bugün

iskoçya kökenli kişi. (bkz: william wallace)
kelt asıllı, iskoçça bilen kişi.
iskoçlar şeklindeki lüzumsuz başlığın da tekili olur.
iskender isimli insan kişilerine lakaplık eden kelime.
bildiginiz mars cikolatasini alip, erimis yaga batirip, sonra sivi yagda kizartan ve afiyetle yiyen insanlardir. bu onlarin milli yemegidir denilebilir. ben denedim, igrenc, siz denemeyin.

obur yandan, super cana yakin, milliyetci, guler yuzlu insanlardir.
evde kendi kendilerine bira yapan insanlar.
(bkz: iskoçyalı)
(bkz: shirley manson)
itinayla seçilmiş kaliteli orospu çocuğu sözünün kısatlmasıdır. lisedeyken bir öğretmenin iskoç olduğunu idda ederdik.
kuzey ingilterede yaşayan, anormal alkol tüketen ( ben çok içerim diyeni ağlatır o derece ) ve bir fiil kavga eden aşırı ve aşırı kavgacı insanlar. eğer yeterince sert değilsen ve etrafta içen bir iskoç varsa uzak durmak iyi olur senin için. londrada çok iyi arkadaşlarımdan biri iskoçtur adı william aylar evvel bigün aşırı içtiğimizde bana saldırdı kafa atmaya çalıştı durduk yere dövdüm güldü adamların kültüründe var erkekler dayakla gösteriyo arkadaşlığı bana güzel bence iyi. kadın dövmüyolar ama merak etmein arkadaşın karısı arayınca hemen geliyorum sevgilim diyip gittinide gördüm ben dövdükten sonra taktirettim. çok delikanlı adamlar herkeze söylemem bunu. dayak yiyince yiyolar döverlerse artizlik yapmıyolar deişik.
Etek, güç, rüzgârlar, sert hava, viski ve kadınlarına bağlılıklarıyla tanınan duygusal ve kızıl - sarışın adamların yaşadığı, geçmişin masalında kendi izlerini bırakmış ülke.

Dinleyin, bu parçada onlar var.

http://www.youtube.com/watch?v=2c5kIUSPEOg
Asla ingiliz olamayacaklardır.

(bkz: god save the queen).
günümüzde birleşik krallık içinde bulunan iskoçyanın yerlisine verilen isim .
ayrıca diana gabaldon tarafından kaleme alınmış romanı ve aynı adlı dizi uyarlaması da halihazırda 4.sezonuna ulaşmış outlander * da bol miktarda maruz kalacağınız, bilgi sahibi olup sempati duyacağınız halktır.

kilt adında özel ekose kumaştan yapılma yöresel kıyafetleri, kelt soyundan geldikleri söylendiği için olsa gerek çok miktarda doğaüstü inanışı olan, kaba bir ingiliz aksanına sahip , su gibi viski tüketen ve bir şekilde zamanında ingilizlere karşı bağımsızlık mücadelesi vermiş ama başarılı olamamış milletin insanıdır.

(bkz: jamie fraser) (bkz: outlander)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar