bugün

orda burda her yerde karşımıza çıkan tiplerdir. yeni tanıştığı bir insanın adından önce burcunu öğrenmek ister. uzak durulmalıdır, cevap bile verilmemelidir.
astrologdur.
çok çekmiştir.
akrep tarafindan sokulasi, aslan tarafindan avlanilasi, basindan asagi bir kova soguk su dokulesi, bozuk balik yiyesi, yengec tarafindan cimciklenesi, ikizler tarafindan delirtilesi, boganin karsisinda kirmizi giydirilesi, yayla vurulasi, terazide tartilasi, oglak tarafindan kafa atilasi, koc tarafindan oglak'a benzer muameleler goresi insandir. *
kadın olma olasılığı yüksektir. burçlarla bu kadar ilgili erkek görmedim de ondan. kadın ya da erkek bu özellikteki insanlarda restladığım en önemli iki şey ; bir, kendi burcu ile karşıdaki insanın burcu uyumsuz ise önyargı sahibi olmaları, ikinciside meraktan sorarlar; anlaşıcaz mı, nasıl biridir diye kişilik tahlili yapma çabası vardır bünyede. örnek vermek gerekirse; ikizler burcusun, sen çok kararsız olursun, gezersin, konuşursun, değişkensin, bende başak demekki biz pek anlaşamayız. en iyisi çok samimi olmayalım böyle iyi diyen insanlar bile karşınıza çıkabilir. *
(bkz: allah akıl fikir versin).
ikizler burcu kişilerinin gördükleri anda arkalarına bakmadan, topuklarını göte vura vura kaçmaları gereken kişidir.
(bkz: burclara göre yatan kadin)

(bkz: burclara göre hesap ödeyen tiki)
- pardon burç neydi?
+ terazi.
- memnun oldum.
+ sanırım sizin burcunuz da öküzler olmalı bu durumda? ben de memnun oldum.
izdivaç programlarında sıklıkla yaşanan olay.eğer kafasındaki burc tanımıyla kişinin özelliklerini pek bağdaştıramıyorsa "ay yok ben sizin annenize soracağım belki nüfus cüzdanına yanlış yazmışlardır." diyorlar be yav.
+ burcunuz ne?
- terazi.
+ özellikleri nedir?
- sağ taraftaki daha ağır.
+ anlamadım?
- sağ taşak diyorum, daha ağır...
+ bana müsade.
burçkolik .
-burcunuz ne?
+zürafa
-ama, ama??
+hadi ikile şimdi..
-ühü.
bayan kuaförlerinin olmazsa olmaz, tadına doyulmaz (!) sohbetlerinin başlangıç noktasıdır burçlar.
çoğu zaman isim sormazlar bile.
her burç hakkında da bir fikirleri vardır.
sınayınız efendim, her gittinizde farklı bir burç söyleyiniz, eksik bilgilerinizi tamamlayınız.

belki de nasıl bir saç modeli istediğiniz burçlardan biliniyordur...

--spoiler-- *
başak-hım çok titiz, düzenlisiniz.(hım titiz çalışmalı, hatasız yapılmalı saçı.)
oğlak-çok inatçı bir yapınız olmalı.(saçıda inattır şimdi, zor şekle girer, rahat bir kesim yapmalı.)
balık-romantiksiniz ve duygusal. romantizme düşkünsünsünüzdür.(melankolik yapısına uygun, klasik bir model yapalım saçları.)
boğa-çabuk sinirlenir, çabucak unutursunuz. (istediğim gibi yapayım saçı, sinirlense de çabuk yatışır zati.)
terazi-adil bir insansıınız. (paramı hakketmeliyim, güzel olmalı saçlar.)
ikizler-değişime açıksınız. (çılgın bir model mi denesem ne?)
devam eder gider.
--spoiler--
(bkz: isimden önce borç soran kişi)
tanışır tanışmaz aşkım sözcüğüyle er kişiyi özel kabul ettiğini ima edecek olan kızdır.
türk kızıdır. eğer cevabınız balık ise de ''aaiiiyy balıklar romantik oluuuurrrrr'' diye naralanmaları kaçınılmazdır.
matematik problemlerinde bize sunulan kişiler kadar salaktır. Nasıl ki o sorulardaki kişiler yaşları sorulduğunda salak saçma bilgiler verip bulmamızı istiyorsa o da burçtan yola çıkıp karşısındaki kişinin doğum tarihini bulmaya çalışır.
-selam burcun ne?
-merhaba ıkıncan ben
-sus sikerim ağzını yüzünü burcunu söyle
-aa..aa-akrep
-tamam ben de balık şimdi bize gidip sikişiyoruz

gibi bir muhabbettir.
her burcun sahip olduğu özellikleri bilen kişidir. karşısındaki insanla ilgili kısa yoldan bilgi sahibi olmak istemektedir.
kaç kaç kaç!!!
(bkz: ne burcusun insanı)
zeka seviyesi ortalamanın altında olan insandır.
uzayda yaşıyordur efendim astrolojik bir varlıktır.
-merhaba.adınız neydi?
-burcu.peki sizin burcunuz neydi?
-benim adım da...
-adınızı sormadım.burcunuzu sordum.
-burcu benim burcum balık!
-anladım.ayrı dünyaların insanlarıyız.hadi ben kaçar.