bugün

ilk türkçe rap yapan gruptur. cartel den de eskidir.
kılla hakan ın rap alemi ile buluştuğu grup.
killa hakan'ın flowlarıyla tarzı hardcore rap'e kaydırdığı grup.
1989'da almanya berlinde kurulan olsada olur olmasada olur denilcek olan bir rap grubuydu.
din işlerini müzik işlerine alet eden zibidiler topluluğu.
Grubun kurucuları Boe-b ve killa Hakan dır.Grubun kuruluşu 1980 lere dayanır.yapğtıkları eski kayıtlar dinlenirken dönemin şartlarıda göz önüne alınmalıdır.Grubun kurucularından olan Boe-b Killa nın hocsıdır.gruba daha sonradan 1 bayan ve bir erkek mc katılmıştır.Grubun kurucularından ve killanın hocası olan Boe-b 2000 yılında hayatını kaybetmiştir.Gruptan geriye kalan Killa hakan ise müzik HAyatına solo olarak devam etmekte ve her ropörtajında yaptığı müziğin amacını ustası Boe-b nin anısını yaşatmak olarak gösterir.
Grup kurucu üyeleri olan Boe-b ve Killa hakan alevilerdir

not:Gubun felsefesinde veya şarkı sözlerinde herangi bir dini öğe yoktur.neden böyle bir isim seçtikleri ise merak konusudur.Eğer birgün Killa Hakana rastlanırsa sorulacak ve cevabı sözlüğe aktarılacak ilk sorudur.
müslümanlıkla alakası olduğunu düşündürten, ingilizce bir isme sahip olan türkçe sözler ile rythmic american poetry adı verilen Rap tarzı müzik yapan almanya da kurulan bir gruptur. kesinlikle anlamıyorum.
(bkz: iman gücü)
(bkz: iman power)
elektronik posta adresime adını veren eski hard-core rap grubu. insanlara bunu açıklamaktan bıktım lan.
müslümanlıkla ve islamla alakası şu şekildedir, almanya'da müslümanlık ve islam o dönemlerde yükselen neo nazi yada dazlaklar da denilen akımların ilk hedeflerinden birisidir ve grup kurulurken özellikle bu ismi seçmiştir, amerikalı zenci rapçilerin kendilerine nigga demesindeki mantık gibi örneğin; aynı dönemde yine almanya çıkışlı sert müslümanlar isimli bir rap grubu da vardır. bu gruplar şarkılarında isminden zannedildiği gibi islamın şartı beştir minvalinde şarkılar yapmamışlardır, daha çok barış ve dazlaklarla yaşanan sorunları anlattıkları şarkıları vardır. boe b rumuzlu bülent ipek tarafından kurulmuştur ve ölümüyle birlikte maalesef dağılmak zorunda kalmıştır. türkiye piyasasına girdiklerinde isimlerini kan-ak olarak değiştirmişlerdir, bu isimde yine dazlakların almanya'da yaşayan türkleri aşağılamak amacıyla kullandıkları kanake lafına tepkidir(yine nigga mantığı). bu kadar anlattıktan sonra genelde gördüğüm hemen grup adını duyunca insanlar bir önyargı içine giriyor örneğin "müslümanlıkla alakası olduğunu düşündürten, ingilizce bir isme sahip olan türkçe sözler ile rythmic american poetry adı verilen rap tarzı müzik yapan almanya da kurulan bir gruptur. kesinlikle anlamıyorum." demiş bir arkadaş, bunu demek yerine dinleseydi anlayacaktı halbuki alakası olmadığını.
ayrıca bakınız:
(bkz: boe b/#18624975)
(bkz: türkülerimi dağlarda unuttum/#18624884)
https://www.youtube.com/w...mbedded&v=mntMv1bxtp0
Türkler içerisinde bu işi en eski yapan gruplardan bir tanesidir. ilk sözlü türkçe rap müziğini "islamic force" yaptı demek yanlış olur. Cartel'den daha önce vardı demek Cartel'den önce ilk türkçe sözlü rap müziğini yaptı anlamına gelmez. Cartel bir projedir ve içerisinde gruplar barındırır ve hatta Türkçe sözlü rap müziğini yapan gene karakan grubudur. O sıralar ortaya çıkan gruplar ve kişiler parçalarını ingilizce olarak söylüyorlardı ve "islamic force"'da bu gruplardan bir taneseydi!
canlardır şarkısının nakaratı ile insanı bağlayan bir rap grubudur boe b adlı üyesi hayatını kaybetmiştir ve aralarından en çok tanınan killa hakandır.
Grubun kurucularından olan Boe B kim ne derse desin, türkçe rap'in babasıdır, tupac'ıdır. Peki Neden böyle diyorum?

Hem yaşadığı koşullardan ötürü, zira bu adamlar gurbetçi, hem de rap yaptığı tarihten ötürü; bugün piyasada dolaşan çoğu adam boe b rap yaparken sokakta on iki oynamayı öğreniyordu.

bu nedenlerden ötürü, bu grup hakkında ileri gelen yazan arkadaşlarımı kınıyorum; şarkılarının genel içeriğinin , her ne kadar grubun adı islamic force olsa da, gurbetçilerin sorunlarından ibaret olduğunu belirtmek isterim.

bu arada, islamic force hakkında eleştiri getiren herkes en azından (bkz: gurbet)adlı parçayı dinlesin, bakarsınız fikirleri değişir.
canlardır.