bugün

Şu alkol sıkıntısı olmasa iyi din aslında, huriler falan.
alkol sıkıntısı yok zaten, bizim sülale komple müslüman ama bayramın ilk günü bile içerler.
medrese asalaklarının, çomarların, kelleci teroristlerin barış, huzur ve hak dini olarak addettikleri din.
Nasıl hak din olduğunu anlamadığım din. Kimisi diyor ki kuran yeterli, kimi si diyor ki hadislerde lazım. Ney oğlum bu hak dinin kaynağı.
(bkz: tüm dünya sadece kuran ile yönetilirse ne olur)
allahın varlığına ve birliğine muhammedin onun kulu ve elçisi olduğuna şehadet edilerek mensubu olunan din.
bütün mesela esasında bu.
Allah vardır, birdir, muhammet ve kendisinden önce gelen tüm peygamberler allahın kulu ve elçileriydiler.
ve allahın kelamı kuran 'HAKTIR'

esası budur bu dinin.

Allahın kelamının amacı ise insanı iyiye ve doğruya yöneltmektir.
her şey iyi bir insan olma gayesi yani.

burdan sonrası benim düşüncemdir: sapkın diyebilirsiniz, imansız dinsiz diyebilirsiniz benim için sizin söyledikleriniz hiç hükmündedir. hüküm allahındır.

kuran yasak olanları söyler, yapılması gerekenleri söyler. sınırlar bellidir ve haddimizi aşmamamızı öğütler. teferruata girmez. teferruatta boğmaz. önemli konular dışında her konuya el atmaz çünkü insanın doğruyla yanlışı ayırt eden bir aklı vardır. ve doğru her zaman tek değildir.
ama iyi mi kötü mü olduğu bilinir. artık o insanın kendi meselesidir.

kuran bizden bir robot mu yaratmaya çalışıyor ki tuvalette nasıl sıçacağımızı bile bir dine göre belirleyim?
yada bunun gibi milyon tane teferruat kuran da yer almaz. ama din adamları her şeyi belirler. kılık kıyafet konuşma sakal eve girmek için gerekli ayak tırnak kesme sırası uyuma adabı.

yahu nedir sizin derdiniz kuranın hüküm vermediği meselelere neden hüküm veriyorsunuz ?

Allah kendisi için ve insanların iyiliği doğruluğu için gerekli konularda hüküm vermiştir. onun dışında neden hüküm veripte dini insanların ensesinde bir nefes gibi kırbaç gibi kullanıyorsunuz ?

benim için islam denen din:
allah muhammed ve ehlibeyit merkezli iyi insan olma gayesi.

yani bilmiyorum ama ben bunu düşünüyorum.
ve şu ana kadar da kimseyi öldürmedim.
Hayatın her meselesine ve her şubesine dair nasıl ve niçini işaretleyen inanç sistemi, hayat tarzı...
Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak islâm'ı beğendim.

5/Maide 3
az önce bi eşe dosta islamda poligamiyi izah ederken bi listeye denk geldim. tarihin kontexti vidi vidi laflarım elimde kaldı. napalım dediğini yapalım da yaptıgıni yapmayalım mi? anlamadim ki.

teşekkürler.
yav allah muhammed kafamızı miktiniz be.

bir yaratıcının bir insanın ömür boyu günde 5 vakit tapmasına niye ihtiyacı olsun ki ?

eskiden sümerlilerin başlattığı rituellerin değiştirilmiş hali işte.
kutsal sayılan en bilindik 3 dinden biri.
abd, kanada, yeni zelenda ve avrupa gibi ileri ülke/bölgelerde varliğinı oranın demokrasi ve hoşgörü kültürünü suistimal ederek sürdürür.

Kanada'da 10 yasındaki turbanlı bir kiza sözlü taciz o ülkede gündem olurken, bir muslümanın kanadalı birinin kafasini kesmesi ülkesinde iyi olmus nidalari ile karsılanir.
(bkz: sütten çıkmış ak kaşık)
rüyalarda yaşayan ateistler yıllardan beri minik beyinleriyle islam'a ömür biçmeye yelteniyorlar. fakat tarihsel süreçte gördük ki bilimsel ve felsefi düzlemde çöken materyalizm/doğalcılık/ateizm oldu.

Allah'ın dini ise ahirete kadar yeryüzünde kalacaktır.
Kendisine inanmayan insanlarin kendisine inanmamak icin kullandiklari akillarini tasarlayan tanrisi; yine kendisine inanmayan bu insanlara aci cektirmek ve cezalandirmak icin ozel bir yer tasarliyor. Adina da "cehennem" diyor.

Eglence burada da bitmiyor, tum bu yaptiklarina ragmen; kendisine inanan insanlar bu tanrinin kendisine inanmayani bir annenin cocugunu sevdiginden daha cok sevdigine inaniyor.

Hahahhaaha : )

Samimi soyluyorum, inanan insanlara imreniyorum.
bir tür akıl hastalığı.
muhammedin deliliği. milyonların ömrünü çalıyor.
Türkiye genelinde çakması yaşanan inanç sistemi.

Din Allah'ın ama inanılan Kitaplar Ebu hureyrenin duyduklarını kaleme Alanların eserleri.

Sizce de bir terslik yok mu?
her şeyin sahibi olan Allah'ın bizim için seçtiği din islam ve bazıları bu dine saldırabiliyor. Pes! gerçekten merak ediyorum, neye güveniyorsunuz? bir şeye güvenmeden hiç bir insan, hatta diğer canlılar da, bir işe kalkışmazlar. bir garantiniz olmalı. yoksa garantiniz olmadan mı hareket ediyorsunuz. o zaman siz fazla düşünmüyorsunuz. tıpkı Kuran ı Kerimde yazdığı gibi. (insan gerçekten hayret ediyor)
din mi yoksa ideoloji mi hala anlayamadığım şey.
(bkz: tam saygı duyucam bi gülme geliyor)
içinde özgürlük barındırmayan, kendi dışında hatta kendi içinde bile kimseye eşitlik vermeyen bir din. islamın küresel bir sorun haline gelmesinin nedeni halen daha içindeki çağ dışı yapıyı dönüştürmemesi ve var olan sisteme adapte olmada diretmesidir. bugün islamın var olduğu yerlerde olan gerici halin sebebi bizzat islamdır. git bu dini 7,8 yy a koy o çağın algısında sırıtmaz fakat bugünün kazanımlarıyla oluşmuş toplum modellerinde sırıtıyor. bugün totaliter bir rejimi artık insanlık kaldırmaz. buna tanrı sözü değip o zamanın arap kabilesinde olan yaşayış biçimini esnete esnete bugüne yorumlamak da zordur. zaten bunu yapmaya çalışanlar da bizzat islamın gelenekçi kanadından darbe yeyip güç kaybediyor.
ayrıca gerçek islam bu değil dediğiniz ne varsa geleneksel islamda bizzat hepsi mevcut. allah ın yasaları dediğiniz şeyler geldiğinde o gerçek islam bu değil dediğiniz şeyi bizzat tatbik etmek için hazır bulunacaksınız.

mesele temelde şudur: tanrı sözü adı altında oluşturulmuş saçmalıklar bugünün kazanımlarıyla çatışıyor ve birileri bunda direnince modern dünya algısıyla islam arasında bir çatışma çıkıyor ve artık gücünü yitirmiş islam dünyası bu vahşi ve yayılmacı tavrını terör örgütlerine devrediyor ve bu da kini oluşturuyor. dinin gerçek yüzünü görenler artık islamla anlaşmanın önünü hepten kapatıyor.

ayrıca din ve inanç özgürlüğü altında içinde kendi dışında kimseye özgürlük ve eşitlik vermeyen hatta gücü ele alınca onları öldürmek için yanıp tutuşan gerici ideolojilere verilmez. o yüzden inanç özgürlüğü inancın veya dinin içeriğinden bağımsız verilemez.
eğer verilirse o vahşiler o özgürlüğü istismar edip gücü ele aldığında ilk başta sizin özgürlüğünüzü yok etmek için harekete geçecektir.
https://www.youtube.com/watch?v=7rnsqrwPyYs
soykırım dinidir.
allah'ın dinidir.