadar gereksizdir, tek doğru bildikleri şey annelerinin doğrularıdır ki ! Anneleri maalesef her zaman haklı değildir, aslında annelerinin sözünden çıkan kızların annelerinin her zaman haklı olmasına karşın, annesinin sözünden çıkmayan kızların annelerin sürekli haklı olması bir çelişkidir... sonuç olarak kimine göre tercih kimine göre tenzih sebebidirler.

trabzonspor

hamsi pilavıyla ün salmış, şehrin takımı trabzon . spor

denizli

memleketim olduğu rivayet edilen şehir güzelmiş ama hiç görmedim, arkadaş ben istanbulda doğdum büyüdüm, babam 9 yaşında gelmiş istanbula ben hiç denizliyi görmedim, nerden denizlili oluyorum a. q

istanbul a bir türlü yağmayan kar

insanın aklına geldikçe hüzünden hüzüne sevketmesi sağlayan, yüreğini dağlayan, göz yaşlarını akıttıran bir söz dizisi... bekledim yağmadı, bekliyoruz yağcakmış...

oturan boğa

genelde osuran boğa olarak çevrilen sözlük öbeği...