veren allah veriyor yauv dedirtir.*
tam tersi bill gates en zengindir ve ilk 40 taki sıralarda adam akıllı 2 araptan başka müslüman yoktur,carlos slim helu daha iyi bir örnektir...
zengin olmak istiyorsanız ya amerikaya gidin kendinizi peygamber ilan edip kitap yazın,yada müslüman ayağına yatıp koyunları kekleyin,2-3 makarna falan atın...
sonra görün...biiiiiiiiiip
islama inanmayanların fakir olması yerine, fakir olanların islama inanmaması tabirini yeğlerim.
bütün islam ülkelerinde kazakistan dan cezayir e çok zengin yataklar var. tespit burada doğru ama salaklar başkalarınıda zengin ediyor ve elbet bunlarında bir sonu var.
islam hoşgörü dini olduğu zaman zengindi. her açıdan, kültür olarak da ekonomik olarak da.
(bkz: haksız kazanç) doğrudur. ışık evlerine giden her türlü iş bulabilirken kemalist biri için emeği söz konusudur.
yanlış önermedir.
islam'a inanıyorum ve fakirin önde gideniyim.
s:suud kralı
a:saudi aramco şefi yahudi amerikalı

s:gel şef benim topraklar hep petrol gel canım gel ciğerim.
a:kanka şimdi sen al şu 250 kilo altını, ben bu araziyi alıyorum fabrikamı kuruyorum işletiyorum, okey?
s:ayıpsın şef dükkan senin, toprak senin, zaten mülk allah'ındır sen çalış bana ver altıncıkları gerisi önemli değil...
a:hehe ok beybi (embesil bu araplar yeminederim).
s:oh.. çadırımı kurun la. avratları getirin. altın sıçıcam etrafa.

nereye kadar?
tam tersi de söylenebilecek bir iddiadır. islam dinine inanmayan binlerce zengin var. zengin olmanın dinle ilgisi yoktur.
sosyalizmi savunanların da zengin olmamasıdır.
sosyalizmi savunanların da zengin olmamasıdır.
müslümanın diyeceği şey değildir aslında.
saçmalıktır.sadece suudi arabistan ı,katar ı gören kişi söylemidir.somali,ırak,afganistan,filistin,nijerya bunlar dünyanın en fakir ülkeleridir ayrıca en çileli.ayrıca son olarak suriye eklenmiştir.
fakir kelime manası olarak "ihtiyaç duyan, muhtaç" demektir. Kuran-ı Kerim'de de azgınlıkta ileri gidenlerin kendilerini (Allah'a) muhtaç olarak görmemeleri eleştirilir. Bu nedenle müslüman bilgeler, kendilerini herdaim Allah'a muhtaç olarak gördükleri için fakir olarak tanımlamışlardır. Şimdi fakir etimolojik ve teolojik olarak böyle manalara sahipken islama inanmayanların değil, bilakis hakiki manada inananların fakir olmaları gerekmektedir.
islama inanmayanların hint fakirlerinden farklı olmaması durumudur. hem bu dünyada gününü gün edemeyip hem de islama inanmamak kişinin iki dünyayı da kaybettiğini gösterir. islama karşı olup fakir olan arkadaşlara tavsiyedir; Allah'a baş kaldıracağınıza sisteme baş kaldırım derim.
ruhi bazda kesinlikle doğru olan söylemdir.

ancak ve fakat maddi bazda şu an için doğru değil. allah ortadoğu da petrolü vermeseydi ne yapacaktı araplar? sormak lazım.