bugün

aptal bir ateisttir. kuran'ın onlarca ayetinde inançsız insanlara hakaretler edilir, bununla beraber, şuan şeriat kurallarının geçerli olduğu 10-15 ülkenin tamamında ateist olmanın cezası ölümdür, kuran bunu emreder... dolayısıyla inancından ötürü kendisinin öldürülmesini emreden kitaba ve dine saygı duyduğunu söyleyen bir insan aptaldır. hatta aptalın bayrakla önde koşanıdır.

kimi ateistler '' nanana ateistim ama inananlara saygı duyuyorum hehe , müslüman arkadaşlarım bile var hihi '' diye hoplayıp zıplarken dünya'nın muhtelif yerlerinde sizinle aynı fikirlere sahip insanlar boğazı kesilerek, kurşuna dizilerek, taşlanarak öldürülüyorlar... aynı şekilde türkiye'de diri diri yakılan, kurşunlanan insanlar oldu, kimileri buralardan göçmek zorunda bırakıldılar, dışlandılar, acı çektiler. bugün hala dinsiz, kafir diye aşağılanıyorlar...

zihninizdeki tozpembe, bir okadar da boktan görüntüyü silin atın ve gerçekleri görün !

ve siz müslümanlar, sizin öldürülmenizin emredildiği bir dine saygı duyar mıydınız ?
bağışlayıcı ve iyi niyetli ateisttir.
ateist olarak söylüyorum ki candır.
bizim türkiyemizde ataistler ne yapsa şuçtur arkadaş bu böyle biline...

1-)inananlara hakaret ederler, kötü olurlar.
2-)saygı duyarlar yine onlar kötü, mal olurlar.

(bkz: lan sanane sanane)
islamın özünü öğrenip 'bu din hakkaten yobazların sandığı dinden çok farklı ve güzelmiş' diyen ateisttir.
inanan kişiye saygı duymakla, islam dinene saygı duymak aynı şey değildir. inanan kişiye birey olarak algılayış ve yetişme koşullarından dolayı saygı duyar. islam dinine ise kendini toplumsal ve çevresel faktörlerden arınarak, okuduğunu duygularından ayırdığı için net anlar ve inanmaz. kitaba saygı duymaz ama herkes onun gibi düşünmek ya da algılamak zorunda değildir buna da saygı duymalıdır suçlu biri için de olsa nefret ve kin çözüm getirmez aksine sorun getirir.
Karşıt görüşlü kişilerin fikirlerini dinleyen, tahrik unsuru göstermeksizin kendi görüş ve düşüncelerini savunmaktan vazgeçmeyen, olaylara diğerlerinden daha olumlu yaklaşan bireydir. Diğer ateistlerden farkları yoktur çünkü onlar da görüş konusunda katı ve ketumdur. Allah, peygamberler ve bilimum melek ve şeytan gibi öteberilere inanmazlar. -inanmazlar derken bile sanki varlarmışta onlar inanmıyormuş gibi oldu. Hayır, onlar yok sayarlar-

Ama yine de en temizi agnostik olmaktır. Ki en mantıklı olanıdır. Allah'ın varlığı ve ya yokluğuna dair belli bir ispat yoktur. Bilim bile bir yerde tıkanır durur çünkü. (Buradan açıp kuran'ı okumamı tavsiye edecek olan bıçkın çocuklara şimdiden selam ederim. Öpüyorum sizi)
cuma namazlarını kaçırmayan ateisttir.
yobaz olmayan ateisttir.
islam hoşgörü dinidir sözünü kabullenmiş aynı orantili düşünce ile karşılık veren kişidir.
konuşulası insan..
ölü ateisttir. görmüştür anyayı konyayı ve aklı başına gelmiştir.
kavramı karıştırılmaması gerekendir.

saygı duymak; kabul etmek ya da hoş görmek değildir. herhangi bir canlıya zarar vermeye yönelmediği sürece öğretilere ses etmemekdir...
sonuçta orada insana ya da hayata zarar vermeye sebep olacak satırları göremeyecek kadar cahil kalmış olmak kişinin yetiştiriliş tarzı ile ilgilidir ve kişinin kendisi kısmen suçludur. Kısmen suçlu olduğu içinde herhangi bir canlıya zarar vermeye yönelmediği sürece bu inancına saygı duyulup ses edilmez.
Ne zaman ki bir canlının zarar göreceği anlaşılır saygı kalmaz... şuanda genel olarak saygı gösterilmemesinin sebebi kadına yönelik haksızlıklar ve hayvanları hor görmek eylemidir. hele bir de; biz sizden üstünüz önermeleri yok mu?
Islamın saygı duymadığı ateisttir.
ateist deyip geçme o da bir zamanlar müslümandı ve ailesinde hala müslümanlar var. (bkz: kendimden biliyorum)
Hayvan değildir oturup konuşulabilecek insandır ve karşısındakine saygı duyup onuda dinleyecek insandır.
Özet: iletişim kurulabilir.
ateistler okuyun la.. off amk kol kadar yazmış deyip geçmeyin.. müslüman kardeşlerim sizde okuyun siz yeterki okuyun seri eksi verin.. mesele artı oy almak değil.. okunması yeterli.

islama saygı duyduğunu sanan bir ateistin hezeyanlarıdır.

islama saygı duyan bir ateist yoktur.. insana saygısı olan ateist vardır.

inanmadığın bir şeyin varlığını yok saymışsınızdır. o sizin için yoktur.. tınlamazsınız açıkcası.. dalgaya alırsınız.. biz müslümanlar putlara saygımız var diyebilir miyiz ? bizim için nesnedir o cansız bir objedir.. saygı meselesi canlı olan.. varlığını kabul ettiğiniz kişiler için kullanılan bir kavramdır...

ateist bir insan islama saygı duyuyorsa kalbinde bir yerlerde allah inancı taşıyordur..
yani sizin tabirinizle allah yoktur.. evet yokluğunu kabul ettiğin, islamın muhammed tarafından kurulan bir din olduğunu kabul etmişsindir demek..
sizin için olmayan bir şeye saygı duymak sizin için mallıktır evet..

zate bu türkiyede gerizekalı ateistler silsilesini bir türlü anlamış değilim.. elli kere söylüyorum bunlar isim yapmaya çalışan troller. güya internetten araştırdıkları yarım yamalak bilgilerle ateistim diye geçiniyolar.. karşısına çıkıp iki tez atsan önüne mal mal bakar öyle..

hakiki ateistler türkiye gibi yüzde 99 müslüman bir ülkeden çıkmaz çıkamaz.. elli kere oldu yüz kerede söylüyorum bunlar müslüman anne babadan gelip ateist olmayı seçmiş güya karizma yapmaya çalışan mallardan..

daha siz inanmadığınız şeyler hakkında başlıklar açıp saygıdan falan bahsediyonuz. inanmıyorsun arkadaşım o senin için yok. anladın mı yok la yok.. olmayan birşey için ne saygısı..

bari insana saygı duyuyorum.. onun için islam hakkında dalga geçebileceğimiz konuları onların kalbini kırmamak için aleynen söyleyemiyorum de.. böyle gel daha samimi hem.
inançları insanlar kendi seçer. kendi doğruları olmasa savunmazlar. bu yüzden herkese saygı duyulması gerekmektedir diye düşünerek (bkz: ben)
ya tutarsızdır ya da doğrudan doğruya maldır çünkü islam onu mürted ilan edip görüldüğü yerde öldürülmesini emreder.

inanca saygı ile dinler kast edilmez. kişinin bir şeye inanma özgürlüğünden, yani en temel düşünce özgürlüğünden bahsedilir. bir adamın karısının en güzel kadın olduğu inancına saygı duyarız çünkü onun için öyledir ama tutup da o inancı paylaşmaız. aynı biçimde, bir adam dininin en güzel din olduğuna inanabilir. bu durumda da bu inanca saygı duymak zorundayızdır çünkü güzellik görecelidir. ancak böyle bir durumda tutup da bu inancı paylaşmamız mallık kere mallıktır.

orta çağ'da bir pagan'ın hristiyanlığa saygı duyması gibi bir şeydir bu. kendini türlü işkencelerle öldürmek isteyen bir kurallar bütününe saygı duymak intihara meyilli olmaktır.

sorun da tam olarak burada başlıyor. müslüman için inanca saygı bir silah, bir baskı aracıdır. ramazan'da kendisi oruç tutarken herkesin aç-susuz-sigarasız kalmasını bekler. ama muharrem orucunda istediği gibi zıkkımlanır. islam nesnel kanıtlarla eleştirilince kendini aşağılanmış, küfür edilmiş gibi duyar da budistlerle, ineğe tapmak gibi olmayan şeylerle, alay eder.
olmayan saygıdır. dine saygı duyulmaz, hele ki islam gibi barbar, iğrenç, gerici, ataerkil ve saçma sapan bi' dine.
inançları insanlar kendi seçer. kendi doğruları olmasa savunmazlar. bu yüzden herkese saygı duyulması gerekmektedir diye düşünerek saygılı oldugumu söyleyebilirim.
islam, hristiyanlık ve yahudilik gibi dine mensup insanlar ve bunların kan dökücü savaşları da tükendiğinde bu dinleri seçenlerin seçimine saygı olabilir. yoksa ne hayali bir arkadaş olan politeist ve erkil bir teist tanrı olan el-lah'a, ne de bu uydurma tanrıyı uydurduğu dine tanrı olarak seçen muhammed'in dinine saygı duyulmaz.
Hz. Peygamber Kur’an'ın emri gereği kıtlık zamanı inançsızlara yiyecek yardımını bizzat organize etmiştir.

insanlar arasındaki doğal barışın kurallarına riayet edildikten sonra inançsızların inananlarla birlikte yaşamasında Kur’an açısından bir sakınca yoktur. Nitekim Hz. Peygamberin yaşadığı toplumda yüzlerce inançsız insan vardı. Üstelik bunlar yer yer açıkça düşüncelerini ortaya koydukları halde bunlarla birlikte yaşanılmıştır.

Ancak bunlardan kendileri ile savaş durumunda bulunulan müşrikler ve kendi içinde yaşadıkları toplum aleyhine işbirliği yapanlar bundan hariç olmuştur. Bu ise yine inançsızlık sebebi ile değil de savaş hukukunun gereği olarak açığa çıkan geçici durumlardır.

bugün islamı tam manasıyla yaşayamayan kesimler, atesitlerin veya diğer dine mensup olan kişilerin inandığı değerlere saygı duymayabiliyor. lakin bu islama değil, onu yanlış anlayıp bir savaş dini olarak gösterenlerin suçudur.

Sonuç olarak insanın kısa dünya hayatına aldanıp kendisini bekleyen sonsuz ahret yurduna hazırlanmaması kendi tercihine kalmış bir iştir. Ancak Kur’an, insanların iyiliğini ister.
bugünküne değil. islamın çıkış amacına saygı duyuyordur.
amacını yerine getirmiş adalet sağlamıştır 1600 yıl öncesi arap toplumu için.
Asimile olmuştur.