bugün

international serial book number diye geçen kitapların arkadasında barkodunda gördüğümüz dünyanın belli bi yerinde bi merkezden* verilen numaralandırma sistemi.önce ülke kodu sonra yayınevi kodu sora yayınevinin kitaba verdiği kod diye gider...

edit: infoman isimli arkadaş international standart book number doru diyor e o da olabilir * teşekkürler infoman
üniversitelerde araştırma ve rapor yazma derslerinde öğretilir, kitabın tc kimlik no sudur.
açılımının doğrusu International Standard Book Number, yani uluslararası standart kitap numarası şeklinde tercüme edebileceğimiz numaralandırma sistemi.ülkemizin kitap numaraları 975 kodu ile başlar, toplamda 10 rakamdam oluşur...9758607286 gibi.bir de süreli yayınlar için belirlenmiş numaralar vardır ki, bunlar da issn International Standard Serial Number, uluslararası standart süreli yayın numarası şeklinde adlandırılır.
http://www.isbn.org
http://www.issn.org
sözlükte, ilk karşılayan yazar olarak beni sevindirmiştir * *
sohbeti keyif verici, saygı duyulası bir yazar.
çok kitap okuduğunu düşündüğüm yazar.
bilgi içerikli entrylerini ilgiyle takip ettiğim üçüncü nesil yazardır.

(bkz: tanımam etmem)
1 yılın kutlu olsun yazarı.
terto yazardır..1. yılı kutlu olsundur..*
birinci yılını kutladığım, nice senelere yazarı...
(#1172519) sanırım düzeltme/inceltme işaretinin ne işe yaradığından bihaber yazar. hangi harfi aldıysa, düzeltme işareti koymuş.
duyarlılığı ile takdirimi kazanmış başarılı yazar...**
yazdıklarını takdir ettiğim ve severek takip ettiğim ender yazarlardan biri.
yazdığı enrtylerde katıldığım kadar katılmadığım yönleride olan, genede kendini güzel ifade eden yazar. **birde tanım 2: çaylaklığına şaşırdığım yazar, genelde ayar ortamlarından uzak durur, klavye başında nescafe ve sigarasını içerek keyifle entry girdiğini sanırdım, gerçi değişen bir şey yok. allah kurtarsın ne diyeyim, tez zamanda dönsün.
zevk ilen artı oy verilecek yazar kuruntusu...
kardeşlik fobisi olan yazar kuruntusu.. *
marx'ın toplumları sınıflamadığını * yalnızca toplumun evriminden bahsettiğini bilmeyen yazardır.

(bkz: sosyalizmin alfabesi)
(bkz: burjuvazi/@isbn)
(bkz: burjuvazi/@pantalassa)
yazılarını zevkle takip ettiğim, verdiği tepkileri insanca bulduğum , ne zaman canım sıkılsa hep yanımda olan ve bana umut aşılayan ahmet telli sever yazar.

bu şiir benim sana armağanım olsun;

Dudaklarımı kanatırcasına ısırıyorum günlerdir
Bir gök gürlese bari diyorum bir sağnak patlasa
Bitse bu kirli ve yapışkan sessizlik, hiç gitmesem
Oysa ne kadar sakin sokaklar, bu kent ve bütün yeryüzü
ipince bir su gibi sızıyorum gecenin tenha göğüne
Sessizce çekip gidiyorum şimdi, sessiz ve kimliksiz
Belki yine gelirim, sesime ses veren olursa bir gün... *
eleştiriye açık yazar.
bana "kominist" yerine "komunist" demeyi google dan önce öğreten yazar.
(bkz: Bunu mu demek istediniz)
http://www.google.com.tr/...=Google%27da+Ara&meta=
komünizm in komün den geldiğini bildiğinden , ezbere terim kullanmayan yazar!

(bkz: komin)
böyle tanımlayamadığım çocuklar vardır, güzel gitar çalar. ama sen hadi çal dediğinde , yok " ben iyi çalamıyorum " , yok " ımır kımır " edip mıymıylanırlar... şımarık işte..

bi de böyle yazarlar var... iyi yazarsın dersin , " yok ben iyi yazamıyorum " der...

yahu bırak kendince okuyan versin kararı..

ben iyi yazar derim , öteki beğenmez...

brcyzdm hiçbir etki altında kalmadan isbn yi en iyi yazarlardan buluyor , sanane?
(bkz: en guzel kizlari solcular kapar/#1703569)

(bkz: en guzel kizlari solcular kapar/#1703570)

aynı dakikada , aynı şeyleri düşünebildiğimiz sağlam yazar.
gerçek açılımı ''international standart book number'' olan, türkiye'de kültür bakanlığı isbn dairesi tarafından verilen özel numaradır.
şudur: görsel